Siren Head – czy istnieje? Jak wygląda, zdjęcia

Moim zdaniem Siren Head to taki nowy Slander Man, tylko że z dodatkiem syreniego akcentu. Jako że syreny większości z nas kojarzą się Arielką z kultowej, disneyowskiej bajki, to już teraz wyprowadzę Cię z błędu – nie o taki syreni akcent mi chodzi. Postaram się przybliżyć Ci temat tej dziwnej postaci w taki sposób, żebyś wiedział nie tylko, jak powstał Siren Head, ale również czy istnieje i jak dokładnie wygląda. Zapraszam do lektury!

Jak wygląda Siren Head? Jak powstał?

Zacznijmy od tego, jak powstał Siren Head. Otóż początek jego istnienia przypada na wiek XXI, a dokładnie – na rok 2018. To właśnie wtedy kanadyjski artysta Trevor Henderson opublikował postać Siren Head. Mężczyzna jest znany z tworzenia horrorowych postaci – poza naszym tytułowym potworem wykreował również: Cartoon Cat oraz Bridge Worm. 

W 2018 roku Trevor opublikował Siren Head na Twitterze, co szybko podchwyciły firmy zajmujące się produkcją strasznych gier oraz ludzie z TikTioka, który chyba najbardziej rozpromował tę postać. Pierwszy filmik z potworem wypuścił Alex Howard – zobaczyć na nim było można oddalonego Siren Heada, który krąży po ekranie. W tle wideo puszczone były strzały pistoletów, co jeszcze bardziej wzmocniło mrok tego TikToka. Ludzie podchwycili temat i zrobił się z tego trend, który hulał po tym medium społecznościowym kilka dobrych miesięcy. W międzyczasie powstawały creepypasty, fanarty i amatorskie gry z Siren Headem. Najpopularniejszą fanowską historią o Siren Headzie do niedawna przeczytać było można na Reddit, jednak została ona usunięta. 

Skoro już wiesz, jak powstał Siren Head, to przejdźmy do tego, jak wygląda. Potwór ten jest  czymś w rodzaju ogromnego szkieletu, który na głowie ma dwa syrenie ogony. W stosunku do tułowia ma on bardzo długie kończyny – cała postać mierzy ponad 12 metrów wysokości. 

Zobacz: Czy łapacz snów przynosi pecha, czy jest zły?

Siren Head czy istnieje?

Jako że hype na Siren Heada trwa do dzisiaj, czyli już niemal 4 lata, to w sieci jest mnóstwo materiałów na jego temat. Zdolniejsi twórcy creepypast w naprawdę przerażający sposób opisują różne historie z syreno-głowym w roli głównej – nie będę przytaczać żadnej z nich, żeby nie spojlerować, ale mogę za to odpowiedzieć Ci na pytanie: Siren Head – czy istnieje? Nie – horrorowa postać jest wytworem wyobraźni Trevora Hendersona. Przez masę bardzo realistycznych gier i filmików masa osób zaczęła powątpiewać w to, czy aby na pewno nie jest to żywa istota. Mimo że na Ziemii mamy naprawdę wiele potworów, to jednak przyjmują one tylko postać ludzką, a nie syrenio-szkieletową

Zdjęcia Siren Head

Źródło: youTube

Lubimy historie i stworzenia nie z tej Ziemii – dowodem na to jest np. ogromna popularność Archiwum X, Władzy Pierścieni, Laleczki Chucy czy wcześniej wspomnianego Slander Mana. Uwielbiamy dziwne stworzenia, a w szczególności te, których losy są niedopowiedziane. Trevor Henderson wrzucił na Twittera samo zdjęcie Siren Heada, a mimo to, zaczął on żyć w internecie własnym życiem. 

Zobacz: Ernest Khalimov czyli GigaChad – czy żyje i istnieje naprawdę?

Oczywiście pisząc zdjęcie Sirean Heada, nie mam na myśli faktycznego uchwycenia postaci potwora w jakiejś przestrzeni miejskiej. Znasz już odpowiedź na pytanie: Siren Head – czy istnieje?, więc wiesz też, że prawdziwych zdjęć kreatury nigdzie nie znajdziesz – jest ona wytworem wyobraźni, a nie żyjącym stworem. 

To, jak wygląda Siren Head, jest często porównywane do Slander Mana – część osób niemal zarzuca Hendersonowi skopiowanie go. Ja tak jednak nie uważam – jest naprawdę wielu artystów tworzących horrorowe postacie i Slander Man nie był pierwszy. Stał się po prostu popularny. 

Koniecznie daj znać w komentarzu, czy filmiki i zdjęcia Sirean Heada Cię przerażają, czy raczej nie jest to najstraszniejsza postać, jaką widziałeś? Czy zauważasz podobieństwa ze wspominanym Slander Manem? Polecam Ci zapoznać się również z innymi postaciami kanadyjskiego artysty, czyli m.in. z Cartoon Cat i Bridge Worm – która z kreatur Hendersona podoba Ci się najbardziej?

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły