Gdzie kupić gumki recepturki stacjonarnie i online?

Gumki recepturki to bardzo popularny towar. Kupisz go w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych. Poniżej przedstawiamy listę, z której dowiesz się, gdzie można kupić gumki recepturki. 

Gumki recepturki najczęściej wykorzystywane są jako ozdoby. Przy ich pomocy zaplata się warkoczyki i dopina włosy syntetyczne do własnych pasm. Można robić z nich również bransoletki i używać zamiast haczyków na bombki, czy kwiaty doczepiane do wianka. 

W praktyce gumki recepturki w większych rozmiarach wykorzystywane są do łączenia większej liczby mniejszych przedmiotów, by stanowiły zwartą całość. Gumką recepturką można więc spiąć wiązkę kabli albo połączyć kilkanaście sztuk długopisów. 

Gumki recepturki wynalazł w marcu 1845 roku Anglik Stephen Perry. Opatentował też pierwszy skład gumy, z której były produkowane. Polską nazwę zawdzięczają aptekarzom. Ci mocowali za ich pomocą recepty do butelek z wytwarzanymi na zlecenie lekarza medykamentami. Zresztą robią tak do dziś. 

Sprawdź, gdzie można kupić gumki recepturki, by wykorzystać je w swoim domu. 

Zobacz: Taśma dwustronna gdzie kupić stacjonarnie i online?

Gumki recepturki gdzie kupić stacjonarnie?

Z uwagi na swoje szerokie zastosowanie gumki recepturki można kupić w wielu różnych sklepach, które działają stacjonarnie. 

Gumki recepturki gdzie kupić lista popularnych sklepów stacjonarnych:

 • Empik
 • Koliber
 • Media Expert
 • Rossmann
 • Smyk
 • Sinsay

Gumki recepturki dostępne są też w niektórych kioskach i sklepach z artykułami biurowymi. To na tyle tani i nieduży asortyment, że można go kupić w wielu miejscach. Trzeba jednak pamiętać, że w marketach spotkamy gumki do zastosowania przemysłowego, np. do zwijania kabli. Będą więc nieco szersze, grubsze i zwykle w jednym kolorze. Gumki do robienia bransoletek albo do włosów spotkamy raczej w drogeriach i sklepach z ubraniami. 

Jeśli chodzi o gumki recepturki do włosów gdzie kupić, piszemy o tym na końcu artykułu.

Zobacz: Gdzie kupić tanie ubrania na handel w Polsce? 

Gumki recepturki gdzie kupić online?

Gumki recepturki można także kupić w sklepach internetowych. Z uwagi na to, że nie są zbyt drogie, nie ma dużych różnic w cenie pomiędzy sklepami stacjonarnymi i internetowymi. W internecie na pewno wybór kolorystyczny będzie większy, więc gumek do robienia ozdób najlepiej szukać w sieci. 

Źródło: biurowezakupy24.pl

Sprzedają je przede wszystkim te sklepy internetowe, w których można zaopatrzyć swoje biuro. Znajdują się w ofercie obok papieru do drukarek, kopert i etykiet samoprzylepnych. W biurze również mają szerokie zastosowanie Używa się ich do spinania:

 • kopert i dokumentów,
 • banknotów,
 • rachunków i wydruków z kasy fiskalnej.

Gumki recepturki gdzie kupić – lista sklepów internetowych

 1. Biurowe-zakupy.pl 
 2. Biurozakupy.pl
 3. Gumkirecepturki.com
 4. Topoffice.pl

Gumki recepturki do włosów gdzie kupić?

Gumki recepturki do włosów służą do zaplatania małych warkoczyków. Przy ich pomocy można także doczepiać do swoich pasm sztuczne kolorowe włosy. 

Gdzie można kupić gumki recepturki do włosów? Najczęściej spotkasz je w drogeriach (Koliber, Rossmann). Dostępne są również w sklepach internetowych, które oferują akcesoria do włosów.

Gumki recepturki do włosów gdzie kupić  – lista sklepów internetowych

 1. Althairstore.pl
 2. Makeup.pl
 3. Szpilki.com.pl – tu za 500 kolorowych lub transparentnych gumek zapłacisz 8,28 zł. 

Największy wybór gumek recepturek do stylizacji włosów znajdzie na portalu Allegro.pl. Ich ceny są podobne do tego, ile płaci się w sklepach stacjonarnych i internetowych. 

Gumki recepturki do włosów gdzie kupić  – lista sklepów z Allegro.pl 

 1. Sekret Kobiety
 2. R. Trzcionkowski
 3. Sklep Aurora 

Zobacz: Gdzie kupić klej na gorąco w najlepszej cenie?

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły