Instrybutor – o co chodzi z akcją na stacji?

Przejęzyczenia zdarzają się każdemu, lecz tylko te najbardziej zabawne sprawiają, że powstają memy z nimi w roli głównej. Najlepszym tego przykładem jest słynny już „instrybutor” – słowo, które zyskało wielką popularność pod koniec lutego 2021 r. Jeśli nie pamiętasz, co to znaczy i o co chodzi i jak do tego doszło, przypomnijmy, że to właśnie wtedy miała miejsce słynna akcja w miejscowości Rymań (zachodniopomorskie), w której pewna kobieta zdemolowała autem budynek stacji paliw, a następnie odjechała nim przed próbującymi zatrzymać ją za pomocą strzałów policjantów. Potrzebujesz więcej szczegółów? Poniżej przypominamy, w jaki sposób doszło do powstania jednych z najbardziej zabawnych memów ostatnich lat zyskujących konkurencję w postaci kolejnych – zwłaszcza, gdy zbliża się rocznica wydarzenia mającego miejsce w Rymaniu. A tak się składa, że koniec lutego tuż, tuż…

Zobacz: Friend in need is a friend indeed – o co chodzi?

Instrybutor – o co chodzi?

Kiedy wspomniana na wstępie kobieta wjechała w budynek stacji, a następnie próbowała z niej uciec, policjanci zaczęli oddawać w kierunku opon jej samochodu strzały. Konsekwencji takiego działania zaczął wyraźnie obawiać się mężczyzna nagrywający całe zdarzenie telefonem. Nie chcąc, by pociski wystrzeliwane z broni funkcjonariuszy trafiły w dystrybutor paliwa, zaczął krzyczeć w ich kierunku, by nie oddawali strzałów do momentu, gdy samochód się od niego nie oddali. I tu do chodzi do sedna, czyli tego, o co chodzi ze sławnym już słowem. Autor krótkiego wideo, najwyraźniej z nerwów, pomylił słowo dystrybutor z „instrybutorem”, a w zasadzie wymyślił je, ponieważ nie istniało ono w języku polskim. Po publikacji filmiku w Internecie nieznany wcześniej termin zyskał ogromną popularność. Memy z nim w roli głównej zaczęły pojawiać się niczym grzyby po deszczu, a zwrot „nie strzelaj w instrybutor” do dziś używany jest prześmiewczo w różnych sytuacjach. I wiele wskazuje na to, że długo nie zostanie zapomniany – w przeciwieństwie do kobiety, która zdołała zbiec policji ze stacji paliw, by po krótkim czasie przyznać się, że to właśnie ona była osobą nie do zatrzymania dla funkcjonariuszy i powodem obaw mężczyzny nagrywającego za pomocą telefonu jej brawurową ucieczkę.

Źródło: blasty.pl

Zobacz: 30 lutego wracamy do szkoły – o co chodzi z tym żartem?

Nie strzelaj w instrybutor – powstały memy

Memy z „nie strzelaj w instrybutor” – jak zawsze w przypadku tego rodzaju „twórczości” – są lepsze, jak i gorsze. Nie można jednak odmówić pomysłowości ich autorom. Do rozśmieszania internautów używali m.in. wizerunku profesora Jana Miodka (słynnego językoznawcy), Karola Strasburgera i prowadzonej przez niego od wielu lat Familiady oraz wielu innych kultowych postaci i nie tylko. Co to znaczynie strzelaj w instrybutor” próbowali w zabawny sposób wyjaśnić także twórcy piosenek, zainspirowani do ich nagrania wydarzeniami z lutego 2021 r. Z racji tego, że niebawem mija kolejna rocznica zajścia w Rymaniu, na pewno memy z szalonym rajdowcem w spódnicy, niecelnie strzelającymi w kierunku opon jej auta policjantami i autorem filmiku znów będą chętnie przypominane. Jeśli więc jakimś cudem, nie wiedziałeś o co chodzi i co to znaczy, by „nie strzelać w instrybutor”, internauci na pewno zechcą przypomnieć Ci najśmieszniejsze memy z tym związane. Twitter, Facebook, Demotywatory czy Kwejk to natomiast miejsca w sieci, które zdecydowanie warto odwiedzić, by sprawdzić dotychczasowe i nowe obrazki nawiązujące do wydarzenia sprzed dwóch lat.

slowo dnia
Źródło: dziennikzachodni.pl

Zobacz: F74 Trend – o co chodzi? Co to? Czy działa?

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły