Gałąź źródłowa – co to znaczy, gdzie jest moja przesyłka?

W obecnych czasach praktycznie każdy z nas używa Internetu. Dzięki temu coraz większą popularność zyskują zakupy online. W Internecie mamy szeroki wybór różnych sklepów, w których możemy zrobić bezpieczne zakupy online. W zaciszu naszego domu lub mieszkania jesteśmy w stanie zakupić wszystko, co w danej chwili potrzebujemy! A co najważniejsze oszczędzamy dużo czasu, bo nie będziemy zmuszeni dojechać do wybranego sklepu przez zakorkowane miasto. Również w Internecie będziemy mieli szerszy wybór, a czasem nawet atrakcyjniejsze ceny. 

Zobacz: Paczka w tranzycie – co to oznacza, ile czasu tam będzie?

W czasie pandemii Covid-19 zakupy online zyskały jeszcze większe zainteresowanie. Niektóre sklepy stacjonarne niestety musiały zostać zamknięte, ponieważ nie mieli wystarczająco dużych zysków ze sprzedaży, aby móc się utrzymać na rynku. Druga część sklepów poszerzyło swoją ofertę o dodatkową sprzedaż online lub całkowicie zrezygnowali ze sprzedaży stacjonarnej. Dzięki opcji wykonywania bezpiecznych zakupów online nie tylko utrzymali się spokojnie na rynku w trakcie lockdownu, ale również zyskali jeszcze więcej klientów i przyspieszyli rozwój ich własnej firmy. Według raportu Gemius z 2022 roku aż 77% Internautów deklaruje, że dokonuje zakupów online. Mają one wiele zalet, między innymi jest to: oszczędność czasu, szerszy wybór asortymentu, korzystniejsza cena oraz szybka dostawa przez kuriera. Jak wygląda cała ścieżka od wykonania zakupu, aż do dostarczenia do nas paczki? Co to znaczy gałąź źródłowa, gdzie jest gałąź źródłowa? Między innymi na te pytania znajdziecie odpowiedź w poniższym artykule.

Gałąź źródłowa co to znaczy? Gdzie jest gałąź źródłowa?

Co to znaczy oraz gdzie jest gałąź źródłowa? Oznacza to, że paczka została przekazana już kurierowi, czyli wysłana z gałęzi źródłowej i w najbliższym czasie będzie ona doręczona do odbiorcy. Gdy nasza paczka będzie miała status “przekazano do doręczenia”, oznacza to, że została ona wydana już z ostatniego oddziału kuriera. Następnie kurier będzie podejmował próbę doręczenia przesyłki. W takim razie, gdzie jest gałąź źródłowa? Jest już w pobliżu adresu doręczenia przesyłki do odbiorcy. Status “przekazano do doręczenia” najczęściej pojawia się z samego rana. Wtedy kurierzy w oddziałach pakują paczki, aby następnie je przekazać już do odbiorcy. Jest duża szansa, że doręczenie przesyłki odbędzie się tego samego dnia.

Gałąź źródłowa – kurier

Jakie mamy statusy przesyłek? Pierwszy status to: zarejestrowanie danych przesyłki. Oznacza to, że nadawca wprowadził do systemu najważniejsze dane dotyczące wysłania paczki. Na tym etapie paczka nie została jeszcze przekazana kurierowi. Drugi status to: paczka została odebrana przez kuriera. Na tym etapie nasza przesyłka została już przekazana przez nadawcę kurierowi. Następnie kurier dostarczy ją do oddziału firmy kurierskiej. Trzeci status przesyłki to: przyjęta paczka w oddziale. Ten status oznacza, że paczka jest w oddziale firmy kurierskiej, a z tego miejsca wyruszy dalej lub od razu zostanie przekazana do doręczenia. Ten status może pojawić się kilka razy, ponieważ jeżeli dystans między nadawcą a odbiorcą jest duży, to przesyłka będzie przekazana w kilku oddziałach kurierskich. Jeżeli ten dystans jest krótki, możemy się spodziewać, że paczka z oddziału firmy kurierskiej od razu do nas wyruszy. Czwarty status to: przesyłka przekazana do doręczenia. Tak jak wyżej pisałam, oznacza, że paczka jest już dostarczona do ostatniego oddziału. Piąty status przesyłki to: paczka została doręczona. Wtedy paczka została dostarczona już do odbiorcy. Może pojawić się również status: zwrot. Oznacza on, że paczka nie została doręczona. Jest kilka powodów pojawienia się tego statusu, między innymi, jeśli kurier dwukrotnie próbował dostarczyć nam przesyłke, jednak nas nie zastał w domu. Innym powodem jest na przykład odmowa przyjęcia paczki. W takim przypadku przesyłka zostanie ponownie wysłana do nadawcy. 

Gałąź źródłowa a przesyłka z Shein

Dużą popularnością cieszą się strony internetowe, które oferują nam zakup odzieży wyprodukowanej w Chinach. Jedną z popularniejszych stron jest Shein. Shein specjalizuje się głównie w sprzedaży odzieży dla kobiet i mężczyzn. Przesyłka najczęściej idzie z Chin, więc na paczkę musimy poczekać trochę dłużej. Przesyłka idzie średnio od dwóch do trzech tygodni. W trakcie śledzenia naszej przesyłki z Shein zauważymy status “wysłane z gałęzi źródłowej”. Oznacza to samo, co wyżej pisałam, czyli że przesyłka już została dostarczona kurierowi.

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły