Pakuten – opinie. Co to za firma? Opinie o zwrotach, produktach, sklepie

Pakuten to polska marka odzieżowa, która istnieje od 7 lat. Zajmuje się głównie szyciem odzieży dla kobiet. Jednak w ofercie znajduje się też ubrania dziecięce, choć ich kolekcja nie jest tak duża. 

W marcie ubiera się wiele kobiet z polskiego show biznesu. Sesję zdjęciową w produktach Pakuten miały m.in. Kasia Cichopek i Joanna Opozda. 

W tekście postaramy się prześledzić, co to za firma i skąd pochodzi. Przyglądamy się także flagowym produktom marki. Dzięki nam poznasz:

  • dresy Pakuten opinie,
  • sukienki Pakuten opinie,
  • swetry opinie. 

Jeśli chcesz się dowiedzieć, ile trwa dostawa i jak zwrócić paczkę Pakuten, czytaj dalej.

pakuten opinia
Opinia na Wykop.pl. Jak widać nie jest ona przychylna

Pakuten – co to za firma? Skąd pochodzi?

Pakuten to odzieżowy sklep internetowy, którego właścicielem jest firma Fant Kuten. Jej siedziba mieści się w Kobylnicy, na Pomorzu. 80% produktów firmy powstaje w Polsce, tygodniowo do sprzedaży trafia około 50 nowych modeli ubrań. 

Właścicielką firmy jest Patrycja Kuten i zatrudnia około 70 osób, które zajmują się między innymi szyciem i obsługą zamówień, a także kontaktem z klientami. 

Z nazwy firmy nie wynika bezpośrednio, skąd pochodzi, ale z informacji na stronie internetowej marki wynika, że Pakuten ma szwalnie w Polsce i jest polską marką odzieżową. 

Pakuten – opinie

W ubraniach marki Pakuten pokazuje się wiele gwiazd. Kilka dni temu do zakupów zachęcała Katarzyna Cichopek, oferując kod na darmową dostawę. Z jej postów wynika, że najnowsza kolekcja Pakuten jest bardzo kobieca. Dziennikarkę i aktorkę będzie można zobaczyć w kolejnej edycji show You can dance. Być może i tam zaprezentuje się w strojach tej polskiej marki. 

Instagramerki prezentujące się na fotografiach w stylizacjach z Pakuten, chwalą ubrania, które zamówiły w tym sklepie. 

Z niepochlebnymi opiniami można spotkać się na zewnętrznych forach. Sprawdzając opinie forum na temat marki można przeczytać, że nie każdy był zadowolony z zakupionych produktów. Należy przy tym pamiętać, że w związku z tym, że jest to sklep internetowy, konsumentowi przysługuje prawo odstąpienia od umowy bez podania przyczyny. 

Pakuten sukienki – opinie

Sukienki Pakuten opinie mają różne. Na forum opinie wyrażają kobiety, które otrzymały sukienki wyglądające inaczej niż na zdjęciach w sklepie internetowym. Mimo ceny, która kupującym wydawała się wysoka, towar nie był adekwatnej do tego jakości. 

Niemniej jednak, trzeba zaznaczyć, że ubrania w Pakuten generalnie nie są bardzo drogie. Wiele sukienek dostępnych jest w cenie około 50 zł, zwłaszcza podczas wyprzedaży. 

W Pakuten można kupić sukienkę na każdą okazję, m.in. sukienki dresowe, lniane, boho, czy nadające się do pracy albo na wesele. 

Ubrania prezentują modelki o nienagannej figurze. Niewykluczone, że powód rozczarowania klientek wiąże się z tym, że nie prezentują się w sukience tak, jak nosząca ją na fotografii modelka. 

Pakuten dresy – opinie

W Pakuten można znaleźć zarówno ciepłe, welurowe komplety, jak i cieńsze na letnie wieczory. W ubiegłym sezonie pozytywne emocje wzbudziła Małgorzata Rozenek-Majdan, która zaprezentowała się na Instagramie w komplecie dresowym Pakuten. Choć na jej profilu pojawiły się także krytyczne opinie na temat ubrań Pakuten. 

Po wymianie zdań z obserwatorkami, celebrytka zakończyła dyskusję stwierdzeniem, że nosi różne ubrania: i drogie, i tanie. 

Jak można wywnioskować z komentarzy dresy Pakuten opinie mają słabe. Choć w tym przedziale cenowym (około 180 zł) można oczekiwać przyzwoitej jakości. 

Gdyby patrzeć na zdjęcia, dresy Pakuten opinie powinny mieć bardzo dobre. Ubrania wyglądają na wygodne, sporo z nich ma modny od kilku sezonów krój oversize. 

Pakuten swetry – opinie

Swetry, które oferuje Pakuten dostępne są w wielu wzorach. Można znaleźć chociażby modele oversize (obecnie przecenione za 199 zł na 19,99 zł), które właściwie są wyprzedane albo delikatne swetry rozpinane, ciągle dostępne w sprzedaży. 

Jeśli chodzi o swetry opinie, które dostępne są w internecie na temat produktów marki nie mówią konkretnie o swetrach. Na zdjęciach produkty prezentują się nienagannie. Wiele z nich dostępnych jest w atrakcyjnych cenach. Przy zakupach powyżej 200 zł, wysyłka jest bezpłatna. 

Pakuten – opinie na forum

Dziś światem opinii rządzi internet, a więc anonimowi użytkownicy. Anonimowo prawie każdy pozwala sobie na więcej. Anonimowość wzmacnia pewność siebie, a to sprawia, że wyrażane opinie mogą robić się skrajne. Sam się zastanów, jak odpowiadasz na pytania w firmowej ankiecie, gdy wypełniasz ją anonimowo, a jak, gdy wiadomo, że to twoje odpowiedzi? 

Szukając informacji na temat Pakuten, zetkniesz się z dwoma skrajnymi opiniami. Anonimowe opinie forum bywają negatywne. Sporo odnosi się do słabej jakości ubrań. Instagramowe (wyrażane na oficjalnym profilu, pod własnym nazwiskiem) opinie kobiet, które pokazują zdjęcia w ubraniach Pakuten, są dobre. W komentarzach zdarzają się niepochlebne stwierdzenia, ale jest ich nieporównywalnie mniej niż na forach internetowych. 

Pakuten zwroty – opinie 

Każdy kupujący ma 14 dni na zwrot towaru. Poniżej przeczytasz, jak zwrócić paczkę Pakuten i ile dni trwa zwrot

Zwrotowi ze względów higienicznych nie podlegają bielizna oraz piżamy. Najprościej nadać zwrot paczkomatem InPost. Nie trzeba za niego płacić, ale kwota za usługę (9,99 zł) zostanie odliczona od kwoty zwracanej na konto za oddawane ubrania. 

Ile dni trwa zwrot? Jeśli nadasz paczkę w paczkomacie, najpewniej w Pakuten otrzymają ją kolejnego dnia. Jeśli skorzystasz z Poczty Polskiej, regulaminowo paczkę może być dostarczona w ciągu 3 dni roboczych. Zatem to, ile dni trwa zwrot przesyłki zależy tylko od ciebie. W przypadku procedury, którą są zwroty opinie klientów nie świadczyły o tym, że jest problem z wysłaniem towaru do magazynu firmy. 

Zgodnie z regulaminem sklepu internetowego zwrot środków za oddane ubrania może trwać do 30 dni i zależy także od banku, w którym zwracający ma konto. 

Pakuten – ile trwa dostawa? Skąd jest wysyłka?

Wielu klientów sklepów internetowych przed zakupem chce wiedzieć, ile trwa dostawa albo skąd pochodzi towar. Jeśli jest z krajowej dystrybucji, paczka przyjdzie dość szybko. 

W Pakuten ubrania wysyłane są od razu po skompletowaniu zamówienia. Zwykle trwa to 1-2 dni robocze. Produkty wysyłane są z Polski, więc docierają do klientów bardzo szybko. 

Zobacz też:

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły