Strona głównaInneIle kosztuje popcorn w Multikinie? Ceny jedzenia w Multikinie

Ile kosztuje popcorn w Multikinie? Ceny jedzenia w Multikinie

Ile obecnie kosztuje wyjście do kina? Czy szalejąca inflacja niszczy życie kulturowe Polaków? Sprawdzę to, na przykładzie znanej sieci kin. Spróbuję odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje popcorn w Multikinie. 

Wybierasz się na seans w najbliższym czasie? Po przeczytaniu tego artykułu, ceny jedzenia w kinie nie zaskoczą już tak bardzo. 

Zobacz: Małpka Kapucynka – ile kosztuje? Czy jest legalna?

Ile kosztuje popcorn w Multikinie? 

Nie jest to, niczym odkrywczym, że wypad do kina, dla dwóch dorosłych osób, to wydatek rzędu ok. 80-100 zł. Wszystko w zależności od dnia, w którym planujemy wyjście i na co dokładnie zdecydujemy się w kinowym barze.

Multikino proponuje widzom tańsze bilety w poniedziałki z aktywną kartą PAYBACK. Atrakcyjną promocją, którą pokochali fani kina, były Bueno Czwartki. Niestety, ta oferta została zawieszona do odwołania, o czym możemy przeczytać na facebookowym profilu kina. Ile kosztują bilety? 

Cennik wyróżnia dni robocze oraz weekendy i święta. Piątki wliczane są w weekendy. Cena biletu normalnego, we Wrocławiu, w tygodniu to koszt 19.90 zł. Jeśli zechcemy wybrać się na seans w wolną sobotę musimy liczyć się z wydatkiem 24.90 zł za jeden bilet. W Warszawie ceny są nieco wyższe (27.90 zł za jeden bilet dla osoby dorosłej). Tańszym miastem okazuje się przykładowo Rzeszów (ok. 15 zł za bilet). Wybierasz się w poniedziałek? Wspomniana karta PAYBACK gwarantuje rozpoczęcie tygodnia z biletem za 14.90 zł. To informacja ze strony internetowej kina.  

Wiedząc, ile zapłacimy za bilety, możemy pomyśleć o doliczeniu dodatkowego kosztu za przekąski i napój. Ile kosztuje popcorn w Multikinie? Jak kształtują się ceny popcornu? 

Różnice w cenie popcornu mogą wynikać, podobnie jak z biletami, od miasta. Mieszkańcy Warszawy muszą liczyć się z wyższym kosztem, niż ci, którzy mieszkają w Elblągu czy Katowicach. Standardowo, za zestaw zawierający średni popcorn i średni napój, zapłacimy 25,90 zł. Chcesz zabrać swoją drugą połówkę na romantyczny wypad? Podpowiem, że taniej wychodzi kupić zestaw dla dwojga. W cenie 36,30 zł zyskujesz duży popcorn i dwa średnie napoje. 

Masz ochotę na coś nieoczywistego? Twój kompan nie lubi popcornu i chcecie zajadać się czymś innym niż prażona kukurydza? Co, w takim wypadku, proponuje kinowy bar? Sprawdzam ceny jedzenia w Multikinie. 

Multikino ceny jedzenia 

Nie wypada przemycać własnego jedzenia na salę kinową. Raz, że nie wygląda to dobrze. Dwa, obsługa kina, kiedy zauważy ten haniebny proceder, może odmówić nam wejścia do środka. Przyznasz, że kiepsko będzie w pośpiechu zjadać to, co mamy pochowane po kieszeniach. Tym bardziej, żal będzie wyrzucić wszystko do kosza, tylko po to, by nie przegapić początku długo wyczekiwanej premiery. 

Wracając do menu baru. Na co zdecydować się, jak nie na popcorn? Czy ceny jedzenia powalają na kolana? 

W ofercie znajdziemy nachosy. To najczęściej wybierana przekąska przez widzów kina. Do wyboru są trzy warianty, z różnymi sosami (sos serowy, salsa, bbq): 

  • porcja 70g 
  • porcja 120g 
  • porcja 170g.

Za najmniejszą porcję zapłacimy średnio ok. 23 zł. Wybierając średnią musimy przygotować się na koszt ok. 30 zł. Decydując się na porcję 170g, nasz portfel uszczupli się o ponad 30 zł. Podobnie, jak przy cenach popcornu, nachosy możemy łączyć w zestawy z napojem. 

Dobra wiadomość dla posiadaczy wspomnianej wcześniej karty PAYBACK. Za przekąski, w multipleksie, można płacić punktami zebranymi na tej karcie.
Jak większość rzeczy w obecnych czasach, ceny jedzenia, w tym popcornu, bywają dość wysokie. Nie każdy jest w stanie przeznaczyć na rozrywkę w każdym miesiącu, konkretnej, założonej wcześniej,  sumy pieniędzy. Nie wpływa to dobrze na poziom polskiej branży kultury. Statystycznie, coraz rzadziej chodzimy do kina. Nie chcąc rezygnować całkowicie z rozrywki, można spróbować szukać rozwiązań. Kiedy wiesz, ile kosztuje popcorn w Multikinie, a jednocześnie chcesz wybrać się na gorącą premierę, możesz zdecydować się tylko na zakup biletów. Bardziej romantyczne, może okazać się samodzielne przygotowanie kolacji, po seansie. Sprawdzona informacja.

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Zobacz też

Jakie grzechy do spowiedzi? Przykładowe grzechy lekkie i ciężkie

Wiara jest swego rodzaju darem - nie każdy go ma, a Ci, którzy go...

Imię dla smoka — fajne imiona dla smoków

Wraz ze wzrostem popularności serialu Ród Smoka, prequelu kultowej już serii Gra o Tron,...

Jak uciec z domu? W nocy, za granicę, w jakim wieku?

Ściśnięte gardło, płytki oddech i przyspieszone tętno. Znasz to uczucie, kiedy docierasz do swojej...

Czym można się interesować? Co odpowiedzieć?

Wielu z nas ma problem z odpowiedzią na pytanie, czym się interesuje. Czy należysz...

Centercar – opinie, silniki

Centercar to firma zajmująca się regeneracją i sprzedażą silników do aut osobowych oraz towarowych....

Potężna modlitwa do Św. Rity – pomaga gdy, gdy wszystko zawodzi

Kult św. Rity z Cascii jest popularny na całym świecie. Sama święta żyła w...

Podobne

Apo-Discounter – opinie, kontakt, telefon, kod rabatowy, telefon

Z roku na rok zakupy przez Internet cieszą się coraz większą popularnością. Są wygodne,...

Zadania i wyzwania na urodziny. Dla dorosłych, dzieci, śmieszne i ciekawe

Celebrowanie urodzin to piękny zwyczaj. Każdy z nas ma swoją wyjątkową datę - swoje...

Afera dubajska – nazwiska posypały się na forum

Afera dubajska ujrzała światło dzienne w 2014 roku. Ujawnili ją autorzy bloga Tagthesponsor, którzy...