Footwear Store – opinie, czy jest legit, forum, podróbki?

Footwear Store to sklep internetowy z obuwiem. Jeśli jeszcze nigdy o nim nie słyszałeś, od nas dowiesz się, czy jest legit, czy sprzedaje podróbki. Sprawdzamy opinie klientów i przeglądamy forum internetowe w poszukiwaniu relacji tych, którzy kupili tam swoje buty. 

Przejrzyj z nami:

  • opinie na forum,
  • komentarze na Facebook’u,
  • Warszawa opinie.

Zobacz: Oscarsara – co to za firma, opinie, forum, czas dostawy, kontakt, zwroty, rozmiary

Footwear Store – co to za sklep? 

Żeby dowiedzieć się więcej, na temat tego, co to za sklep, sprawdziliśmy, jak wygląda jego regulamin. Jak się okazuje, strona internetowa footwearstore.pl to strona pośrednika, u którego klienci składają zamówienie na markowe obuwie. Ten zaś ma 60 dni na wysłanie go do nich bezpośrednio z zagranicznych magazynów, które najprawdopodobniej zlokalizowane są w Chinach (to tam wysyłane są zwroty).

Czy taka działalność jest legit? Oczywiście, że tak. Każdy może zająć się prowadzeniem sklepu na takich zasadach. Nie trzeba mieć sprzedawanego towaru we własnych magazynach. Można zarabiać na pośrednictwie, choć nie zawsze jest to opłacalny biznes.

Czy towar z Chin oznacza, że kupujemy podróbki? Tu odpowiedź nie jest taka jednoznaczna. Sprawdźmy opinie na forum i Warszawa opinie na temat jakości obuwia z Footwear Store. 

Footwear store – opinie  

Klienci sklepu, którzy zostawili opinie na forum internetowym albo stronie na Facebooku, w większości nie byli zadowoleni z zakupów. Obraz sklepu, który się z tego wyłania, nie jest pozytywny. Wielu kupujących zarzuca, że dostarczone obuwie było słabej jakości i wyglądało na podróbki. 

Brak danych na temat oficjalnych ekspertyz w zakresie tego, czy towar jest legit. Wszystkie opinie mają charakter prywatny i nie zostały potwierdzone w oficjalny sposób. 

Źródło: pepper.pl

Footwear Store Warszawa – opinie

Lokalizacja w żaden sposób nie wpływa na charakter opinii o sklepie. Kraków, Poznań, Warszawa opinie wystawiają podobne. Przeważają wśród nich te, które napisali niezadowoleni klienci. 

Zobacz: Orange Energia – opinie, rezygnacja, oszuści, cennik, wypowiedzenie umowy

W handlu, nie tylko tym prowadzonym w internecie, panuje wiele zasad. Jedna z ważniejszych mówi, że zadowolony klient opowie o swoich doświadczeniach jednej osobie, a może nie powiedzieć nikomu. Niezadowolony będzie mówił o sklepie, w którym zrobił nieudane zakupy, wszędzie i wszystkim. Stąd też nie możemy wykluczać, że ci, którym spodobało się obuwie z Footwear Store po prostu nigdzie o tym nie napisali. 

Footwear store – opinie na forum

Wiele osób, które szukają markowego obuwia w atrakcyjnych cenach, sprawdza opinie na forum. To pomaga im w bezpieczny sposób podjąć decyzję na temat tego, czy zakupy w danych sklepie są bezpieczne.  

Na forum internetowym wydźwięk opinii jest dokładnie taki sam, jak w pozostałych przestrzeniach w internecie. Klienci najczęściej piszą o tym, że kontakt ze sklepem jest utrudniony, co spowalnia proces reklamacji i zwrotu. Są również niezadowoleni z czasu oczekiwania na swoje zakupy – zgodnie z regulaminem towar jest dostarczany do 60 dni roboczych.

W ostatnich latach przyzwyczailiśmy się do tego, że kurier jest u nas z zakupami kolejnego dnia, więc taki czas oczekiwania może budzić zdenerwowanie. Tu jednak, trzeba oddać sprzedawcy sprawiedliwość – w regulaminie (którego nikt nie czyta, a powinien przynajmniej przejrzeć) jest napisane, że zamówienia docierają w ciągu 15 dni roboczych, ale czas realizacji może zostać wydłużony do 60 dni roboczych (to aż 3 miesiące). 

Dla wielu klientów problemem jest także sposób zwrotu. Każdy klient może odesłać towar bez podania przyczyny, jednak musi to zrobić na własny koszt. Po wysłaniu deklaracji odstąpienia od umowy na e-mail sklepu, klient otrzymuje adres zwrotu do Chin. Koszt przesyłki musi pokryć samodzielnie. 

Źródło: pepper.pl

Footwear store – czy jest legit? Podróbki czy oryginalne?

Kiedy chińskie towary zaczęły zalewać nasz rynek, niektórzy mówili, że podróbki są momentami lepsze od oryginału. Nawet wprawne oko sprzedawcy miało problem z jednoznaczną odpowiedzią na pytanie o to, czy ma do czynienia z podróbką, czy oryginalnym towarem. Nie dotyczyło to tylko butów, ale ubrań i dodatków. 

Rzeczywiście czasem buty, które nie pochodzą z legalnej produkcji, wyglądają jak oryginały. Jednak tylko na pierwszy rzut oka. Problemy pojawiają się wtedy, gdy zaczyna się takie buty nosić. Co najczęściej się wtedy dzieje:

  • wkładka może być źle wyprofilowana, przez co buty są niewygodne, a stopa się poci,
  • buty odbarwiają się (najczęściej widać to na białych gumach, na których pojawiają się żółte plamy)
  • obuwie znacznie szybciej się zużywa. 

Zobacz: The point – opinie, negatywne i pozytywne, czy można zrezygnować?

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły