Potężna modlitwa do Św. Rity – pomaga gdy, gdy wszystko zawodzi

Kult św. Rity z Cascii jest popularny na całym świecie. Sama święta żyła w latach 1381-1457, choć badacze zwracają uwagę na to, że mogła żyć około 10 lat wcześniej lub później. Jedne źródła podają, że nosiła imię Małgorzata, a Rita miało być jedynie zdrobnieniem. Inne twierdzą, że imię Rita otrzymała po wstąpieniu do zakonu. Najważniejsze modlitwy do świętej Rity to prośby o uzdrowienie i pokój (modlitwa do św. Rity o uzdrowienie oraz modlitwa do świętej Rity o zdrowie dziecka). Dla wielu rodziców wybawieniem staje się właśnie modlitwa do świętej Rity o zdrowie dziecka. Zapisanych jest wiele świadectw rodziców, którzy za wstawiennictwem tej świętej wyprosili zdrowie dla swojego dziecka.

Kościół katolicki wspomina św. Ritę 22 maja. Na pamiątkę jej życia w kościołach św. Rity święci się wtedy róże. Najważniejsze modlitwy do świętej Rity można znaleźć w książkach do nabożeństwa, ale też na wielu stronach internetowych, które dokładnie opisują tę świętą. Krótka modlitwa do świętej Rity została zamieszczona również na końcu naszego artykułu. 

Rita już jako młoda dziewczyna chciała wstąpić do zakonu. Najważniejsze modlitwy do świętej Rity wspominają o tym. Niestety musiała podporządkować się woli rodziców, którzy chcieli, by wyszła za mąż. O mężu Rity, którym był Paolo Mancini, kroniki mówią, że to człowiek porywczy i zagubiony. Ricie udało się go odmienić. Małżeństwo doczekało się dwóch synów – bliźniaków. Kiedy w wyniku rodowych porachunków Mancini zmarł, synowie pragnęli zemsty. Rita bardzo nie chciała, by mordowali w imię swojego ojca. Prosiła wtedy Boga, by lepiej zabrał ich do siebie, niż pozwolił na taki grzech. Rzeczywiście wkrótce potem obaj zmarli przez epidemię. 

Źródło: sw-rita.pl

Samotna Rita chciała wstąpić do klasztoru, ale z uwagi na historię jej męża, wielokrotnie jej odmawiano. W końcu, gdy cudem udało jej się przejść przez zamknięte drzwi, znalazła miejsce w zakonie augustianek. Tam, z uwagi na analfabetyzm, wykonywała proste prace. 

Duchowni oraz wierni ułożyli wiele modlitw, którymi za wstawiennictwem św. Rity, chcą prosić o łaskę uzdrowienia (modlitwa do św. Rity o łaskę zdrowia), pokój i inne potrzeby duchowe. Do św. Rity modlą się bogobojne panny, prosząc o dobrego męża. Wielu wiernych to właśnie do niej zwraca się w sprawach, które wydają się być beznadziejne. 

Zobacz: Jak odczynić urok? Jak zrobić to samemu?

Potężna modlitwa do św. Rity

Po śmierci Rity w Cascii dochodziło do wielu cudów. W czasie pożaru kościoła, w którym spoczywa, tylko jej trumna nie została strawiona przez ogień. Podczas jej procesu kanonizacyjnego w 1626 roku do kościelnych urzędników wpłynęło mnóstwo historii opisujących cuda, które zadziać miały się za jej wstawiennictwem. Po dziś dzień wierni zgłaszają, jak wielkiej łaski zaznali, odmawiając najważniejsze modlitwy do świętej Rity.

Nawet krótka modlitwa do świętej Rity ma sprawiać, że dokonują się cuda. Ludzie zawierzają jej nawet najbardziej beznadziejne sprawy. Wielu twierdzi, że potężna modlitwa do św. Rity im pomogła.

Najważniejsze modlitwy do świętej Rity pomagają wiernym przetrwać krytyczne momenty w ich życiu. Dają ukojenie w chwilach zwątpienia i smutku. Pomagają także w codziennych trudnościach, np. znaleźć zatrudnienie na stanowisku adekwatnym do umiejętności. Poza tym potężna modlitwa do św. Rity wielu ludziom pomogła odnaleźć życiowe powołanie. Zwracając się do św. odnaleźli sens życia. 

Modlitwa do św. Rity o uzdrowienie

Modlitwa do świętej Rity o uzdrowienie to prośba do świętej, w której modlący się wyraża nadzieję, że wolą Bożą stanie się jego (lub kogoś bliskiego uzdrowienie). Osoby wierzące proszą św. Ritę, by wstawiła się za nimi u Boga i wyprosiła zdrowie. Mówi się, że modlitwa do św. Rity o uzdrowienie jest bardzo skuteczna. Każdy, kto żarliwie wierzy, że święta mu pomoże, odzyskuje zdrowie i siły potrzebne do tego, by wrócić do dawnej sprawności. Wierni z całego świata opisują cud uzdrowienia, który dała im modlitwa do św. Rity o uzdrowienie. 

 Do św. Rity jako matki zwracają się także rodzice, którzy potrzebują pomocy dla swojego dziecka. Modlitwa do świętej Rity o zdrowie dziecka pozwoliła wielu dzieciom wyjść z trudnej choroby. Rodzice, zawierzając zdrowie swojego potomstwa świętej z Cascii byli świadkami cudu uzdrowienia. Jedna z takich historii mówi, że w XIX wieku rodzice czteroletniej Marii widzieli, jak ich dziecko wije się z bólu i umiera. Natychmiast zaczęli się modlić do św. Rity. Modlitwa do świętej Rity o zdrowie dziecka sprawiła, że po 10 dniach dziewczynka zupełnie wyzdrowiała. 

W Polsce pojawiło się świadectwo dotyczące kilkulatka cierpiącego na autyzm. Modlitwa do św. Rity o łaskę zdrowia pozwoliła mu otworzyć się na rodziców i otaczający go świat. 

Modlitwa do św. Rity o łaskę zdrowia, czy modlitwa do św. Rity o uzdrowienie znana jest wielu chorym i ich rodzinom. Wierni kościoła katolickiego proszą o uzdrowienie nawet w beznadziejnych chorobach, gdy lekarze nie dają choremu wielu szans na wyzdrowienie. Jedna z kobiet opisuje na stronie sanktuarium św. Rity w Głębinowie, że dzięki modlitwie objawy udaru u jej ojca ustąpiły. To modlitwa do św. Rity o łaskę zdrowia miała go uzdrowić.

Krótka modlitwa do świętej Rity 

Do św. Rity możesz modlić się własnymi słowami. Jeśli to dla Ciebie trudne, krótka modlitwa do świętej Rity, którą przedstawiamy poniżej, na pewno ci pomoże. 

Święta Rito, oblubienico Boża, zwracam się do Ciebie, gorliwie wierząc, że pomożesz mi w sprawie [podać jakiej]. Ty jak nikt inny czuła jesteś na cierpienie i potrzeby ludzi wznoszących ku Bogu swe prośby. Błagam wesprzyj mnie w sprawie, z którą przychodzę w modlitwie i pomóż mi w  [podać w czym]. Wstaw się w mojej sprawie przed boskim obliczem i wyproś o potrzebne dla mnie łaski.

Święta Rito, wzorze świętości, oblubienico Chrystusa, wiem jak wielkie świadectwo Bożej miłości dawałaś za swojego życia i po śmierci. Pomóż mi w sprawie, w której się do Ciebie zwracam i udziel mi łaski wytrwania. 

Kapłani zwracają uwagę, że dobrze, by wierny w czasie proszenia o wsparcie u świętych był w stanie łaski uświęcającej, czyli nie miał nieodpuszczonego grzechu ciężkiego. Potężna modlitwa do św. Rity będzie najbardziej skuteczna, jeśli odmawiający ją będzie uczestniczyć we mszy i przystąpi do komunii świętej. 

Podsumowując, nawet krótka modlitwa do świętej Rity, będzie skuteczna, jeśli towarzyszyć jej będzie poczucie wiary w wypowiadane słowa. Każda potężna modlitwa do św. Rity musi być poparta absolutnym przekonaniem, że zostanie wysłuchana. 

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły