Marek Salla – pochodzenie, majątek, żona, e-commerce, dzieci, wikipedia, biznesmen, milioner

Marek Salla to polski biznesmen, który sporą część życia spędził za granicą. Jego firma zajmuje się finansami w branży e-commerce i stroni od działalności w mediach. Te zaś usłyszały o nim za sprawą głośnego ślubu jego syna, Rogera. Młody Salla w 2021 roku ożenił się z modelką Karoliną Pisarek. Od tego czasu para regularnie pojawiała się wspólnie w mediach. Roger i Karolina są też aktywni w social mediach – prowadzą konta na Instagramie. Przygotowania do ślubu Rogera Salli i Karoliny Pisarek mogliśmy śledzić w telewizji tvn. Cykl Sandry Hajduk-Popińskiej „Pisarek mówi… tak!” cieszył się sporym zainteresowaniem fanów modelki. 

Z uwagi na to, że Roger pracuje w firmie ojca, i o Marku musieliśmy w końcu usłyszeć. Biznesmen nigdy nie zabiegał o rozgłos, jednak za sprawą Rogera, media zaczęły dopytywać, kim jest milioner, skąd pochodzi i w jakiej branży działa jego firma. 

Jaki jest jego majątek? Czy to rzeczywiście biznesmen – milioner? Spróbujemy sprawdzić fakty:

  • kim jest jego żona,
  • co robią dzieci Marka Salli,
  • czy pisze o nim Wikipedia

Zobacz: Vincent Ibisz – Instagram, ile ma lat, wiek, wzrost, data urodzenia, Krzysztof Ibisz, Wikipedia

Marek Salla – pochodzenie, kim jest milioner?

Marek Salla urodził się 22 marca 1964 roku i część życia spędził w Niemczech. Ma polskie pochodzenie, ale to za zachodnią granicą przez 14 lat Marek Salla i jego żona Małgorzata wychowywali swojego syna. 

Jest założycielem i prezesem w Global Primex. Spółka ma ponad 4-milionowy kapitał i prężnie działa od 2007 roku. 

Nie od dziś wiadomo, że wielkie pieniądze nie lubią rozgłosu. Dokładnie ten sam mechanizm działa w przypadku majątku Marka Salli. O biznesmenach i milionerach słyszymy zwykle tylko w rankingach najbogatszych Polaków, które publikuje prasa. Prezes GLobal Primex unika blasku fleszy, media nie wiedzą nawet, kim jest jego żona. Stał się popularny niejako za sprawą syna, który związał się ze znaną modelką. 

Marek Salla – firma, e-commerce, czym się zajmuje?

Global Primex, czyli firma, która należy do Marka Salli, to prywatne przedsiębiorstwo z branży finansowej. Zgodnie z informacjami, które publikuje na LinkedIn, zatrudnia do 200 pracowników. To w dużej mierze specjaliści z branży finansów i e-commerce. 

Źródło: party.pl

Na stronie przedsiębiorstwa czytamy, że klienci firmy dokonują tygodniowo milionowych transakcji w ramach płatności online. Nie trzeba być specjalistą, żeby wiedzieć, że branża e-commerce jest jedną z bardziej prężnie rozwijających się dziś gałęzi biznesu. Zatem obsługa płatności, które dokonywane są w ramach działalności online, może przynieść ogromne dochody. 

O tym, czy znany jest majątek biznesmena i jak wyceniają go media, piszemy poniżej.

Zobacz: Sklep na Magento dla branży B2B 

Marek Salla – majątek

Media szacują wartość majątku Marka Salli na około 100 mln złotych. W praktyce jednak nie ma żadnych danych, na podstawie,których można by powiedzieć, jak duży jest jego majątek. Przylgnęło do niego, że to biznesmen milioner. Branża, w której działa, notuje rekordowe zyski, ale ile naprawdę pieniędzy zarabia, nie wiemy. 

Marek Salla – żona, dzieci, co nam powie Wikipedia?

Marek Salla nie udostępnia żadnych informacji prywatnych na swój temat. Nie wiadomo, kim jest jego żona. Być może nie wiedzielibyśmy też, co robi jego syn, gdyby nie pokochał znanej modelki. 

Roger Salla zaczął pracować w firmie ojca, gdy osiągnął pełnoletność. Ukończył jednak studia na Akademii Koźmińskiego, ma za sobą też naukę za granicą. Jest poliglotą – zna angielski, niemiecki, hiszpański oraz klasyczną łacinę. 

Karolinę Pisarek poznał na jednym z treningów tajskiego boksu. Roger poprosił, by jego trening ustawić przed tym, na którym ma zjawić się modelka. Kiedy spojrzał jej w oczy po raz pierwszy, wiedział, że to miłość jego życia. Para zaręczyła się w 2021 roku podczas urlopu na Malediwach. Para pobrała się 10 czerwca 2022 roku w obecności rodziny i przyjaciół. Na miejsce uroczystości wybrała Pałac i Folwark Łochów pod Warszawą. Wesele kosztowało fortunę. Sam tort zdobiły kwiaty warte kilka tysięcy złotych. Karolina Pisarek miała na sobie suknię za 30 tysięcy złotych. 

Poza pracą w firmie Global Primex, Rogera Sallę, fascynują sporty walki: boks, MMA. Salla pierwotnie deklarował, że nie zamierza wchodzić do show biznesu. Z uwagi na żonę poniekąd jest jego częścią, ale z powodu działalności zawodowej, pozostaje w cieniu. Fascynuje go sport i wolne chwile spędza na treningach. Jednak już niebawem zobaczymy go na gali High League – zawalczy z Mateuszem Gąsiewski 18 marca w katowickim spodku. To oblicze spadkobiercy wielkiej fortuny nie powinno nikogo dziwić – sztuki walki fascynują Rogera Sallę od wielu lat. Karolina Pisarek wyznała, że występ na gali był wielkim marzeniem jej męża i bardzo się cieszy, że właśnie będzie mógł je spełnić. Nie wiemy, czy walkę obejrzy też jego ojciec biznesmen. Tradycyjnie już Marek Salla nie odniósł się do spraw prywatnych syna i synowej. Być może 18 marca będzie można zobaczyć, jak znany/nieznany milioner zasiada wśród publiczności. 

Zobacz: Rafał Brzozowski-wiek, żona, dzieci, wzrost, i Izabella Krzan, jego dziecko, Edyta Górniak, z bratem, z żoną, rodzice.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły