Klinika Braci Mniejszych – opinie, sprawdź zanim pojedziesz

Klinika Braci Mniejszych to klinika weterynaryjna, która od 20 lat leczy psy, koty, gryzonie oraz zajęczaki. Właścicielem i kierownikiem kliniki jest lek. wet. Tomasz Sobieraj. Klinika posiada aż 7 gabinetów i 2 sale operacyjne. Zatrudnia kilkunastu specjalistów z zakresu weterynarii. Na miejscu można wykonać pełną diagnostykę (m. in. z zakresu okulistyki, dermatologii i ortopedii). 

Co istotne, klinika pracuje całą dobę przez siedem dni w tygodniu. Jest zatem dostępna dla wszystkich tych, którzy w nagłej sytuacji potrzebują pomocy. Nawet jeśli na co dzień twój pies lub kot mają innego weterynarza, w nagłej sytuacji zostaniesz przyjęty w tym szpitalu. 

Sprawdź, jakie opinie ma Klinika Braci Mniejszych i czy warto wybrać Konstantynów Łódzki na leczenie swojego zwierzaka. 

Klinika Braci Mniejszych – co to, dla kogo?

W Klinice Braci Mniejszych może leczyć kompleksowo swoje zwierzęta – braci mniejszych. To ogromny, otwarty całodobowo kompleks, który zajmuje budynki o powierzchni 430 m2. Zajmuje się pełnym leczeniem kotów, psów, zajęczaków i gryzoni. W przypadku innych zwierząt, chociażby egzotycznych, najlepiej wcześniej skontaktować się z infolinią. Posiada osobne szpitale dla każdego z leczonych gatunków (dla gryzoni niebawem otworzy taki szpital) i dodatkowy szpital zakaźny. 

Źródło: wizytówka Google

Klinika Konstantynów to miejsce, do którego można przyprowadzić zwierzę na planowany zabieg albo w nagłej sytuacji (wypadek, nasilenie objawów choroby). Są w niej przyjmowane także zdrowe zwierzęta na wizyty kontrolne i profilaktyczne (tu głównie profilaktyka stomatologiczna). 

Poza tym zatrudnieni tu lekarze weterynarii wykonują również wszystkie zabiegi medyczne związane z ciążą (cesarskie cięcie, inseminacja, przerywanie ciąży, kastracja, leczenie niepłodności). 

Zobacz: Receptomat – opinie, forum, legalność, czy jest bezpieczny?

Klinika Braci Mniejszych przyjmuje pacjentów całodobowo, co ma największy wpływ na pozytywne opinie pozostawiane przez klientów kliniki w internecie. Cena wizyty oraz leczenia uzależniona jest między innymi od tego, czy zwierzę trafi do szpitala w dzień powszedni, w weekend, czy w nocy. Opinie na temat cen przedstawiamy w kolejnej części tekstu.

Najpopularniejsze usługi Kliniki Braci Mniejszych to:

  • profilaktyka (piłowanie zębów, usuwanie kamienia) i leczenie stomatologiczne,
  • chirurgia onkologiczna,
  • leczenie stawów i urazów kończyn,
  • leczenie pasożytów, grzybicy i ran,
  • rehabilitacja zwierząt po zabiegach i urazach. 

Klinika Braci Mniejszych – opinie

Właściciele zwierząt, którzy wybrali Konstantynów Łódzki na leczenie licznie zamieszczają swoje opinie w internecie. Wielu z nich zwraca uwagę na to, że ceny leczenia są bardzo wysokie. Po pierwsze niewspółmierne do cen u innych weterynarzy, po drugie znacznie wyższe od tych, które płacą ludzie za własne wizyty prywatne. 

Rzeczywiście kwoty, które podają właściciele zwierząt leczonych w Klinice Braci Mniejszych, są wysokie. Przypomnijmy jednak, że to całkowicie prywatna opieka medyczna. Zaczynają się pojawiać pierwsze ubezpieczenia dla psów na wypadek leczenia, ale to ciągle novum i póki co za każdy zabieg, wizytę kontrolną, czy pobyt w szpitalu trzeba słono zapłacić.

Nie możemy pominąć też tego, jak profesjonalnym zapleczem medycznym dysponuje klinika Konstantynów. Utrzymanie sprzętu, ogromnego kompleksu budynków kosztuje krocie. To nie jest mały gabinet zlokalizowany przy domu prywatnym lekarza weterynarii. To profesjonalna klinika, w której specjaliści dyżurują całą dobę. Taki komfort dla właścicieli zwierząt niestety kosztuje. Jeśli idzie za tym fachowość, wielu ludzi jest w stanie zapłacić całkiem duże pieniądze. 

Parę razy właściciele zwierząt byli także odsyłani z uwagi na brak miejsc do hospitalizacji. To również wpłynęło na to, że wystawiane opinie są negatywne. Spore pretensje mają również ci, którzy stracili swoje czworonogi mimo podjęcia leczenia. Czasem okazywało się, że na pomoc, nawet tę profesjonalną, jest za późno i zwierzaków nie można było uratować. 

Przeważają jednak pozytywne opinie. Z wielu z nich wynika, że właściciele zwierząt leczą je w klinice od lat i korzystają z jej usług właśnie dlatego, że są bardzo zadowoleni. Chwalą empatycznych lekarzy oraz życzliwość personelu na recepcji. Nie bez znaczenia jest też to, że w jednym miejscu mogą kompleksowo zbadać zwierzę i przygotować je do ewentualnego zabiegu. 

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły