Gdzie kupić suchy lód do drinków w najlepszej cenie?

Suchy lód pozwala bardzo szybko schłodzić napoje, a do tego sprawia, że nawet wódka z colą zaczynają wyglądać zjawiskowo. Poza tym suchy lód nie rozcieńcza drinków i nie zmienia ich smaku, bo przechodzi ze stanu stałego od razu w stan gazowy. Zatem jeśli organizujesz imprezę i chcesz zaskoczyć swoich gości, kup suchy lód i dodawaj do przyrządzanych napojów. Sprawdziliśmy dla ciebie, gdzie można kupić suchy lód i czy to drogi dodatek. 

Zobacz: Zadania i wyzwania na urodziny. Dla dorosłych, dzieci, śmieszne i ciekawe

Gdzie kupić suchy lód stacjonarnie?

Suchy lód kupisz w niektórych dużych marketach spożywczych. Możesz trafić na niego na regałach w Auchan, Biedronka oraz Lewiatan. Możesz też sprawdzić lokalne hurtownie. Niektóre z nich sprzedają także suchy lód bezpośrednio klientom detalicznym.

Wybrane hurtownie oferujące suchy lód:

  • Dry Ice Zone Gdańsk, Narwicka 2G
  • Dry Ice Zone Raszyn, Słowikowskiego 41 A
  • Punkt odbioru suchego lodu Sosnowiec, Stefana Starzyńskiego 42a
  • Suchy lód HURT Zawiercie, ul. Staromiejska 13

Poniżej sprawdzisz, gdzie można kupić suchy lód online.

Gdzie kupić suchy lód przez internet?

Nie musisz się martwić, jeśli powyżej nie znalazłeś miejsca, do którego możesz podjechać po suchy lód. Sprawdziliśmy, gdzie kupić suchy lód do drinków przez internet i takich miejsc jest całkiem sporo. 

  • elod.pl 
  • strefasuchegolodu.pl
  • suchylodpolska.pl 

Suchy lód dostępny jest też w wielu sklepach internetowych na portalu Allegro.pl Przesyłki dostarczane są firmą kurierską i trzeba za nie zapłacić około 30 zł. 

O czym musisz pamiętać zamawiając suchy lód przez internet:

Suchy lód cały czas sublimuje, czyli ulatnia się. Uogólniając, w ciągu doby z twojej przesyłki znikną 3 kg suchego lodu. Zwykle dobę trwa też dostarczenie przesyłki. W związku z tym, pamiętaj, by zamówić odpowiednio więcej lodu. Nie kupuj lodu z dużym wyprzedzeniem, bo ubytki sprawią, że lód do imprezy zdąży zniknąć. 

Źródło: dentaltree.pl

Wiesz, gdzie kupić suchy lód, więc bez problemu znajdziesz sklep, który wyśle przesyłkę z dnia na dzień. U niektórych sprzedawców możesz złożyć zamówienie wcześniej i poprosić o dostarczenie przesyłki w konkretnym dniu roboczym. 

Wiesz już, gdzie kupić suchy lód do drinków. Sprawdź co zrobić, gdy to jednak niemożliwe. 

Zobacz: Gdzie kupić alkomat z atestem i jednorazowy?

Co zamiast suchego lodu?

Jeśli nie dasz rady kupić suchego lodu, możesz spróbować zrobić go samodzielnie. Potrzebny będzie do tego sprężony dwutlenek węgla. Wykorzystuje się go w akwarystyce, więc powinien być dostępny w sklepach zoologicznych. Bez problemu można go kupić przez internet. 

Stłoczony w aerozolu CO2 trzeba wprowadzić do woreczka (szczelnie owiniętego wokół dyszy). Gdy gaz wydostaje się z butelki zamarza i od razu można go wykorzystać do drinków.

Temperatura suchego lodu wynosi -78,5 stopni. Dlatego też zawsze należy zakładać ochronne rękawice i okulary podczas wytwarzania suchego lodu.

Do drinków i napoi bezalkoholowych możesz wykorzystać też zwykły lód. Alkohol trzymaj w lodówce, by już sam w sobie był zimny, a potem korzystaj ze zwykłego lodu. Aby trunki prezentowały się atrakcyjne, kup kolorowe słomki, mieszadełka. 

Ile kosztuje suchy lód do drinków?

Jeśli chcesz wiedzieć, gdzie kupić suchy lód do drinków najtaniej, na pewno nie zaskoczy cię to, że najniższe ceny znajdziesz w sklepach internetowych. 

Lód w ilości, jaka jest potrzebna do zrobienia drinków, nie jest drogi. Jednak z uwagi na to, że dobowo około 3 kg lodu sublimuje, musisz kupić go więcej. Jeśli robisz imprezę w sobotę, lód musisz zamówić najpóźniej w środę z dostawą na piątek. Kurier odbierze z hurtowni paczkę w czwartek i dostarczy ci kolejnego dnia – 3 kg straty. Do soboty została doba, więc łącznie stracisz 6 kg suchego lodu. Bezpiecznie byłoby mieć na imprezie 4-5 kg lodu. W praktyce oznacza to, że musisz zamówić paczkę suchego lodu o wadze 10 kg. To będzie kosztować około 150 zł. 

Gdzie można kupić suchy lód w tak dużych opakowaniach? Praktycznie wszędzie. W hurtowniach i sklepach możesz kupić nawet większe paczki. 

Na cenę, którą zapłacisz składa się koszt: 

  • suchego lodu, 
  • opakowania (styrobox lub inne odpowiednie opakowanie},
  • przesyłka, gdy korzystasz z dostawy online; choć niektóre sklepy umożliwiają kupno lodu z przesypaniem – kurier przywiezie ci lód i musisz go od razu umieścić we własnym pojemniku, by kurier zabrał ten z transportu ze sobą eko dostawa dostępna tutaj: strefasuchegolodu.pl) 

Zobacz: Gdzie kupić akwarium oraz rośliny i kamienie do niego?

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły