Gdzie można kupić paluszki pocky?

Paluszki Pocky jest to słodka przekąska, która jest bardzo popularna w Japonii, Tajlandii i w Korei. Obecnie te słodkie paluszki zyskały ogromną popularność na całym świecie. Jakie są smaki paluszków Pocky? Gdzie można kupić Pocky? Na te pytania znajdziecie odpowiedź w poniższym artykule, zachęcam do przeczytania 🙂

Pocky – gdzie kupić? Lista sklepów

Paluszki Pocky są to zbożowe, chrupiące paluszki, które oblane są czekoladą. Są one bardzo poręczne, ponieważ jeden koniec paluszka nie jest oblany czekoladą, aby można było je zjeść bez brudzenia rąk. Świetnie smakują z kawą, herbatą, mlekiem lub z czekoladą na gorąco. Paluszki Pocky do idealna przekąska w ciągu dnia, ale nie tylko. Można również je użyć jako ozdoba do ciast, lodów, tortów czy koktajli. Warto przed spożyciem schłodzić je kilka godzin w lodówce, wtedy jeszcze lepiej smakują i są bardzo orzeźwiające. 

Sprawdź: Słodkie nicki i nazwy dla chłopaka

Paluszki Pocky stały się bardzo popularnym symbolem popkultury japońskiej. Możemy je wykorzystać nie tylko do jedzenia, ale również do zabawy! Gra tak zwana Pocky Game polega na tym, że dwie osoby, które są po przeciwnych stronach, muszą jak najszybciej dotrzeć do końca paluszka. Jeżeli między dwoma rywalami dojdzie do pocałunku – oznacza to remis, a jeśli w czasie gry jednej osobie paluszek Pocky się złamie – wtedy przegrywa. Również 11 listopada obchodzony jest “Dzień Pocky”. Dlaczego data przypada na 11.11? Ponieważ wizualnie przedstawia ona paluszki Pocky. W tym samym dniu organizowane są również zawody, które polegają na jedzeniu lub włożeniu do ust, jak największej ilości paluszków Pocky. 

Gdzie można kupić paluszki Pocky? Możemy je znaleźć w kilku popularnych sklepach w Polsce. Dostępnych jest wiele smaków, ale nie zawsze są one z Japonii. Marka Pocky powstała w Japonii, ale udziela również pozwolenie na produkcję tych słodkości w innych krajach. W Polsce najpopularniejszymi paluszkami są te, które pochodzą z Indonezji, jednak w smaku nie są one takie same jak oryginały z Japonii. Najczęściej kupujemy Pocky Cookies and Cream, Strawberry Milk lub Pocky Green Tea. 

Sprawdź: Ile kosztuje Rafaello? Gdzie najtaniej?

Mamy wiele wariantów smakowych paluszków Pocky, które możemy kupić w Polsce. Oprócz najbardziej popularnych smaków do wyboru mamy jeszcze: czekoladowe, czekoladowo-bananowe, mango, jagodowe, arbuzowe i wiele innych. Również co jakiś czas pojawiają się nowe, limitowane smaki.

W takim razie, gdzie można kupić Pocky? Możemy je kupić w popularnych w Polsce sklepach, takich jak: Biedronka, Lidl oraz żabka. Cena wynosi około 8-13 zł za opakowanie. Gdzie jeszcze możemy kupić Pocky? Możemy je znaleźć w również całkiem popularnym sklepie w Polsce, a mianowicie w “Kuchnie Świata”. Możemy również je kupić w internecie, np. przez allegro lub przez inne strony, które oferują nam szeroki wybór japońskich słodyczy.

Japońskie paluszki Pocky w ostatnim czasie są bardzo popularne w Polsce. Spróbowaliście już Japońskich paluszków Pocky? Naszym ulubionym smakiem są Paluszki Pocky Cookies and Cream. Jeśli już je jedliście, podzielcie się w komentarzu, jakie są Wasze ulubione smaki, jeśli nie – ogromnie polecamy, aby spróbować!

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły