Franczyza Żabka opinie – czy warto?

Franczyza to model biznesowy, w którym przedsiębiorcy mogą działać pod szyldem dużej sieci i zarabiać na gotowym i sprawdzonym pomyśle na biznes. Jeśli chcesz prowadzić własny sklep, ale nie masz dużego kapitału i know how, franczyza może być rozwiązaniem dla ciebie. Dzisiaj sprawdzamy, jakie są warunki współpracy z siecią Żabka i jakie ma franczyza Żabka opinie. 

Dowiedz się więcej na temat: 

 • franczyza Żabka opinie, 
 • franczyzobiorca Żabka opinie, 
 • franczyzobiorca sklepu Żabka opinie.

Zobacz: Z jakiego kraju pochodzi Żabka?

Jakie koszty ponosi franczyzobiorca Żabki?

Każdy przedsiębiorca zainteresowany franczyzą Żabki musi mieć 5000 zł wkładu własnego.  To niewielki koszt, co potwierdzają franczyzobiorca sklepu Żabka opinie. Z tej kwoty trzeba pokryć zakup kasy fiskalnej oraz towaru, który pojawi się na sklepowych półkach. Poza tym to środki, z których finansowany jest zakup kaucji na napoje alkoholowe. 

Wszystkie koszty, które ponosi franczyzobiorca: 

 • wkład 5000 zł
 • ZUS
 • pensje pracowników
 • licencja – 1000 zł 

Za wyposażenie lokalu płaci sieć. Ponadto ponosi również koszt dostarczenia towaru i najmu lokalu. 

Jaki zysk z Żabki?

Na stronie internetowej sieci czytamy, że ponad 77% franczyzobiorców osiąga miesięczny przychód na poziomie 22 tys. zł lub więcej. Jednak, jak pokazują franczyzobiorca sklepu Żabka opinie wcale nie jest to proste. Przy założeniu, że sklep czynny jest 7 dni w tygodniu, potrzeba minimum 4 pracowników, którzy będą pracować po 8 godzin. Jeśli w sklepie jest duży ruch, załoga musi być większa, by zminimalizować ryzyko kradzieży, czy na bieżąco wykładać towar na półki. 

Źródło: zabkagroup.com

Sprawy nie ułatwiają też rosnące koszty zatrudnienia. Od 1 stycznia 2023 roku minimalne wynagrodzenie brutto za pracę wynosi 3490 zł. Kolejna podwyżka najniższej krajowej będzie mieć miejsce 1 lipca br wtedy wynagrodzenie wzrośnie do 3600 zł.

Zgodnie z umową, każdy franczyzobiorca musi opłacić:

 • wynagrodzenie pracowników + składki na ubezpieczenie emerytalno-rentowe i zdrowotne,
 • podatek,
 • prowizje za płatności bezgotówkowe

To, co zostanie z przychodu po odliczeniu tych kosztów to pieniądze dla franczyzobiorcy. 

Jak długo trwa otwarcie Żabki?

Każdy, kto chce prowadzić Żabkę, musi wypełnić formularz na stronie internetowej sieci. Później pracownicy centrali weryfikują wniosek, sprawdzają, jak wygląda lokalizacja i czy otwarcie w danym miejscu Żabki się powiedzie. 

Co istotne, takiego sklepu nie można prowadzić we własnym lokalu. Sieć wskazuje przedsiębiorcy trzy lokalizacje, spośród których może wybrać najbardziej dogodną. Często również to franczyzobiorca może zasugerować, gdzie mógłby powstać sklep, jeśli wie o wolnym lokalu w dobrym miejscu. 

Następnie franczyzobiorca bierze udział w szkoleniu, które trwa około 10 dni. Odbywa się w jednym ze sklepów szkoleniowych sieci i prowadzone jest przez wykwalifikowanych trenerów. Wtedy przedsiębiorca dowiaduje się, jakie będą jego obowiązki i jak wygląda prowadzenie Żabki od kuchni. W praktyce już nawet po 2 miesiącach można otwierać sklep. Wiele zależy od warunków lokalowych i tego, jak przebiegnie szkolenie przyszłego ajenta Żabki. 

Czy opłaca się być franczyzą Żabki?

Jak wyglądają franczyzobiorca Żabka opinie? Nie w każdej lokalizacji otwarcie sklepu Żabka będzie się opłacać. To, czy właściciel sklepu może liczyć na spory zarobek zależeć będzie od:

 • lokalizacji sklepu 

Żabki zlokalizowane w dużych miastach i miejscowościach odwiedzanych przez turystów cieszą się ogromnym powodzeniem. Otwarcie sklepu w mniejszym mieście może już nie być tak opłacalne, zwłaszcza jeśli w pobliżu znajdują się znacznie tańsze dyskonty. 

 • obsługi

W dużej mierze chodzi o to, jak sprawna jest załoga Żabki. Jeśli pracownicy są rzetelni, nie ma braków w kasie ani kradzieży towaru. Te niestety zdarzają się z uwagi na to, że bardzo często na zmianie jest jedna osoba. Gdy zajmuje się obsługą klientów przy kasie, złodziej może wyjść ze sklepu bez płacenia.  

 • asortymentu

Na to, co sprzedawane jest w Żabce spory wpływ ma sieć. Franczyzobiorca nie ma tu zbyt wiele do powiedzenia, a nie wszędzie ten sam towar będzie sprzedawać się tak samo dobrze.  

Każdy, kto chce dowiedzieć się, jak wygląda prowadzenie sklepu od kuchni, może spróbować swoich sił we franczyzie. Niewielki koszt własny sprawia, że nietrudno założyć własny sklep. Na to wskazują też franczyzobiorca Żabka opinie.

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły