Shopee – opinie. Czy warto? Co to, jak działa?

Jeśli jeszcze nie wiesz, co to jest i jak działa Shopee, koniecznie poświęć kilka minut na przeczytanie naszego artykułu. Prześwietlamy tę singapurską platformę sprzedażową, by w skrócie opowiedzieć ci więcej w temacie:

  • aplikacja Shopee opinie,
  • Shopee skąd wysyłka
  • Shopee opinie wykop,
  • jedzenie z Shopee opinie.

Dzięki nam dowiesz się, czy Shopee jest bezpieczne i dlaczego na Shopee jest tak tanio. Zapraszamy do lektury!

shopee opinie na wykop
Na wykopie przeważają pozytywne opinie. Choć niektóre dyskusje są dość specyficzne

Shopee – jak działa, jak kupić, czy warto?

Shopee to kolejna platforma e-commerce, która należy do singapurskiej korporacji Sea Limited założonej w 2009 roku. Działa na takiej samej zasadzie, jak inne wielkie platformy sprzedażowe typu Allegro oraz AliExpress i Wish. 

Wyglądem przypomina tę drugą i, co zdają się potwierdzać Shopee opinie wykop, to z chińskim gigantem kojarzą ją Polacy. 

Kampania telewizyjna i radiowa, które wystartowały kilka tygodni temu, podzieliły konsumentów na dwa obozy, w tym ten wyjątkowo niezadowolony. W każdy razie, firma dość dobrze reaguje na potrzeby naszego rynku, oferując towary, które mocno zdrożały albo w ogóle zniknęły z półek, jak masło i cukier. Poniżej sprawdzamy też, jak to jest w przypadku żywności – szukaj fragmentu na temat: jedzenie Shopee opinie. 

Aby zrobić zakupy na Shopee masz dwie możliwości:

  • strona internetowa,
  • aplikacja Shopee opinie.

Zarówno przez stronę, jak i za pomocą aplikacji zakupy robi się bardzo łatwo. Aplikacja używana na telefonie może być dla niektórych wygodniejsza. Wszystkie komunikaty wyświetlają się w języku polskim, więc nie ma żadnych problemów ze zrobieniem zakupów. 

Czy Shopee jest bezpieczne? Jest. Sprzedawca otrzyma pieniądze dopiero wtedy, gdy potwierdzisz odbiór przesyłki. Jeśli zamówienie do Ciebie nie dotrze, otrzymujesz zwrot pieniędzy. Towar można zwrócić bez podania przyczyny w ciągu 14 dni. 

Ile idzie paczka z Shopee? Skąd jest wysyłka? Początek opinii

Jeśli zrobisz zakupy u polskiego sprzedawcy, możesz otrzymać towar nawet następnego dnia. Jeśli kupujesz za granicą, wysyłka uzależniona jest kraju nadania. Wiele towarów dostarczanych jest do klientów w ciągu 10 dni. 

Status swojego zamówienia można śledzić na bieżąco, logując się na swoje konto w Shopee. Tabela z terminem dostarczenia przesyłek dostępna na stronach Shopee (informacje na temat Shopee skąd wysyłka) mówi, że przesyłki krajowe dostarczane są w czasie 1-3 dni roboczych, a zagraniczne od 9 do 18 dni roboczych. Jeśli chodzi o czas dostawy opinie klientów potwierdzają, że mniej więcej tak to wygląda. 

Przy każdym produkcie podana jest informacja na temat miejsca, z którego będzie wysyłany (Polska, zagranica). Jeśli chcesz wiedzieć, ile idzie paczka z Shopee, sprawdź skąd zamawiasz towar przed jego zakupem. Być może ten sam produkt uda ci się znaleźć u krajowego sprzedawcy. Wtedy wysyłka będzie szybsza. 

Shopee – opinie o promocjach, co mówią na forum?

Czy na Shopee wszystko można kupić taniej? Nie. Potwierdzają to informacje pojawiające się czasem na forum odwiedzanym przez kupujących. Z Shopee jest dokładnie tak, jak z każdym innym sklepem. Możesz znaleźć fajny towar za świetne pieniądze. Czasem jednak cena jest wyższa niż w sklepie. 

Póki co platforma ratuje się darmową wysyłką wszystkich towarów. Nawet tych kosztujących mniej niż 1 zł i o bardzo dużych gabarytach. To sprawia, że na tle innych jest konkurencyjna.

Wielu ludzi dzieli się też opiniami na temat tego, czy Shopee jest legit. 

Aplikacja Shopee – opinie. Według nas jest legit?

Wielu fanów zakupów internetowych chce się dowiedzieć, jak działa Shopee. Marka szturmem weszła na Polski rynek i radzi sobie świetnie. Najlepsze co możesz zrobić, aby przekonać się, czy Shopee jest legit, to sprawdzać komentarze do aukcji, na których zamierzasz kupować. Wystawiają je ludzie tacy, jak ty. Czasem dodają też zdjęcia zakupionych produktów. 

Przekonaj się, co o sprzedawcy myślą ci, którzy skorzystali już z jego oferty i nie kupuj u takich, którzy mają negatywne opinie. Podczas zakupów na Shopee kieruj się tym, czym zwykle powinieneś się kierować podczas zakupów: rozsądkiem. Kupuj bezpiecznie i sprawdzaj u kogo zamawiasz produkty. 

Promocje na Shopee – opinie

Promocje na Shopee obejmują wiele produktów. Najczęściej w promocyjnej cenie można kupić odzież i dodatki oraz artykuły dekoracyjne do domu. Jeśli zastanawiasz się, dlaczego na Shopee jest tak tanio, odpowiedź prawdopodobnie tkwi w tym, że to nowa platforma i póki co sprzedawcy nie ponoszą opłat za korzystanie z niej. Dlatego mogą oferować swoje produkty taniej.  

Shopee – opinie na wykop. Co mówi elita internetu?

Wśród opinii, które sprawdzaliśmy, nie mogło zabraknąć tych od wykopowiczów. Wielu z nich opisuje procedurę zwrotu środków na konto przy odesłaniu przesyłki. Najczęściej pojawia się informacja o dość długim czasie oczekiwania na zwrot. 

Piszący o tym na forum nie podają jednak informacji na temat tego, dokąd odsyłali towar. 

Shopee – opinie a czas dostawy. Ile się czeka?

Każdy kupujący chce wiedzieć, ile idzie paczka z Shopee. Jeśli chodzi o czas dostawy opinie, internauci podają, że zwykle paczka dociera do nich w czasie podanym w aukcji. Każdą przesyłkę można śledzić przy pomocy aplikacji. Dla użytkowników dostępna jest też infolinia, na której mogą uzyskać informacje na temat tego, co aktualnie dzieje się z ich przesyłką. 

Czasem też pomocny okazuje się sam sprzedawca, z którym można się skontaktować i dopytać o swoje produkty. 

Jedzenie z Shopee – opinie. Czy to bezpieczne zamawiać tam jedzenie?

W Polsce chyba jeszcze nie dojrzeliśmy do tego, by kupować jedzenie przez internet. Czy warto? Ceny produktów spożywczych na Shopee są porównywalne do tych w naszych sklepach. Na dziś 1 kg cukru, o którym ostatnio tak głośno, kosztuje w Shopee około 8 zł. W sklepie można kupić za 5 zł. 

Zwykle ludzie kupują przez internet żywność ekologiczną i produkty należące do kuchni obcych dla nas kulturowo. Jednak najczęściej korzystają z ofert sprawdzonych dostawców. Czy zamienią ich na tych z Shopee? Za wcześnie, by oceniać. W przypadku żywności, każdy chce wiedzieć, co to jest i skąd pochodzi. 

Jednak, jeśli chodzi o jedzenie z Shopee opinie dostępne w aukcjach są zwykle pozytywne. 

Dlaczego na Shopee jest tak tanio? Bo są promocje?

Dlaczego na Shopee jest tak tanio? Zapytajmy raczej, jak długo jeszcze na Shopee będzie tanio, bo póki co właściciele mogą nieco dokładać do biznesu, by przyciągnąć kolejnych klientów. 

Sprzedawcy, którzy oferują swoje produkty na Shopee na razie mają bardzo korzystne umowy, przez co mogą sprzedawać swoje produkty taniej. 

Shopee a podróbki, czy to częsty problem?

Na forum pojawiają się informacje o bardzo taniej elektronice. Niektórzy internauci podejrzewają, że może być podrabiana. Zawsze, gdy produkt jest znacznie tańszy u jednego sprzedawcy, niż u pozostałych, warto zapytać samego siebie o źródło jego pochodzenia. 

Shopee podróbki mogą się zdarzać, bo nieuczciwi sprzedawcy również tam będą próbowali oferować swoje produkty. Każda platforma sprzedażowa walczy z tym na swój sposób. 

Czy shopee jest bezpieczne? Jeszcze jak!

Jeśli robisz zakupy przez internet, spokojnie możesz wypróbować Shopee. To legalnie działający portal sprzedażowy. Znajdź towary, które cię interesują i sprawdź następujące rzeczy:

  1. Koszt na Shopee a koszt w innym sklepie
  2. Opinie kupujących na Shopee

Jeśli na Shopee jest taniej i inni kupujący nie mają zastrzeżeń do produktu, możesz go kupić. 

Zobacz jeszcze:

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły