Karol Gązwa Blowek — rodzeństwo, wiek, dziewczyna, gdzie mieszka, wzrost

Kim jest Karol Gązwa? A dokładniej Karol Franciszek Gązwa znany jako Blowek, jest polskim youtuberem bijącym w tym roku rekordy popularności na polskim YouTube. Blowek jest także znanym gameplayerem, który streamował m.in. grę Minecraft i nagrywał daily vlogi na YouTube.

Karol Gązwa znalazł się w tym roku na pierwszym miejscu w rankingu Top 100 twórców YouTube w 2022 roku, osiągając dotychczas 4 810 000 subskrybentów na platformie YouTube. Kanał na tej platformie założył sobie jeszcze jako nastolatek, będąc jeszcze w gimnazjum w 2011 roku. Jak na swój młody wiek Blowek szybko zaczął rozwijać swoją karierę youtubera. Około 3 lata później został uwzględniony w zestawieniach dwudziestu najbardziej wpływowych nastolatków w polsce, sporządzonych w grudniu w 2014 roku przez „Gazetę Wyborczą” oraz w październiku przez „Newsweek’a”.

Obecnie nadal rozwija swój kanał, nieco zmieniając już swój content, idąc bardziej w daily vlogi, shortsy, komedie, wyzwania wszelkiego rodzaju i własny lifestyle. Jego filmy najczęściej pojawiają się w środy i soboty, teraz też częściej na jego kanale YouTube pojawiają się shortsy. Można już go z pewnością zaliczyć do grona polskich influencerów. Zastanawiasz się pewnie, ile ma lat, skoro odniósł już w życiu takie sukcesy?

blowek wikipedia
Blowek jest już na takim etapie popularności, że ma własną zakładkę na Wikipedii

Sprawdź: Alberto – rodzice, wzrost, waga, pochodzenie, dziecko, wiek, imię i nazwisko

Karol Gązwa Blowek — wiek, wzrost, gdzie mieszka?

Młody człowiek, Karol Gązwa aka Blowek, odniósł ogromny sukces na polskim YouTube. Łącznie ma już ponad 950 milionów wyświetleń na swoim koncie. Ile ma lat w takim razie?

Jego data urodzenia to 17 grudnia 1996 rok. To oznacza, że w tym roku osiągnie wiek 26 lat. Jego data urodzenia sugeruje również, że jest on spod znaku strzelca.

Na filmikach Blowka, ciężko jest określić, jaki ma wzrost, być może, dlatego że nagrywa filmiki przeważnie do pasa, tak jak robi to większość youtuberów. Więc jeśli chodzi o wzrost Karola, to ma on dokładnie 180 centymetrów.

Gdzie mieszka Blowek? Otóż wygląda na to, że nigdy jeszcze nie pochwalił się fanom gdzie mieszka obecnie. W internecie można znaleźć tylko informację, że mieszka na jednej z Warszawskich dzielnic, dokładniejszej informacji, gdzie mieszka obecnie nigdy nie podał do informacji publicznych. Za to jego miejsce urodzenia to miejscowość o nazwie Międzyrzecze w województwie Lubuskim.

Sprawdź: Adrian Nowak z Żalna – kto to, o co chodzi, gdzie mieszka?

Karol Gązwa Blowek — rodzeństwo, siostra, rodzina

Z tego względu, że youtuber stara się jak najbardziej nie pokazywać swojego życia prywatnego w internecie, skutkuje to tym, że powstają wszelkie spekulacje na temat jego życia poza internetem, na przykład, czy Blowek ma siostrę, albo kim jest jego dziewczyna? No więc czy faktycznie Julia Kostera to jego siostra, czy jest jego dziewczyną?

Około 7 miesięcy temu wstawił filmik na tik toka z Julią, twierdząc w opisie, że to jego rodzeństwo, aczkolwiek jest to nieprawdą, ponieważ z innych źródeł wynika, że to wcale nie jest jego siostra. Blowek twierdzi również, że Julia to też nie jest jego dziewczyna i jak wynika z jego mediów społecznościowych, Karol jest singlem. Jeśli chodzi o rodzeństwo Karola, to jest on jedynakiem, a z Julią Kostera łączy go co najwyżej przyjaźń.

Rodzina Blowka pochodzi z Międzyrzecza w województwie lubuskim. Gdy Blowek miał dwa lata, jego rodzina wraz z nim przeprowadziła się do miejscowości Strzelców Krajeńskich. Jeśli chodzi o rodziców Blowka, to w internecie nie ma informacji o nich, jest tylko zdjęcie jego i rodziców zamieszczone przez Karola na Facebooku, z okazji ich 25 rocznicy ślubu w 2018 roku. Jego rodzina czasem występuje razem z nim na filmikach na YouTube.

Karol Gązwa Blowek — co znajdziemy jeszcze na Wikipedii?

Co jeszcze podpowie nam wikipedia na temat znanego youtubera Blowka? Okazuje się, że Karol Gązwa napisał swoją książkę zatytułowaną: „Zostań YouTuberem” wydaną w grudniu 2019 roku. Książka zawiera całą 10-letnią wiedzę Blowka i ekspertów od prowadzenia konta na YouTube o tym, jak zostać youtuberem dla przyjemności i dla pieniędzy. Stworzył ją przede wszystkim dla swoich fanów, którzy wysyłali mu setki pytań o to, jak prowadzić konto na YouTubie. W 2018 roku kanał Blowka wyprzedził kanał SA Wardęgi, pod względem uzyskanych subskrypcji na YouTubie. W ten sposób, mając zaledwie 22 lata, Blowek stał się pierwszym YouTuberem w Polsce pod względem ilości subskrypcji.

Co ciekawe dzięki Karolowi, dokładnie 6 lat temu, swój kanał na YouTube zaczął prowadzić Cezary Pazura. Wikipedia podpowiada także, że Blowek w styczniu tego roku, otworzył swoją wirtualną sieć restauracji fast food, którą nazwał Blow Burgers, wzorując się na popularnym amerykańskim youtuberze o nazwie MrBeast. Niestety sieć działa na razie tylko w niektórych dzielnicach Warszawy, ale trzymamy kciuki i czekamy, aż będziemy mogli spróbować jego burgerów w każdym mieście w Polsce.

Działalność Karola na YouTubie zmienia się cały czas na przestrzeni lat. Co możemy obejrzeć? W tej chwili najczęściej pojawiają się jakieś krótkie filmiki na jego kanale, czyli shortsy, są też filmiki dłuższe, ale jest ich mniej. Blowek zmienił kontent na bardziej komediowy, life stylowy, nagrywa różne wyzwania, gry i zabawy ze swoimi znajomymi. Robi też filmiki, gdzie testuje różne tik tokowe lifehacki i sprawdza, czy nie są fałszywe. Na Instagramie można go odnaleźć pod nazwą @blowek5, zamieszcza tam swoje zdjęcia i relacje na instastory codziennie. Na tik toku również można go obserwować pod nazwą: @blowek wstawia tam śmieszne filmiki, reakcje i relacje.

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły