Guzior – wiek, wzrost, wywiad, dziewczyna, ile ma wzrostu, imię i nazwisko, skąd jest

W ostatnich kilku latach na polskiej scenie rapu pojawiło się wiele nowych twarzy. Bez wątpienia można powiedzieć, że w kraju nad Wisłą, nie brakuje utalentowanych artystów, którzy szybko zdobywają uznanie publiczności, co znajduje potwierdzenie w ilości sprzedanych płyt i tłumów na koncertach czy różnych festiwalach. W szczególności rap należy do jednego z najbardziej popularnych gatunków muzycznych przede wszystkim wśród nastolatków i młodych dorosłych. Przekaz zawarty w tekstach jest jednym z głównych czynników, wpływających na rosnącą słuchalność tego typu utworów. Guzior ugruntował swoją pozycję na rodzimym rynku, wydając cztery płyty, w tym dwie z nich osiągnęły status platyny, a jedna pokryła się złotem. W tym artykule chcemy przybliżyć Wam jego osobę. Jakie imię i nazwisko kryje się pod pseudonimem Guzior? Ile ma wzrostu i w jakim jest wieku? Skąd jest raper i czy ma dziewczynę? Odpowiedzi na te nurtujące pytania, znajdziecie w tekście, dlatego zachęcamy do zagłębienia się w świat młodego artysty razem z nami.

Zobacz: Smolasty – dziewczyna, wiek, ile ma lat, wzrost, tatuaże, życie prywatne

Guzior – wiek, wzrost, imię i nazwisko, skąd jest raper?

Na sam początek warto zacząć od imienia i nazwiska. Guzior to tak naprawdę Mateusz Bluza. Skąd jest i w  jakim jest wieku? Mężczyzna urodził się 16 lipca 1992 roku we Wrocławiu. Jak się możemy domyślić, jest to zodiakalny rak w wieku 30 lat. A co z jego wzrostem? Sam zainteresowany nigdy nie wypowiadał się na ten temat, ale po sieci krążą nieoficjalne informacje, mówiące, że raper ma około 194 cm wzrostu. 

Skoro znamy już podstawowe wiadomości jak imię i nazwisko, to teraz czas na garść informacji o jego muzyce. Swoją karierę zaczął w 2012 roku, kiedy wydał swój pierwszy singiel Prawie północ na platformie YouTube. Następnie trzy lata później stworzył nielegal pod tytułem yllOM, natomiast na premierę pierwszego oficjalnego albumu trzeba było czekać kolejne dwa lata. Evil Twin zadebiutował na pierwszym miejscu Oficjalnej Listy Sprzedaży w 2017 roku, zdobywając tym samym status złotej płyty. To właśnie dzięki niej zyskał znaczną rozpoznawalność wśród szerszej publiczności. Kolejne krążki również okazały się sukcesem w karierze Mateusza. Evil_Things wraz z Pleśnią także zajęły pierwsze miejsca na OLiS-ie, pokrywając się platyną, co jest super wyróżnieniem dla każdego artysty. 

Guzior 7 lat temu

Guzior – dziewczyna 

Fanki rapera z pewnością zadają sobie pytanie, czy ich idol ma dziewczynę. Tak jak wielu innych artystów, Guzior również niechętnie dzieli się swoim życiem prywatnym i oczywiście nie ma w tym nic złego. Nie jest to przecież niczyj obowiązek i my to absolutnie respektujemy. Oczywiście, na przeciwnym biegunie znajdują się osoby, które z kolei nie mają żadnego problemu z tym, żeby podzielić się najdrobniejszymi szczegółami ze swojego wystawnego życia. Cóż, Guzior do nich nie należy i nie wiemy, czy ma dziewczynę. Nie chcemy także na siłę drążyć tego tematu i rozpowiadać nieprawdziwe informacje. Jeśli raper będzie chciał podzielić się taką wiadomością z fanami, na pewno zrobi to mimowolnie. Osoby, które chcą na bieżąco śledzić karierę i poczynania rapera, zapraszamy na jego profil na Instagramie, gdzie obserwuje go prawie 200 tysięcy followersów. Znajdziecie go tam pod nazwą guziormati

Guzior – wywiad 

Jak już zostało wspomniane wcześniej, Guzior niechętnie dzieli się informacjami ze swojego życia. Podobnie rzecz ma się z wywiadami. Co prawda, to nie jest tak, że w ogóle ich nie udziela, po prostu ciężko znaleźć coś w Internecie. W jednym z nich Mateusz wspomina o swoim uzależnieniu od twardych narkotyków, ale również o tym, że używki mają pozytywny wpływ na artyzm i tworzenie muzyki. Dodaje jednak, że nałóg sam w sobie jest zły i że ze wszystkim powinno się uważać. Zdaje sobie sprawę z tego, że jego odbiorcami są młodzi ludzie i jak duży wpływ ma na nich. Guzior przytacza przykład Maca Millera (który zginął przez przedawkowanie środków psychoaktywnych) i podkreśla, że należy wyciągnąć wnioski z jego śmierci, a nie ją gloryfikować. W tym samym wywiadzie raper został zapytany o inspiracje z polskiej sceny muzycznej, jednak nie wskazał konkretnych artystów, twierdząc, że wpływ na jego twórczość miało bardzo wiele osób. Jeśli chodzi o teledyski, to Mateusz przyznaje, że nie powstałyby, gdyby nie pomoc bliskich i serdecznych ludzi z jego otoczenia. Zaskoczeniem może być fakt, że wszystkie piosenki Guziora były napisane “na trzeźwo”, nigdy pod wpływem substancji. 30-latek mówi, że stara się żyć “tu i teraz” i nie wybiegać z planami dalej niż rok. Muzyk został zapytany także o to, których polskich raperów słucha najczęściej i wymienił m.in. kolegów z branży takich jak: Quebonafide, Białas, czy Zdechły Osa. Zaznacza też, że słucha głównie techno. W wywiadzie poruszonych zostało wiele innych kwestii, jednak postaraliśmy się wybrać dla Was te najbardziej interesujące. 

Guziorowi życzymy dalszych sukcesów w karierze, ponieważ bez wątpienia jest jednym z bardziej cenionych raperów w Polsce i wierzymy, że najlepsze jeszcze przed nim. Być może Wrocław, skąd jest Mateusz, kryje jeszcze więcej talentów? Możemy być dumni, że w naszym kraju uzdolnieni ludzie są doceniani przez publiczność, a ich płyty dobrze się sprzedają. A co wy myślicie o Guziorze? Lubicie jego twórczość? Podzielcie się z nami swoimi odczuciami w komentarzach!

Sprawdź też: Kukon – dziewczyna, wiek, wzrost imię i nazwisko, skąd jest?

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły