Jose Mourinho – o co chodzi?

Jeżeli jesteś sympatykiem piłki nożnej, na pewno wiesz, kim jest, jakie sukcesy odnosił i w których klubach miał okazję dotychczas pracować Jose Mourinho. Portugalski szkoleniowiec od lat jest nie tylko jednym z najlepszych w swoim fachu, ale też cieszy się bardzo dużą popularnością. Nic więc dziwnego, że zarabia miliony euro na prowadzeniu kolejnych drużyn, a w przerwach od pracy reklamuje różnego rodzaju produkty. Jednym z nich jest album na naklejki z piłkarzami z drużyn biorących udział w kwalifikacjach do finałów Euro 2024. I to właśnie ze spotu z udziałem Portugalczyka dotyczącego kolekcji zawodników stworzonych przez niego specjalnie dla firmy The Toops pochodzi słynne zdanie: „I am Jose Mourinho”. O co chodzi z tym cytatem i dlaczego stał się tak bardzo popularny zwłaszcza na TikToku? Jeśli dotychczas nie wiesz, z czego wynika jego popularność, postaramy się wyjaśnić to możliwie jak najzwięźlej.

Zobacz: Instrybutor – o co chodzi z akcją na stacji?

I am Jose Mourinho – o co chodzi?

Wspomniana na wstępie reklama zaczyna się od słów trenera: „I am Jose Mourinho”, po czym przechodzi on m.in. do wspomnienia części swoich sukcesów w roli trenera najbardziej znanych klubów piłkarskich na świecie. Portugalczyk robi to z nieukrywaną dumą, czemu trudno się jednak dziwić, biorąc pod uwagę to, co udało mu się osiągnąć w świecie futbolu. Jednocześnie w reklamie występuje, mając na sobie drogi garnitur i przechadzając się po wnętrzu luksusowego pomieszczenia. I to najprawdopodobniej wszystkie te czynniki sprawiły, że zdanie „I am Jose Mourinho” stało się hitem Internetu, służąc milionom użytkowników mediów społecznościowych do tworzenia memów i krótkich filmów z nim w roli głównej. Jeśli nawet obecnie ich popularność jest mniejsza niż w 2022 r., kiedy opublikowana została reklama z nazywanym The Special One trenerem, warto przecież wiedzieć, co sprawiło, że stały się swego czasu prawdziwym viralem.

Źródło: instagram.com/josemourinho/

W większości przedstawiali oni swoje – wyimaginowane lub prawdziwe – osiągnięcia z podpisem stanowiącym cytat ze znanego szkoleniowca lub przy użyciu jego głosu, który został wycięty z oryginalnego wideo. Czy jest to śmieszne, czy nie, każdy musi ocenić sam. Trudno jednak odmówić pomysłowości osobom, które zdecydowały się użyć w swojej internetowej twórczości słów: „I am Jose Mourinho”. O co chodzi z ich użyciem już wiesz, więc niewykluczone, że Tobie również fragment wypowiedzi byłego trenera m.in. FC Porto, Chelsea FC czy Realu Madryt posłuży do stworzenia oryginalnego obrazka lub krótkiego nagrania. Zwłaszcza że można wykorzystać go do pochwalenia się praktycznie każdym – mniejszym lub większym – osiągnięciem w prestiżowym stylu.

Zobacz: Friend in need is a friend indeed – o co chodzi?

Jeśli chcesz zobaczyć na przykładzie, jak można wykorzystać cytat: „I am Jose Mourinho”, o co chodzi używającym go internautom i czy jest to zabawne, wystarczy, że skorzystasz ze wspomnianego już TikToka lub Twittera. W ich wyszukiwarce należy wpisać „#iamjosemourinho”, by szybko uzyskać kolejne przykłady twórczości korzystających z obu tych portali osób. Gdy natomiast zechcesz obejrzeć krótki, bo trwający nieco ponad minutę, film promujący album na naklejki piłkarskie ze słynnym trenerem w roli głównej, bez problemu znajdziesz go choćby na portalu YouTube. Dzięki temu jeszcze lepiej poznasz kontekst powstania popularnego swego czasu trendu w Internecie, mogąc zaimponować swoją wiedzą i znajomością przede wszystkim przedstawicielom młodego pokolenia.  

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły