Nicki na steam – fajne i ciekawe

Steam to internetowa platforma gier, która umożliwia użytkownikom kupowanie i granie w gry wideo, stworzona przez Valve Corporation w 2003 roku. Steam zapewnia swoim użytkownikom cyfrową bibliotekę, w której mogą kupować i pobierać gry. Nim jednak oddasz się przygodom w wirtualnym świecie musisz stworzyć tam konto. Jaki wybrać fajny nick na Steam? Zapoznaj się z naszymi poradami.

Zobacz: Słodkie nicki i nazwy dla chłopaka

Nicki na Steam – jaki wybrać?

Tworząc konto Steam, musisz wybrać unikalną nazwę, z którą będziesz potem identyfikowany na platformie. Ta nazwa to „nazwa profilu Steam”. Twój nick na Steamie może być dowolną kombinacją liter, cyfr i symboli o maksymalnej długości 15 znaków. Twoja nazwa będzie widoczna zarówno na samej platformie, podczas czatowania z innymi użytkownikami, jak też będzie twoim identyfikatorem w grach. Dlatego ważne jest, aby wybrać imię, które dobrze cię reprezentuje.

Chcąc wybrać fajny nick na Steam musisz przede wszystkim być do niego w pełni przekonany. Taka nazwa zostanie z tobą na dłużej i to właśnie z nią będziesz potem kojarzony. Jeśli pośród swoich znajomych nie masz żadnego pseudonimu, to warto podpytać innych, z czym lub kim im się kojarzysz. Dobrym tropem może być zasugerowanie się swoimi zaletami lub cechami charakteru postaci, którą najchętniej grasz. 

Upewnij się, że twój nick na steam jest łatwy do zapamiętania. Dobra nazwa powinna być chwytliwa i zapadać w pamięć – szczególnie jeśli planujesz robić karierę w e-sporcie. Zdecydowanie nie chcesz doprowadzić do sytuacji, w której twoi współgracze zapomną jak cię wywołać podczas rozgrywki lub komentator sportowy nie wie, jak wymówić twój nick na Steam. Utrzymanie krótkiej nazwy zdecydowanie wyeliminuje problem literówek lub problemów z odczytaniem

Ważnym też jest, aby wybierając jakąś nazwę nikogo nie urazić ani nie wzbudzać niepotrzebnych kontrowersji. Fajny nick na steam to taki, który nie jest wulgarny i nie obraża. Chyba nie chcesz od samego początku być tym złym charakterem, prawda? Warto też rzucić okiem na to, co mówi regulamin platformy. Być może jakieś nazwy są zastrzeżone.

Postaraj się unikać cyfr i symboli (chyba że to konieczne). Proste nicki, które składają się np. z imienia i ciągu cyfr bywają trudne do zapamiętania i zdradzają, że autor po prostu nie miał dobrego pomysłu na siebie. Zamiast fajnego nicka na steam mamy nick, który zdradza, że po prostu nam się nie chciało. Umieszczanie swojego wieku na końcu budzi podobne skojarzenia. Poza tym taki nick na steam bardzo szybko się zdezaktualizuje.

Inną poradą na znalezienie fajnego nicka na steam może być skorzystanie z tłumaczeń na jakiś niecodzienny język. Po prostu wybierz słowo, które lubisz albo coś co cię interesuje i sprawdź, jak będzie brzmiało w języku łacińskim, keczua, igbo albo twi. Współczesne translatory oferują cały szereg możliwości. 

Zobacz: Nicki do Minecrafta dla dziewczyn – fajne, pomysłowe, TOP30

Fajne nicki na Steam

Kierując się podanymi radami oto przedstawiamy ci kilka inspiracji, by mieć fajny nick na Steam. Jeśli na przykład twoje ulubione potrawy to: Kebab, Pizza, Lasagne, to z pierwszych dwóch liter możesz stworzyć fajny nick: Kepila. Jeśli jednak kulinaria to nie twoje klimaty możesz stworzyć fajny nick z imion swoich idoli lub lubianych postaci z filmów i książek. Weźmy Wolverine, Aragorn, Lambert, Albus Dumbledore, Obelix, Naruto: Waladon. Możliwości, by mieć fajny nick na Steam jest mnóstwo. Spróbuj sam pokombinować z tym, co tobie przyjdzie do głowy.

Jeśli jednak w twojej głowie zapanowała pustka i nijak nie przychodzi ci do głowy żadna postać, gra, film czy danie, z których ułożysz fajny nick na Steam, to może warto skorzystać z porady z wykorzystaniem słownika lub tłumacza. Weźmy na przykład słowo waleczny. W języku igbo brzmi ono: obi ike. Z kolei “szybki” to luganda to “mangu”. Obie opcję są krótkie i łatwe do zapamiętania, a znaczenie tych słów na pewno nie jest powodem do wstydu. Sprawdźmy jaki rezultat da nam wpisanie czegoś dłuższego jak chociażby “nieustraszony zwiadowca”. 

Translator na język łaciński przekłada to jako: timere speculator. Jak widzisz to, co podaje tłumacz może być zaskakujące i zupełnie różne od słowa bazowego. Może któraś z propozycji wpadnie ci w oko i problem z wyborem fajnego nicka na Steam będziesz mieć z głowy. Pamiętaj jednak, by wybrać taki język, który operuje łacińskim alfabetem. To z pewnością ułatwi zarówno zapis, wymowę, jak też zapamiętanie nazwy.  

Fajne nicki na steam po angielsku

Platforma Steam swoim zasięgiem obejmuje praktycznie cały świat. Nie stoi więc nic na przeszkodzie, by naszymi kompanami w rozgrywce nie byli tylko nasi rodacy, ale też ludzie z innych krajów. W grach, podobnie jak w świecie, językiem, który zrzesza wszystkich jest angielski. Z reguły nie stanowi on przeszkody dla wielu graczy. Wielu z nas może jeszcze pamiętać czasy, gdy spolszczenia gier były rzadkością, a podpowiedzi szukało się w gazetach w dziale z solucją. Język nie stanowił wtedy bariery, by cieszyć się grą. Podobnie teraz gracze korzystają z translatorów lub używają komend, które są ogólnie rozumiane (często pochodzą z języka angielskiego).

Jeśli faktycznie nastawiasz się na bardziej międzynarodową rozgrywkę i chciałbyś poszerzać swoje grono znajomych o osoby spoza Polski, warto przemyśleć fajny nick na steam, który będzie po angielsku.
Do stworzenia takiego nicka po angielsku możesz posłużyć się poradami z poprzednich akapitów. Jeśli jednak interesuje cię coś zupełnie innego to warto skorzystać z gotowych list nicków po angielsku krążących po internecie na przykład: Real_name_hidden, Not_james_bond, Anonymouse, DragonBorn, You_Lost, Noob_Gamer, Granny’s Tuna, PillowFort. W ostateczności możesz jeszcze użyć generatora do nicka po angielsku. Może akurat wpadnie na coś, co tobie nie przyszło do głowy.

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły