Jak zrobić drzewo i drewno w Little Alchemy?

Znasz Małego Alchemika? Szukając informacji jak zrobić drewno i drzewo w Little Alchemy, z pewnością, nie jesteś już żółtodziobem w tej popularnej grze logicznej. Mając odblokowane podstawowe osiągnięcia, o wiele łatwiej iść dalej. Co więcej, za każdym razem, na nowo, gra wciąga zawodnika i zmusza do intelektualnego wyzwania. 

Poniżej, przedstawimy najprostsze sposoby na zrobienie drzewa i drewna. Dodatkowo, podamy kilka możliwości, jak wykorzystać nowe komponenty. Jesteś ciekaw naszych propozycji? Czytaj dalej. 

Zobacz: Jak zrobić życie w Little Alchemy?

Dla tych, którzy jeszcze nie zdecydowali się zagrać, przedstawiamy pokrótce, co to za gra. Dostępna jest na smartfona, tableta i komputer. Możesz kontynuować rozgrywkę z każdego miejsca, o każdej porze. Nie jest to ani na czas, ani na punkty. Odblokowujesz tylko kolejne osiągnięcia, w postaci nowo utworzonych rzeczy. Każdy gracz rozpoczyna, mając na koncie, cztery podstawowe elementy: ogień, wodę, powietrze i ziemię. Celem jest wykreowanie wirtualnego świata z podstawowych komponentów. Łącząc dwa elementy, upuszczając jeden na drugi, otrzymujesz całkiem nowy element, który posłuży do tworzenia kolejnych, bardziej skomplikowanych. Na ten moment, wszystkich rzeczy, które możesz stworzyć, jest 380. Wbrew pozorom, nie jest to tak proste. Niektóre połączenia są mniej oczywiste i trzeba się natrudzić, aby odkryć nowe przedmioty czy zjawiska. Pomimo słabego interfejsu gra przyciąga wielu. Grają zarówno starsi, jak i młodsi. Każdy znajdzie coś dla siebie. Może być to miła odskocznia od obowiązków lub świetna opcja, na połączenie zabawy z nauką. Zachęciliśmy do rozgrywki? 

Jak zrobić drzewo w Little Alchemy?

Jak zrobić drzewo w Little Alchemy?gr

Jak zrobić drzewo? W Little Alchemy najprostszym sposobem jest połączenie rośliny i czasu. Brakuje składników? Nie szkodzi. Poniżej podamy dokładny opis, krok po kroku, jak otrzymać roślinę i czas.

Roślina = deszcz + ziemia 

Roślinę, otrzymasz łącząc element podstawowy, czyli ziemię, z deszczem. Deszcz to chmura i woda. Jeśli masz już odblokowaną chmurę, super. Prosta droga do stworzenia rośliny. Dla tych, którzy jeszcze nie mają w swoim wirtualnym świecie chmury, podpowiadamy: 

Para = woda + ogień 

Chmura = powietrze + para 

Drugą składową, do utworzenia drzewa, jest czas. W tym przypadku, dwa elementy nie są elementarnymi. Podpowiadamy, warto zacząć od piasku.

Czas = piasek + szkło 

Szybka ścieżka do otrzymania piasku: 

Lawa = ziemia + ogień 

Kamień = powietrze + lawa 

Piasek = powietrze + kamień 

Mając piasek, w prosty sposób zrobimy szkło. Jest to połączenie podstawowego elementu, czyli ognia, z uzyskanym wcześniej piaskiem. Łącząc na koniec piasek i szkło otrzymamy potrzebny czas. 

Do czego możesz użyć drzewa? Spójrz na kilka kombinacji: 

Palma = drzewo + plaża 

Oaza = drzewo + pustynia 

Węgiel drzewny = drzewo + ogień 

Choinka = drzewo + gwiazda 

Ten nowy element przyda się także do wykreowania drewna. Jesteś ciekawy drugiego elementu, który wchodzi w jego skład? 

Jak zrobić drewno w Little Alchemy?

Jak zrobić drewno w Little Alchemy?

Drewno = narzędzie + drzewo 

Jak zrobić drewno w Little Alchemy? To zależy, czy masz już drugi składnik. W kilku prostych krokach przedstawiamy sposób, na odblokowanie narzędzia, niezbędnego do zrobienia drewna. Prześledź dokładnie nasz poniższy sposób. 

Narzędzie = metal + człowiek 

Chcąc otrzymać metal, połącz ogień i kamień, który uzyskaliśmy już wcześniej. 

Metal = ogień + kamień 

W jaki sposób stworzyć człowieka? Jeden komponent już posiadasz. Jest nim ziemia. 

Człowiek = ziemia + życie 

Życie = miłość + czas 

Życie = bagno + energia 

Warto znać dwa sposoby na otrzymanie tego elementu. Upraszczając jednak zadanie, sugerujemy wybrać drugi wariant. 

Energię jest bardzo łatwo otrzymać. Składa się na nią powietrze i ogień, czyli to, co już masz w podstawowym pakiecie. 

Bagno = trawa + błoto 

Do kreacji bagna użyjesz trawy i błota. I jedno, i drugie, składa się z komponentów, które już posiadasz: roślina, ziemia, woda. 

Trawa = roślina + ziemia 

Błoto = woda + ziemia 

W tym artykule chcieliśmy przedstawić sposoby na odblokowywanie kolejnych elementów tej gry. W taki sposób, aby każdy mógł skorzystać z naszych podpowiedzi. Zarówno osoba, która dopiero zaczyna swoją przygodę z Małym Alchemikiem, jak również ta bardziej doświadczona. Odpowiedzieliśmy na pytania: jak zrobić drewno i drzewo w Little Alchemy. Dorzuciliśmy także kilka ciekawych możliwości na wykorzystanie otrzymanych składników. 

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły