Jak się odkochać? Sprawdzone sposoby

Rozstanie nie zawsze jest wspólną decyzją dwojga ludzi, którzy kiedyś bardzo się kochali. Gdy zostałaś porzucona lub twoje uczucie spotkało się z obojętnością mężczyzny, którego kochasz, koniecznie czytaj dalej. Z nami dowiesz się, jak szybko się odkochać i wrócić do psychicznej równowagi. Pamiętaj, że już sama świadomość tego, że twoja miłość nigdy nie będzie odwzajemniona, to dużo. Fakt, że nie żyjesz złudzeniami i marzeniami na temat związku z facetem, który nic do ciebie nie czuje, to pierwszy krok na drodze do tego, by na nowo poczuć się szczęśliwą. 

Nie wszystkie sposoby na to, jak się odkochać w chłopaku, sprawdzą się u ciebie od razu. Pamiętaj, że bez względu na wszystko, będziesz potrzebować czasu. Tymczasem sprawdź:

 • jak się odkochać w przyjacielu
 • jak się odkochać w koledze z pracy
 • jak się odkochać i na nowo pokochać siebie

Zobacz: Słowo mocniejsze od kocham – poznaj je

Jak się odkochać?

Wiele kobiet szuka w internecie informacji na temat tego, jak się odkochać w chłopaku. Często czują się sfrustrowane i osamotnione, bo nie potrafią poradzić sobie z odrzuceniem. Na temat tego jak się odkochać psycholog powie, że nie ma jednego sposobu. Z pewnością jednak czas działać będzie na twoją korzyść. Z biegiem dni, a potem tygodni i miesięcy będzie ci łatwiej zapomnieć o uczuciu, które kiedyś było dla ciebie najważniejsze. 

Choć zakochujemy się w jednej chwili, w drugą stronę wcale nie jest tak łatwo. Niemniej jednak naprawdę istnieje świat bez niego. Jest nawet lepszy, niż mogłoby ci się wydawać. 

Jak szybko się odkochać? 

Najszybszym sposobem na to, by się odkochać, jest zupełne odcięcie się od faceta, w którym jesteś zakochana. Nie utrzymuj z nim kontaktu, nie chodź w miejsca, w których możesz się na niego natknąć. 

Jeśli twój były chce, abyście nadal utrzymywali kontakt, wyjaśnij mu, że to dla ciebie zbyt trudne, bo nadal go kochasz. Przez to każda rozmowa, spotkanie, czy nawet SMS na nowo przypominałby ci o uczuciu. Uczciwe postawienie sprawy to podstawa. Nawet kosztem zachowania poprawnych relacji powinnaś myśleć przede wszystkim o sobie. Teraz najważniejsze jest to, byś wróciła do psychicznej równowagi. Twój były musi to zrozumieć i uszanować. 

Jak się odkochać – co radzi psycholog?

Czasem bywa tak, że jeśli nie wiesz, jak się odkochać psycholog może być jedynym rozwiązaniem. Warto umówić się na spotkanie z terapeutą, który pomoże wyjść ci z dołka i spojrzeć na twoją sytuację obiektywnym okiem. 

Jak się odkochać psycholog radzi

 1. Złap dystans

Dziś, zupełnie na świeżo, twój świat się zawalił. Nie widzisz światełka w tunelu, nie wyobrażasz sobie, że kiedykolwiek jeszcze będziesz szczęśliwa. To naturalne, choć błędne założenia. Pewnie czytając to, nie wierzysz, że tak jest. Jednak z biegiem czasu uświadomisz sobie, że mogły cię spotkać gorsze rzeczy niż rozstanie albo odrzucenie. 

 1. Zajmij się czymś 

Sport, ogródek, a może wolontariat? Znajdź sobie nowe zajęcie. Zapisz się na kurs, na który nigdy nie miałaś czasu. Zainwestuj w swój własny rozwój. Możesz się uczyć albo znaleźć dodatkową pracę. Odnów kontakty z ludźmi i zacznij poznawać nowych przyjaciół. 

 1. Zrób coś tylko dla siebie

Nowa fryzura lub kompletna zmiana wizerunku – zrób coś tylko dla siebie. Powinnaś się dowartościować, poczuć wyjątkowo – to pomoże ci zrozumieć, że to ty (a nie on) jesteś najważniejsza. 

Jak się odkochać z nieszczęśliwej miłości?

Najlepszym sposobem na to, jak szybko się odkochać z nieszczęśliwej miłości, jest całkowite zerwanie z facetem, którego kochasz. To musi wyglądać jak zrywanie plastra – będzie szybko, choć nie bezboleśnie. 

Jak się odkochać w chłopaku?

 1. Wyrzuć pamiątki. Już ich nie potrzebujesz. Jeśli to dla ciebie zbyt trudne, schowaj je głęboko w szafie albo poproś kogoś z przyjaciół o przechowanie. 
 2. Nie utrzymuj z nim kontaktu. Przyjaźń, koleżeństwo – to nie wchodzi w grę. Za każdym razem, gdy do ciebie zadzwoni albo się odezwie, będziesz sobie robić nadzieję na to, że znowu chce być z tobą. 
 3. Otwórz się na nowe – poznawaj nowe miejsca i ludzi. Zacznij na nowo żyć. Im szybciej uda ci się zająć czymś głowę, tym łatwiej będzie ci się odkochać w chłopaku. 

Jak się odkochać w przyjacielu?

Przede wszystkim musisz sobie uświadomić, że nie można nikogo zmusić do miłości. Twój przyjaciel ma prawo do swoich uczuć i one mogą być rozbieżne z tym, co ty czujesz. 

Zatem jak się odkochać w przyjacielu bez utraty relacji? Niestety na jakiś czas powinniście ograniczyć kontakt. Każde spotkanie z przyjacielem będzie dla ciebie bolesne, bo trudno będzie ci się pogodzić z jego obojętnością. Bardzo rzadko zdarza się, by taka przyjaźń przetrwała bez szwanku. 

Powinnaś postarać się spojrzeć na swojego przyjaciela krytycznym okiem. Znasz go dobrze, więc znasz jego wady. Możliwe, że chwilowo wydaje ci się, że on ich nie ma, ale to nieprawda. 

Jak się odkochać w koledze z pracy?

Pamiętaj, że w pracy powinnaś kierować się przede wszystkim profesjonalizmem. W wielu wypadkach kultura organizacji, choć często w niepisany sposób, nie pozwala do utrzymywania zbyt poufałych relacji wśród pracowników. Choć zwykle związki w pracy nie są zabronione, większość pracodawców wie, że mogą mieć negatywny wpływ na efektywność w zespole. 

Pomyśl, czy warto tracić profesjonalny wizerunek w imię nieszczęśliwej miłości? 

Jak się odkochać w koledze z pracy?

 1. Ogranicz kontakty do minimum
 2. Skup się na obowiązkach
 3. Otwórz się na nowe znajomości – wyjdź do ludzi, wtedy łatwiej poznasz kogoś nowego. 
Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły