Sentrex – opinie, praca, oferty pracy, właściciel

Firma Sentrex to znany na całym świecie producent opakowań oraz drukarnia fleksograficzna. Biorąc pod uwagę to, że czasem właśnie opakowanie przesądza o sprzedaży danego produktu, można powiedzieć, że pośrednio wpływa na kształt rynku. 

Dziś przyglądamy się jej z punktu widzenia pracownika. Kim jest właściciel firmy i co myślą o nim pracownicy? Jeśli chcesz wiedzieć, jak wygląda praca w Sentrex i czy aktualnie dostępne są jakieś oferty pracy, czytaj dalej. 

Sentrex – co to za firma? Właściciel

Sentrex to spółka z ograniczoną odpowiedzialnością wpisana do rejestru KRS w 1994 pod nr 0000130628. W skład zarządu wchodzą Sylwia Katarzyna Przywara oraz Marek Wiktor Przywara.

Ta firma rodzinna przez lata urosła do rozmiarów międzynarodowego partnera w biznesie. Dziś produkuje opakowania papierowe i foliowe dla odbiorców z 25 krajów na całym świecie. 

Zobacz: FlyingAtom – opinie, prowizja, oszuści, kurs, napad, forum, KRS

Sentrex tworzy swoje produkty, mając na uwadze dobro środowiska naturalnego. Zastosowanie nowoczesnej technologii zapewnia niskie zużycie energii i minimalizuje odpady produkcyjne. 

Po wdrożeniu odpowiednich procedur firma otrzymała certyfikaty ISO 9001:2008, BRC, HACCP oraz FSC. Oznacza to między innymi, że opakowania powstające w Sentrex są bezpieczne dla klientów i żywności w nich przechowywanej. Zaś surowce, z których pochodzą, zostały pozyskane z bezpiecznych źródeł – z poszanowaniem dla środowiska naturalnego. 

Sentrex – opinie

Większość opinii pochodzi od firm transportowych.

Opinie na temat pracy w Sentrex wystawiają zarówno te osoby, które pracowały tam kilka miesięcy, jak i stali pracownicy. Zdarza się, że właśnie z tego powodu są całkowicie odmienne. Pojawiają się zatem opinie, że płaca w Sentrex na tle okolicznych zakładów jest bardzo dobra i na czas, a w sąsiednim wpisie, że premie są uznaniowe i nie wiadomo dla kogo i za co. 

Opinie w większości dotyczą tego, jak wygląda praca na hali produkcyjnej. Ta w każdej firmie należy do najcięższych. Pracownicy biurowi pracują zupełnie inaczej, według stałego rytmu. Praca na produkcji uzależniona jest od liczby zamówień albo dostępności maszyn. Jeśli przez nieplanowany postój maszyny nie było produkcji, potem trzeba to wszystko nadgonić. Tak po prostu wygląda praca na produkcji. Nie wymaga specjalnych umiejętności, kompetencji, ale bywa wyczerpująca fizycznie. Dlatego też nie powinno dziwić, że fluktuacja załogi jest tu najbardziej widoczna, a opinie o pracodawcy bywają niepochlebne. 

Zobacz: ELIT Polska – opinie, katalog, NIP, praca

Sentrex – opinie o pracy 

Tak jak pisaliśmy wyżej, praca na hali produkcyjnej wiąże się z dużym wysiłkiem. Ludzie w Sentrex, z tego co mówią opinie na forach pracowniczych, pracują w systemie czterobrygadowym (właściciel, czy osoba przeprowadzająca rekrutację informuje o tym każdego kandydata podczas rozmowy kwalifikacyjnej) i dlatego czasem trzeba pracować także w weekendy.

Kilka opinii dotyczyło także urlopów. Pracownicy narzekali, że pracodawca nakazywał im brać urlop w czasie, gdy produkcja była niska a nie zezwalał na wolne, gdy pracy było dużo. Tarcza antykryzysowa wprowadzona przez Covid-19 pozwala pracodawcy wysyłać pracownika na urlop, pomijając jego preferencje, więc to działanie zgodne z prawem. 

Sentrex – oferty pracy

Firma Sentrex stale się rozwija i w związku z tym poszukuje też nowych pracowników. Oferty pracy można znaleźć na stronie internetowej spółki – sprawdzisz je tutaj

Obecnie w Sentrex dostępna jest praca dla: 

  • magazyniera,
  • pomocnika drukarza,
  • pracownika utrzymania ruchu.

Na każdym z tych stanowisk przewidziane jest wynagrodzenie od 4800 do 6000 zł brutto. Firma nie wymaga od nowozatrudnionych osób dużego doświadczenia. Nie ma też konieczności, by posiadali wysokie kwalifikacje. Firma zapewnia wstępne przyuczenie – szkolenie wdrożeniowe. 

Jak mówią niektóre opinie zostawione na forum dla pracowników, rozmowy kwalifikacyjne w Sentrex przebiegają w bardzo dobrej atmosferze. Kandydaci mogą obejrzeć zakład i uzyskać odpowiedzi na pytania o pracę na danym stanowisku. 

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły