Gdzie kupić figi – świeże i suszone?

Figi nie zaliczają się do grona najpopularniejszych owoców w Polsce, ale ich miłośników jest wielu, głównie za sprawą egzotycznego smaku i konsystencji. Niektórzy mogą się zastanawiać, gdzie mogą je dostać. Odpowiadamy zatem na pytania, gdzie kupić świeże figi i jak sprawdzić ich jakość.

Zobacz: Gdzie kupić dobre śledzie w najlepszej cenie?

Gdzie kupić świeże figi?

Figa to słodki owoc południowy, którego cechą charakterystyczną jest delikatny, bardzo miękki i słodki miąższ z wieloma drobnymi pestkami i mięsistą skórką. Szczególną popularnością cieszą się w krajach południowej Europy, ale z biegiem czasu zaczęły regularnie pojawiać się również w polskich sklepach. Ich zaletą jest nie tylko pyszny smak, ale także wiele składników mineralnych, witaminy C czy błonnika.

Jako że owoce te nie występują na co dzień w naszym kraju, pojawia się pytanie – gdzie kupić figi i być pewnym ich świeżości? Zdecydowanie najłatwiej będzie je dostać w popularnych supermarketach, takich jak Lidl, Kaufland czy Auchan. W ofertach wielu tych sklepów znajdują się świeże produkty, a nierzadko również można liczyć na promocyjne ceny. Nieco rzadziej figi znajdziemy na targach i rynkach, dlatego większą pewność można mieć po wejściu do jednego z większych sklepów.

Gdzie kupić suszone figi?

Alternatywą dla świeżych fig jest ich suszona odmiana. Oczywiście przyjmują nieco inną konsystencję i smak z uwagi na swoją formę, jednak również stanowią znakomitą opcję w przypadku różnego rodzaju ciast, owsianek czy nawet jako przekąska. Co jednak istotne, w ich przypadku nie trzeba się martwić, gdzie kupić świeże figi – suszone są zazwyczaj pakowane, dzięki czemu mogą zachować świeżość przez znacznie dłuższy czas. Są również znacznie łatwiej dostępne.

Źródło: allegro.pl

Jeśli nie wiemy, gdzie kupić figi, z pomocą przyjdą wyszukiwarki internetowe i popularne sklepy. Przykładem jest Allegro, gdzie bez problemu znajdziemy szereg aukcji zawierających właśnie ten produkt. W większości przypadków sprzedawcami są fachowe firmy, które dbają o właściwy sposób pakowania czy przechowywania, więc nie musimy mieć obaw o jakość. Suszoną odmianę fig znajdziemy również w zdecydowanej większości supermarketów, najczęściej na dziale z produktami sypkimi czy bakaliami.

Zobacz: Gdzie kupić suchy lód do drinków w najlepszej cenie?

Kiedy są figi w sklepach?

Obecnie w naszym kraju nie ma większych problemów z tym, gdzie kupić figi owoce. Niegdyś ich dostępność w Polsce była znikoma, ale z biegiem czasu zaczęło się to mocno zmieniać. Warto jednak pamiętać, że nie są one dostępne przez cały rok. Sezon na te przepyszne owoce, które najczęściej sprowadzane są z Turcji lub Azji, przypada na okres od połowy września do połowy października.

Warto także wiedzieć, że zanim figi trafią na sklepowe półki, muszą odczekać odpowiednią ilość czasu aż dojrzeją. Zrywa się je bowiem jeszcze jako niedojrzałe, dlatego nie powinno być zdziwieniem, jeśli w trakcie zakupów zauważymy zielony egzemplarz. Nie jest jednak trudno się pomylić – najpopularniejsze odmiany mają fioletową barwę skórki, ale często można również spotkać odmiany w kolorze jasnożółtym czy właśnie zielonym.

Ile kosztuje kg figi?

Jeśli już wiemy, gdzie kupić świeże figi, kolejnym analizowanym czynnikiem powinna być dla nas ich cena za kilogram. Podobnie jak w przypadku wielu innych produktów, nie można się sugerować zbyt niską kwotą, jaką wymaga od nas sprzedawca. Może to oznaczać, że oferuje nam owoce niedojrzałe lub odwrotnie, czyli przejrzałe.

W supermarketach figi najczęściej sprzedawane są na sztuki, a ich waga zazwyczaj oscyluje w granicach 70-80 gramów. Za jedną sztukę należy zapłacić około 2,50 – 3,00 zł, co w przeliczeniu na kilogramy daje około 35-40 złotych. Wszystko tak naprawdę zależy od okresu i tego, w jakim sklepie zdecydujemy się na zakup.

Zobacz: Gdzie kupić dobrą dziczyznę w najlepszej cenie?

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły