Gdzie kupić tanie ubrania na handel w Polsce?

Handel ubraniami może być dobrym sposobem na biznes, ale żeby całość się powiodła, musisz znaleźć rzetelnych dostawców. Po pierwsze, chcesz zaoferować ubrania w atrakcyjnych cenach. Po drugie zależy ci na tym, by były dobrej jakości. Po trzecie, powinny być ładne i unikatowe. Pomogę ci zebrać to w całość i opowiem, gdzie kupić ciuchy na handel, by twój biznes wypalił. 

Zobacz: Gdzie i jak przykleić znaczek na kopercie?

Gdzie kupić tanie ubrania na handel?

Miejsc, gdzie kupić tanie ubrania na handel szukaj w internecie. Prawie wszystkie wielkie sklepy, które prowadzą sprzedaż hurtową, mają strony internetowe. Część z nich działa online i kupujesz towar przez stronę. Jeśli mają swoje szwalnie i prowadzą sprzedaż stacjonarnie:

 • poproś o katalog, 
 • spytaj o czas realizacji (musisz wiedzieć, jak szybko zamawiać np. jesienne swetry – w maju, czy lipcu),
 • umów spotkanie – musisz obejrzeć towar, kupić próbki, żeby sprawdzić, jak zachowuje się po praniu itd. 

Poniżej przygotowałam listę hurtowni, które sprzedają towar do sklepów. Koniecznie sprawdź ich ofertę.

 1. Factory Price

Ta hurtownia działa tylko online. Nie możesz więc obejrzeć towaru przed zakupem. Wybrane ubrania otrzymujesz w ciągu 24 godzin, ale musisz za nie najpierw zapłacić. Hurtownia współpracuje z wieloma markami, m.in.: Och Bella, Lakerta, Rue Paris.

 1. Wólka Centrum

To kolejna hurtownia online, która wysyła towar w ciągu 24 godzin od potwierdzenia wpłaty. Przy każdym towarze podana jest minimalna liczba sztuk, które musisz zamówić (zwykle 12-16 sztuk)

 1. Wiltex

W tej hurtowni internetowej kupisz produkty marek premium z poprzednich kolekcji. Zwykle jest to odzież outletowa – nosi ślady użytkowania po przymierzeniu albo pochodzi ze zwrotów. Ponadto kupisz tam również odzież używaną, także marek z wyższej półki cenowej. 

Źródło: wiltex.pl
 1. Centrum Handlowe Głuchów

Tu kupisz odzież oraz galanterię stacjonarnie. Możesz więc wcześniej obejrzeć towar i porozumieć się bezpośrednio z każdym dostawcą. Centrum czynne jest tylko w poniedziałki i piątki od 5 do 11. 

To, ile towaru będziesz musiał kupić lub za jaką kwotę, zależy bezpośrednio od dostawcy. 

 1. Centrum Hurtowe Ptak w Rzgowie k. Łodzi

To największa hurtownia odzieży w naszej części Europy. Większość przedsiębiorców, na pytanie, gdzie kupić tanie ubrania na handel, odpowie ci, że właśnie tam. Centrum współpracuje tylko z klientami kupującymi w hurcie. Ma wielu dostawców, więc warunki sprzedaży trzeba omawiać indywidualnie z każdym z nich. 

Gdzie nie warto kupować ciuchów na handel?

Moją rolą, było wskazać ci, gdzie kupić ciuchy na handel. Nie napiszę ci nie kupuj w sklepie X. Mogę za to wskazać ci, na co masz zwracać uwagę podczas zakupów:

 1. Podróbki

Czasem w internecie możesz trafić na sklepy, które oferują markowe buty i ubrania po cenach niższych niż oficjalne sklepy. Najprawdopodobniej towar wysyłany jest z zagranicznych magazynów, trzeba czekać na niego kilka tygodni i koniec końców okazuje się być podróbką. 

Pamiętaj, że za handel podróbkami grozi od 6 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. 

 1. Sklepy widmo

Ja wiem, że ty też właśnie zaczynasz, ale jeśli widzisz, że strona internetowa hurtowni istnieje od kilku tygodni, a sam sprzedawca nie ma nawet wdrożonych płatności przez aplikacje bankowe, uważaj. Być może to sklep widmo. Lepiej nie zamawiaj zbyt dużo, bo dużo możesz stracić. 

Jakie ubrania kupić na handel?

Wiesz już, gdzie kupić ciuchy na handel. Pora byś wybrał konkretny asortyment. Jeśli marzy ci się nieduży sklep z ubraniami, inwestuj w odzież damską oraz męską, ale  najlepiej dla osób dojrzałych. Powodów jest kilka:

 1. Ubrania dziecięce kupujemy w sieciówkach – nie wygrasz z cenami.
 2. Młodzi ludzie (załóżmy “optymistycznie”, że przed 40-stką) od kilku lat robią zakupy online. Mają atrakcyjne ceny, kolekcje dopasowane do najnowszych trendów i szybki proces zwrotów. 

Możesz też założyć sklep z odzieżą okazjonalną: garnitury, sukienki weselne oraz na inne uroczystości. To ubrania, które zwykle kupujemy w sklepach stacjonarnych. Jesteśmy też skłonni wydać nieco więcej, bo okazje bywają ważne i chcemy się pokazać. 

Zobacz: Gdzie kupić kartę podarunkową Cropp?

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły