Robert Bąkiewicz – Wikipedia, życiorys, wykształcenie, pochodzenie, żona, rodzina

Postać Roberta Bąkiewicza nie przestaje budzić kontrowersji za sprawą publicznych wystąpień i głoszonych poglądów. Większość orientujących się w bieżących wydarzeniach z kraju wie, kto to. W ostatnim czasie ponownie głośno zrobiło się na temat osoby tego znanego działacza narodowego ze względu na brak poszanowania dla powstańców i wszystkich weteranów, walczących niegdyś z niemieckim okupantem. Jednak, pomimo tego, że jest o nim regularnie głośno to niewiele wiadomo o jego wieku, pochodzeniu czy rodzinie.

Robert Bąkiewicz – kto to, krótki życiorys. Informacje z Wikipedia

Wikipedia stanowi najczęściej źródło cennych informacji na temat znanych osób z różnych środowisk, lecz w przypadku Roberta Bąkiewicza jest nieco inaczej. Jego życiorys na Wikipedii, jak dotychczas jeszcze nie jest stworzony. Jednak nie oznacza to, że nie znajdziemy na Wikipedii żadnych informacji o tym, kto to. Wszystko, dzięki powiązanym z jego osobom organizacjom. 

Według tego, co można wywnioskować na temat jego życiorysu z Wikipedii dział on początkowo w szeregach Obozu Narodowo-Radykalnego. To właśnie za sprawą zajścia pomiędzy członkami ONR i Komitetu Obrony Demokracji, które miało miejsce w 2016 roku, było głośno o Bąkiewiczu. To właśnie wtedy po raz pierwszy świat usłyszał, kto to Robert Bąkiewicz. Doszło wtedy do zakłócenia uroczystości pogrzebowych i przepychanek pomiędzy członkami obu organizacji. Niedługo później Bąkiewicz odszedł z ONR. Jak podaje Wikipedia został prezesem Stowarzyszenia Marszu Niepodległości, będącego organizacją odpowiedzialną za organizację Marszów Niepodległości. Stowarzyszenie swoją działalność prowadzi jednak od 2010 roku. Z Wikipedii o życiorysie Bąkiewicza wiadomo jeszcze, że utworzył on jesienią 2020 roku Straż Narodową – organizację, która za cel postawiła sobie obronę kościołów w Polsce.

Poglądy Bąkiewicza są skrajnie konserwatywne i on sam przyznaje się do kierowania się z żoną w życiu tradycyjnymi wartościami, a przy tym nie ukrywa swojego poparcia dla partii rządzącej. Oficjalnie żadna partia polityczna nie przyznaje się do bezpośrednich powiązań z Robertem Bąkiewiczem. Jednak to działania podejmowane w ramach Stowarzyszenia Marszu Niepodległości wzbudzają największe kontrowersje. Organizacji zarzuca się nawet powiązanie z ideologią neonazistowską i neofaszystowską. Wielu uczestników powstania warszawskiego krytycznie ocenia poczynania organizacji. Z kolei podejmowane działania przez wielu określana są, jako jawne nawoływanie do przemocy i łamanie prawa. W czasie organizowanych przez Stowarzyszenie Marszu Niepodległości wydarzeniach dochodziło do złamania zakazu wykorzystywania pirotechniki, stosowania przemocy symbolicznej i werbalnej wobec środowisk LGBT i innych środowisk, a także zachowań o charakterze reksistowskim. Stowarzyszenie posługuje się nawet jednym z reksisowkich haseł „Ave, Ave, Christus Rex”. Stowarzyszeniu zarzuca się także sprzeciwianie tradycji państwa demokratycznego, jak chociażby wolność słowa – z wydarzeń usuwano dziennikarzy, którzy nie byli milemiel widziani przez organizatorów.

Robert Bąkiewicz – wykształcenie, pochodzenie i życie prywatne

Robert Bąkiewicz publicznie nie mówi prawie w ogóle o swoim życiu prywatnym oraz czasach sprzed działalności narodowej. W sieci można jednak znaleźć całkiem sporo informacji na temat Roberta Bąkiewicza, jego rodziny i dzieci, daty urodzenia czy miejsca urodzenia. Działacz obecnie jest w wieku 46 lat, jego data urodzenia to 2 maja 1976 rok. Jeżeli chodzi z kolei o pochodzenie to urodził się blisko stolicy. Jego miejscem urodzenia jest Pruszków pod Warszawą, a dokładnie Żbików – północna dzielnica miasta, w której znajdują się przede wszystkim osiedla mieszkalne i domy jednorodzinne. W młodości podobno działacz narodowy chętnie chwalił się pochodzeniem, jako że jego miejsce urodzenie kojarzone było z mafijną działalnością. Jednak za rejon mafijny uważano raczej południową stronę miasta.

To właśnie pochodzenie uwarunkowało w młodym Bąkiewiczu tradycyjne wartości i poglądy, a może nawet nieświadomie pchnęło go w dorosłym życiu w stronę polityki. Wywodzi się, bowiem z rodziny związanej ze sceną polityczną, gdyż jego ojciec był działaczem Solidarności. 

Wykształcenie Roberta Bąkiewicza było owiane tajemnicą przez dłuższy czas, ponieważ niechętnie mówi on o swojej przeszłości. Wiadomo jednak, że posiada on wykształcenie średnie. Ukończył w rodzinnej miejscowości Szkołę Podstawową nr 10 i Liceum Zana. Po ukończeniu szkolonej edukacji postanowił spróbować zdobyć wykształcenie wyższe na studiach w Państwowej Wyższej Szkole Handlu i Prawa w Warszawie. Niestety, nie udało mu się ukończyć studiów.

Robert Bąkiewicz – data urodzenia, dzieci, miejsce urodzenia, obecna partia 

Znane jest już miejsce urodzenie Roberta Bąkiewicza, czyli Pruszków. To właśnie tam poznał się z żoną. Oboje wychowywali się i chodzili do tej samej szkoły w mieście. Para pobrała się w młodym wieku. Robert Bąkiewicz z żoną doczekali się trójki dzieci – trzech córek. Niestety, nieznane są ich daty urodzenia ani imiona. Działacz narodowy chroni swoją prywatność. Podobno to, dzięki założeniu własnej rodziny, Bąkiewicz miał zostać narodowcem. W wywiadach często podkreśla, że żona i dzieci są dla niego najważniejsi. Jednak, pomimo tego, w sieci krążą informacje, że działacz jest rozwiedziony. Sam nigdy sprawy nie skomentował publicznie. Działacz z żoną, Sylwią Bąkiewicz, miał wziąć rozwód w związku z problemami finansowymi firmy budowlanej, jaką razem prowadzili. Jednak para wciąż wspólnie mieszka i wychowuje dzieci, a bliskie otoczenie działacza podobno nic nie wie na temat rozwodu. Oznaczałoby to, mimo głoszenia katolickich i tradycyjnych wartości, działacz żyje w nieformalnym związku. 

Możliwe, że to jeden z powodów, dla którego Robert Bąkiewicz nie otrzymał dotychczas oficjalnego, publicznego poparcia ze strony partii rządzącej. Po incydentach, mających miejsce na Marszu Niepodległości w 2017 roku, przedstawiciele PIS jednoznacznie odcinali się od powiązań z Stowarzyszeniem Marszu Niepodległości. Wiadomo jednak, że organizacje związane z Bąkiewiczem miały otrzymywać ogromne dofinansowanie na prowadzenie działalności i zakup sprzętu, siedziby, pojazdów z Funduszu Patriotycznego i budżetu Narodowego Instytutu Wolności.

Sprawdź:

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły