Jak rozpoznać i zdemaskować geja? Cechy charakteru, wygląd

W Polsce osoby homoseksualne, szczególnie mężczyźni, ciągle spotykają się z agresją i nietolerancją. Na forach internetowych pojawiają się pytania w rodzaju jak zdemaskować geja, a nawet oceniające typu jak odróżnić geja od dobrego chłopaka? Choć wśród kobiet krążą teksty o charakterze poradnikowym, które pozwalają im dowiedzieć się, jak rozpoznać geja i go nie podrywać, to tak naprawdę wszelkie próby dzielenia ludzi ze względu na orientację seksualną uznać trzeba za jednoznacznie naganne. 

Zobacz: Chłopak ubrany jak dziewczyna – co może oznaczać?

Jak rozpoznać geja?

W powszechnej opinii panuje przekonanie, że większość gejów jest odporna na kobiece wdzięki. Choć zdarza się, że mają wiele atrakcyjnych przyjaciółek, każda z nich wie o orientacji seksualnej swojego towarzysza. 

W czasie rozmowy z gejem możesz zauważyć, że nie mówi zbyt wiele o swoim życiu osobistym. Nie wspomina swoich związków, ani nie opowiada o tym, z kim spędza czas. 

Najprawdopodobniej, jeśli będziesz wysyłać mu dwuznaczne sygnały, zignoruje je. Możliwe nawet, że zacznie cię unikać. Wszystko zależy od tego, czy jego środowisko wie o tym, że jest gejem, czy może się ukrywa, bo obawia się nietolerancji, czy agresji ze strony otoczenia. Jeśli czuje się swobodnie, być może powie ci, że jest gejem, więc niczego nie będziesz musiała się domyślać. 

Jak zdemaskować geja?

Wielu ludzi uważa, że posiada coś w rodzaju wbudowanego radaru, dzięki któremu rozpoznaje z daleka osoby homoseksualne. Często jednak nie wyglądają inaczej, nie zdradzają niczego swoim wyglądem. Wielu gejów nie wyróżnia się strojem, czy zachowaniem. Kolorowe fryzury, makijaż, czy przebranie to jedynie stereotyp, który często niesłusznie kojarzony jest z homoseksualnymi mężczyznami. 

Ci, którzy pytają w internecie, jak zdemaskować geja, powinni się poza tym zastanowić, co kryje się za sformułowaniem zdemaskować. Wiele osób o homoseksualnej orientacji nie przyznaje się do niej ze strachu. Żyją w środowiskach, które są homofobiczne. Szczególnie w mniejszych miejscowościach bycie osobą homoseksualną może wiązać się z tym, że gej, czy lesbijka nigdy nie przyznają się do swojej orientacji. 

Cechy charakteru geja

Nie można mówić o tym, że geje mają szczególne cechy charakteru. Charakter i osobowość nie mają zbyt wiele wspólnego z orientacją seksualną. Najważniejsze znaczenie w kształtowaniu się charakteru mają predyspozycje genetyczne, a potem uwarunkowania środowiskowe (wychowawcze). Co do zasady zespół cech, o których można by powiedzieć, że to typowe cechy charakteru geja, nie istnieje. 

Jak odróżnić geja od dobrego chłopaka?

Jeśli pytanie, jak odróżnić geja od dobrego chłopaka, zadaje kobieta, która nie wie, czy jest sens wzbudzać zainteresowanie mężczyzny, bo ten może okazać się gejem, nie ma w tym nic złego. 

Nie możemy jednak jako społeczeństwo pozwolić na to, by stawiać osoby homoseksualne w opozycji do dobrych ludzi. Homofobia, bo to o niej mowa, w naszym społeczeństwie występuje w dość wysokim stopniu. Trzeba jednoznacznie powiedzieć, że wszystkie zachowania homofobiczne noszą znamiona przemocy albo psychicznej, albo fizycznej. 

Jak wygląda gej?

Pytanie w rodzaju jak wygląda gej, jak ubiera się gej to kolejna próba zaszufladkowania osób, które są homoseksualne. Nie można powiedzieć, że gej będzie nosić różową koszulę albo zawsze ma drogie dodatki (zegarek, spinki, czy buty). 

Od czasu do czasu w mediach społecznościowych pojawiają się wyznania kobiet, które były związane z gejami i nie wiedziały o tym. Wiele z tych, które były oszukiwane, podaje, że ignorowały sygnały, które od samego początku powinny dawać im do myślenia. 

Nie zawsze jednak fakt, że mężczyzna zna więcej niż pięć kolorów albo potrafi się świetnie ubrać świadczy o tym, że jest gejem. Takie generalizowanie nie służy ani homoseksualistom, ani heteroseksualnym facetom. 

Zatem jak rozpoznać geja? Jak wygląda gej? Nie ma uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie. Jeśli będziesz wśród jego przyjaciół, pewnie ci powie. Jeśli nie, być może obawia się reakcji swojego otoczenia i nie chce mówić o tym, że nie pociągają go kobiety. Typowe cechy charakteru geja nie istnieją, a każdy kto mówi, że geje są wrażliwi i empatyczni, szkodzi heteroseksualnym mężczyznom, odmawiając im posiadania tych cech. 

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły