Ile kosztuje wynajęcie sali na 18 dla 20 – 30 – 40 – 50 osób

Koszt organizacji osiemnastki może być naprawdę różny i zależy od wielu aspektów. W wielu przypadkach lokale gastronomiczne nie operują konkretnym cennikiem. Oznacza to, że koszt imprezy obliczany jest indywidualnie. Na całość składa się wiele aspektów – od dodatków w postaci ciepłych posiłków, przez chłodne napoje, czy alkohol. Dlatego ciężko jednoznacznie oszacować, jaki koszt poniosą organizatorzy, a w tym przypadku po prostu rodzice. Sporo zależy od tego, jak długa jest lista gości.

Zobacz: Ile kosztuje nerka człowieka na czarnym rynku? Jaka cena w Turcji?

Ile kosztuje wynajęcie sali na 18?

Koszt wynajęcia sali jest zależy od kilku aspektów. Do podstawowych należy oczywiście wielkość sali. Wiele osób zastanawia się ile kosztuje wynajęcie sali na 18 oraz, czy istnieje jakaś możliwość redukcji tych kosztów. Jeśli chodzi o zamówienie samego lokalu, najczęściej jest to kwotach w wysokości od około 500 złotych do nawet 2000 złotych. Koszty jednak mogą być wyższe w zależności od zakresu usług, jak katering. Drugim, popularnym pytaniem jest ile kosztuje 18 na osobę. Wszystko dlatego, iż przyjęło się, że w dobrym guście są teraz prezenty w postaci gotówki. Na przestrzeni ostatnich lat podejście do imprezy na 18. urodziny uległo pewnym zmianom. Obecnie coraz więcej młodych osób chce spędzić ten dzień w gronie znajomych, czasem również rodziny, a to faktycznie wymaga wynajęcia odpowiedniej przestrzeni. Ile może kosztować 18 na osobę?

Ile kosztuje 18 na 20 osób?

Całkowity koszt organizacji imprezy na 18. jest zależy od lokalu, w którym organizuje się przyjęcie. Lokal to najczęściej wydatek kilkuset złotych Jednak, często do kosztów należy doliczyć ciepłe posiłki i przekąski, czy chłodne napoje, w tym alkohol. Ile kosztuje 18 na 20 osób? Dlatego również w przypadku 18 przyjęło się obliczanie kosztów jej organizacji za tzw. talerzyk. Dlatego, przy odpowiednim wyborze miejsca 18 na 20 to koszt około 3000 złotych łącznie. Jest to jednak kwota orientacyjna, która może się zmienić.

Źródło: hotelikbej.pl

Ile kosztuje 18 na 30 osób?

Logicznym jest, że ilość osób na imprezie wpływa na koszt jej organizacji. W wielu przypadkach należy znaleźć lokal o odpowiedniej powierzchni. Ile kosztuje 18 na 30 osób? W tym przypadku należy liczyć się z wydatkiem rzędu 4000 – 6000 złotych. Są to raczej górne granice, jeśli chodzi o całkowity koszt. Trzeba jednak pamiętać, że na uwadze należy mieć dodatkowe atrakcje, jak DJ-a, czy tort urodziny. W końcu 18 na 30 osób to już nie lada impreza.

Zobacz: Ile kosztuje popcorn w Multikinie? Ceny jedzenia w Multikinie

Ile kosztuje 18 na 40 osób?

Osoby w wieku licealnym mają sporo znajomych, z którymi chcą wspólnie bawić się podczas imprezy urodzinowej. Dlatego 40 osób na imprezie nie powinno stanowić zaskoczenia. Ile kosztuje 18 na 40 osób? Tutaj można mówić już o większych sumach, które wyniosą kilka tysięcy złotych. Ciepłe dania, napoje, przekąski, wszystko to sprawia, że koszty 18 na 40 osób dość mocno rosną. W wielu przypadkach jest to wydatek rzędu 10 000 złotych. Oczywiście w sytuacji, gdy imprezę organizuje się w lokalu. 

Ile kosztuje 18 na 50 osób?

Można powiedzieć, że impreza na 50 osób to naprawdę spore wydarzenie. Przy tak dużej liczbie uczestników, niejednokrotnie warto zdecydować się na obsługę personelu, a nawet ochroniarza w lokalu. Ile kosztuje 18 na 50 osób? O ile ceny za wynajem samego lokalu nie ulegają, aż takim zmianom, to jednak widać pewien wzrost cen, jeśli chodzi o usługi gastronomiczne. Dlatego należy liczyć się z tym, że całkowita kwota organizacji imprezy może przekroczyć 10 000 złotych.

Dlaczego koszt organizacji 18 jest tak wysoki?

Samo wynajęcie sali to tylko jeden z wydatków. Jednak, organizacja dość sporej imprezy, a przede wszystkim okazja do świętowania sprawiają, iż niejednokrotnie korzysta się z dodatkowych usług. Coraz częściej na imprezach pojawiają się fotografowie, czy DJ, którzy uświetniają całe wydarzenie i dbają o niezapomniane wrażenia. Popularne jest także zamówienie tortu urodzinowego, który jest doskonałą, słodką przekąską na tą okazję. Należy także pamiętać, iż niejednokrotnie 18. urodziny to także obecność alkoholu, warto zadbać nie tylko o trunki wysokoprocentowe, ale również piwo, w tym to bezalkoholowe. Dlatego finalny koszt organizacji 18 może być tak wysoki.

Zobacz: Małpka Kapucynka – ile kosztuje? Czy jest legalna?

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły