Pelie – opinie, kod rabatowy, zwroty, forum, dostawa, czas dostawy

Pelie to sklep internetowy, który oferuje produkty dla kobiet: bieliznę dzienną, nocną oraz erotyczną. Można tam również kupić wygodną odzież domową – dresy, legginsy, narzutki. 

Sprawdź z nami, jakie opinie ma ten sklep i czy warto zrobić w nim zakupy. Poniżej piszemy, jak wyglądają w Pelie:

  • dostawa (czas dostawy, koszt, miejsce nadania przesyłki)
  • zwroty (gdzie trzeba odesłać towar)
  • kontakt ze sprzedającym
  • opinie klientów, także te na forum

Zobacz: Sneaker Area – opinie, czy legit, forum, kod rabatowy, zwroty, dostawa

Pelie – co to za firma?

Pelie to firma, która będzie pośredniczyć w zakupach pomiędzy tobą (klientem) a chińskimi dostawcami towaru. Mamy zatem do czynienia z kolejną platformą, która działa w modelu dropshippingu. W praktyce oznacza to, że sprzedawca nie ma wpływu na to, co dzieje się z twoim zamówieniem po tym, jak opłacisz przesyłkę a on przekaże je do swoich chińskich partnerów. 

Zgodnie z informacjami na stronie internetowej, właścicielem sklepu jest  ASTICO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA 20-601 Lublin, ul. Tomasza Zana 11A. W regulaminie dostępna jest także lista 20 chińskich sprzedawców, od których kupujesz produkty za pośrednictwem Astico. Żeby dowiedzieć się, któremu z nich odesłać towar, musisz wysłać e-mail na adres: [email protected]

Źródło: pelie.pl

Pelie – opinie

Opinie klientów, którzy robili zakupy w Pelie są skrajnie różne, choć w większości negatywne. Kobiety zadowolone z zakupów pisały, że bielizna z Pelie jest znacznie lepszej jakości niż ta, którą można kupić w polskich sieciówkach. Ceny większości produktów podobne są do tych, które trzeba zapłacić w sklepach popularnych marek bieliźnianych dostępnych w Polsce. Zdarzają się jednak rzeczy bardzo drogie, jak na chińskiego producenta, np. dres za 249 zł. 

Na fotografiach ubrania prezentowane są przez modelki o nienagannej figurze. Wszystkie zdjęcia są profesjonalne, a prezentowana na nich odzież wygląda na porządnie wykonaną. Nie wiemy jednak, na ile odzwierciedla to rzeczywistość, skoro pojawiają się negatywne opinie na temat jakości ubrań z Pelie. 

Osoby niezadowolone z zakupów skarżyły się na:

  • jakość wykonania,
  • czas dostawy (choć tu akurat same są sobie winne, skoro nie przeczytały regulaminu sklepu; tam napisane jest, ile wynosi czas dostawy oraz jak robić zwroty),
  • wysokie ceny nieadekwatne do tego, co przychodzi w paczce. 

Zobacz: Footwear Store – opinie, czy jest legit, forum, podróbki?

Pelie – opinie na forum

Przejrzeliśmy opinie klientów zostawiane na forach internetowych. Wątek sklepu poruszany jest na forum Wykop. Internauci piszą w nim, że czas oczekiwania na paczkę jest bardzo długi i zwroty trzeba wysyłać do Chin. Dostawa i zwroty – to najczęściej pojawiające się wątki jeśli chodzi o Pelie. 

Niektórzy internauci zwracali uwagę na to, że te same produkty można kupić taniej na chińskich stronach typu Aliexpress. Rzeczywiście trzeba przyznać, że ceny sprawiają wrażenie, że Pelie to marka luksusowa. 

Źródło: pelie.pl

Pelie – zwroty, czas dostawy, dostawa

Aby dowiedzieć się, jak wyglądają kwestie dostawy i zwrotów odzieży zamówionej w Pelie, trzeba sięgnąć do regulaminu. Wygląda to następująco:

Zwroty

Zanim wyślesz przesyłkę, musisz skontaktować się ze sklepem poprzez formularz online. Wtedy dostaniesz adres, na który musisz odesłać przesyłkę. To powszechna praktyka sklepów, które działają w modelu dropshippingu. Brak konkretnego adresu, na który odsyła się zawroty wynika z dwóch powodów:

  • Chiński adres odstraszy potencjalnych kupujących już na starcie i nawet kod rabatowy nie skusi ich do tego, by zrobić zakupy. Najtańsza paczka do Chin wysłana przez Pocztę Polską kosztuje 56 zł. To powoduje, że czasem w ogóle nie opłaca się sięgać po produkty, co do których istnieje ryzyko, że trzeba by je odsyłać. 
  • Nie wszystkie produkty wysyłane są na ten sam adres. Jeśli pośrednik współpracuje z kilkoma dostawcami, mają oni różne magazyny. Dlatego każdorazowo trzeba pytać o adres, na który odsyła się paczkę. 

Dostawa

Dla wielu klientów atrakcyjne może okazać się to, że w sklepie Pelie dostawa jest bezpłatna. Paczki docierają do klientów przez kuriera Pocztex lub listonosza Poczty Polskiej. Zgodnie z deklaracją pośrednika, czas dostawy wynosi około 10 dni roboczych. Może jednak zostać wydłużony do 60 dni roboczych (to 12 tygodni). 

Jeśli chcesz skorzystać z oferty Pelie, wiedz, że wpisując kod rabatowy “drugi” otrzymasz 10% rabatu na drugi (tańszy) produkt w twoim koszyku. 

Zobacz: Oscarsara – co to za firma, opinie, forum, czas dostawy, kontakt, zwroty, rozmiary

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły