Od ilu lat jest saga Zmierzch?

Saga Zmierzch to kultowa seria książek Stephenie Meyer. Na jej podstawie w roku 2008 powstała ekranizacja pierwszej części. Film zyskał ogromną popularność, czego następstwem było wyprodukowanie całej serii. Historia opowiada o dziewczynie, która przeprowadziła się do małego miasteczka w stanie Waszyngton. W nowej szkole poznaje tajemniczego chłopaka, który zaczyna ją intrygować, ale nie wie, że ukrywa przed nią mroczną tajemnicę.

Saga Zmierzch – od ilu lat? Z artykułu dowiesz się, w jakim wieku trzeba być, aby legalnie obejrzeć film. Przedstawimy opis fabuły, dając możliwość przekonania się, czy taka kategoria filmowa jest właśnie dla Ciebie. 

Zobacz: Od ilu lat można grać w CS:GO? Sprawdzamy!

Zmierzch – od ilu lat?

Niektórzy mogą się zastanawiać nad kategorią wiekową Zmierzchu. Wątpliwości mogą wynikać z tego, że Zmierzch na platformie Filmweb jest oznaczonych jako horror. Jednocześnie ekranizację można obejrzeć od 12 roku życia. Od ilu lat oglądać sagę Zmierzch? Fabuła opiera się na opowieści o wampirach. Jednym z nich jest główny bohater, Edward. To w nim zakochuje się Bella, czyli dziewczyna, która przeprowadza się do miasteczka o nazwie Forks. Zmierzch zawiera elementy fantasy, takie jak krwiożercze wampiry i ludzie zmieniający się w wilkołaki. Mimo to motywem przewodnim jest romans człowieka z wampirem i miłość wilkołaka do dziewczyny. W związku z tym kategorię wiekową określono na 12+. 

Zmierzch Zaćmienie – od ilu lat?

Zmierzch Zaćmienie – od ilu lat? Ta część serii opowiada o dalszych losach Belli i Edwarda. Twórcy skupiają się też na postaci Jacoba, czyli wilkołaka, który przyjaźniąc się z Bellą, uświadomił sobie, że ją kocha. Postanawia wyznać swoje uczucie dziewczynie, jednak ona odrzuca go i wybiera Edwarda. Kiedy Jacob dowiaduje się o zaręczynach wampira ze swoją ukochaną, postanawia uciec z Forks w postaci wilka. 

Poza miłosną historią film przedstawia opowieść o walczących ze sobą wampirach. Edward i jego rodzina starają się chronić bezbronną Bellę przed Victorią. To młody wampir, który zabicie Belli obrał sobie jako cel. Niektóre sceny w tej części można uznać jako drastyczne, jednak obraz śmierci nadal odnosi się tutaj głównie wobec postaci fikcyjnych. Takich scen jest niewiele, dlatego dzieci powyżej 12 roku życia mogą bez problemu udać się do kina, czy obejrzeć ten film w domu. 

Źródło: calisia.pl

Zmierzch Przed Świtem – od ilu lat? 

Zmierzch Przed Świtem – od ilu lat? Ta seria także jest przeznaczona dla nastolatków. To kontynuacja opowieści o miłości Edwarda i Belli. Głównym motywem jest też ciągła walka z udziałem wampirów i wilkołaków. Przed Świtem składa się z dwóch części. W pierwszej następuje przełomowy moment, w którym Bella wychodzi za Edwarda. Niedługo potem zostaje przemieniona w wampira. Miłość Edwarda i Belli sprawia, że na świecie pojawia się ich córka. Dziewczynka rośnie w nadzwyczajnym tempie i posiada nadprzyrodzoną moc. Związek Edwarda z człowiekiem wywołuje spore oburzenie wśród wampirów spoza jego rodziny. Druga część jest głównie obrazem wojny między klanami wampirów. Zawiera też sceny z nocy poślubnej. Są jednak na tyle okrojone, że nastolatki mogą je obejrzeć. 

Odpowiadając na pytanie odnośnie tego, od ilu lat obejrzeć sagę Zmierzch, warto zapoznać się najpierw z fabułą filmu. Jeśli świat wampirów i wilkołaków nie przeraża młodego odbiorcy, spokojnie może sięgnąć po książkę lub obejrzeć ekranizację światowego hitu. Dolną granicą tego, od ilu lat oglądać Zmierzch jest 12 lat. Młodsze dzieci nie powinny jeszcze być odbiorcami kina z elementami krwawej walki.

Zobacz: Od ilu lat można mieszkać samemu? Sprawdzamy Polskę i USA

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły