Pikers — wiek, imię i nazwisko, jak się nazwa, ile ma lat, skąd jest, wywiad

Pikers — ksywka tego rapera coraz częściej pojawia się na ustach, nie tylko fanów podziemnego rapu, z którego się wywodzi, ale również bardziej okazjonalnych słuchaczy. Raper od początków swojego istnienia w świecie hip-hopu nie zwraca uwagi na zasady i reguły panujące w świecie wytwórni muzycznych. Tworzy rap dla siebie i tych, którzy chcą go słuchać, a nie szerokiej publiki. Jak sam mówi: „nie przejmuję się aż tak bardzo opiniami innych, żeby mieć jakieś specjalne opory”.  I zdaje się być bardzo wierny swoim słowom. 

Poszerzający się fanbase chciałby jednak poznać rapera bliżej, a na pytania: jak nazywa się raper, ile ma lat i skąd jest, postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Zobacz: Kukon – dziewczyna, wiek, wzrost imię i nazwisko, skąd jest?

Pikers — jak się nazywa? Imię i nazwisko 

Pikers w kawałku „Rezerwat” rapuje: Po co łgać? […] Dziwne patrzeć jak czekają tylko na świeży news — i zdaje się trzymać tych słów zagorzale również w życiu prywatnym. Imię i nazwisko Pikersa owiane jest tajemnicą, ale jego fanbase zdaje się tym kompletnie nie przejmować. 

Wytwórnia płytowa Health & Nature, pod której labelem wydaje płyty Pikers, zalicza wyżyny popularności wśród fanów rapera. Na ich stronie można znaleźć wszystko — od mixtapów po mearch „Bóg jest łysy”. Nie znajdziemy tam jednak żadnych informacji na temat danych wrażliwych rapera. Wyrtwórnia i sklep są w całości poświęcone twórczości Pikersa i możnaby się domyślać, że to sam raper jest odpowiedzialny za prowadzenie tego przedsięwzięcia. Nic bardziej mylnego! Właścicielem wytwórni jest Krzysztof Gwozdowski, który również nie zdradza danych rapera, z którym współpracuje. Zatem, jak nazywa się Pikers? Odpowiedź jest prosta: wie to wyłącznie sam raper  i jego najściślejsze grono znajomych. Pikers najwyraźniej bardzo starannie dobiera swoich przyjaciół, ponieważ w żadnych socjalach, wywiadach czy nawet na forach nie ma śladu po informacji typu: imię i nazwisko Pikersa. 

Na koniec dnia imię i nazwisko Pikersa pozostaje nadal w ukryciu. Możemy spekulować, czy ksywka wzięła się od nazwiska, a może od imienia rapera? Możliwe, że raper w przyszłości podzieli się z nami oraz swoimi fanami tą informacją, jak dotąd jednak zachowuje te informacje dla siebie. 

Młody Pikers

Pikers — wiek, wzrost, Pikers prywatnie

Imię i nazwisko Pikersa w dalszym ciągu pozostaje owiane aurą całkowitej tajemnicy. Raper jest bardzo skryty, lubi trzymać swoją prywatność z daleka od social mediów czy publikacji w wywiadach. Jedyne czego nie szczędzi swoim fanom Pikers to jego osoba w wideoklipach. Wydany w 2017 track na płycie Pikers & Young Igi Mixtape doczekał się również teledysku, na którym Pikers i Young Igi rapują ramię w ramię i… głowa w głowę. Młodszy w wieku i doświadczeniu Igi poszczycić się może niezgorszym wzrostem, jak relacjonują jego fani, około 180 cm. Oglądając klip ze współpracy raperów, można podejrzewać, że Pikers również jest podobnego wzrostu. 

Sprawdź: Guzior – wiek, wzrost, wywiad, dziewczyna, ile ma wzrostu, imię i nazwisko, skąd jest

Zapytacie, „no dobrze, ale ile Pikers ma lat? Przecież nie rapuje z dowodem osobistym w ręce”. To prawda — wiek rapera jest równie chroniony przez niego samego, podobnie jak jego wzrost, imię i nazwisko. Jednak w wywiadzie dla portalu  hip-hopowego Gramrap enigmatycznie potwierdził, że jest koło trzydziestki. Każdy, kto nie widział wcześniej twarzy rapera, jest na pewno bardzo zaskoczony. Słuchając jego płyt można odnieść wrażenie, że jest jeszcze bardzo młodym dorosłym, lub wręcz nastolatkiem. Jego teksty są nieprzesadzone i świeże, jakby patrzył na świat oczami osoby wyluzowanej, głodnej imprez i wrażeń. Jak sam przyznaje: „jestem strasznie niedojrzałym gościem i czuję jakbym skończył wczoraj 18 lat”. Raper nie wydaje się tym martwić — i dobrze! Jego styl bycia nadaje rytm twórczości, którą tak bardzo zachwycają się jego fani.  

Twórczość Pikersa jest bardzo oryginalna, zarówno pod względem zabawy z konwencją, jak i sposobem dystrybucji. Pikers znany jest z tego, że jeżeli coś nagra… to od razu wypuszcza. Odzwierciedla to charakter rapera i jego podejście do nagrywania. Mimo odnoszenia coraz to większego sukcesu on nadal zdaje się zachowywać świeżość i zajawkę nowego twórcy z podziemia, dla którego liczy się flow i własna satysfakcja z dopięcia kolejnego projektu. 

Pikers — wywiad

Pikers pozostaje w większości enigmą, ale nie wstydzi się swojego pochodzenia. Skąd jest raper? Z Elbląga — i to jedyna informacja, która jest ogólnodostępna fanom. Jego rodzinne miasto może być dla niektórych zaskoczeniem — tam skąd jest większość sceny raperskiej pozostaje jakościowo daleko za nim. Mimo to raper nie wstydzi się swojego rodzinnego miasta i nie ukrywa tych informacji, tak jak to robi w przypadku tego jak się nazywa. 

Równocześnie podejście Pikersa, zarówno do tworzenia muzyki jak i życia, jest bardzo proste i szczere. Raper bez imienia i nazwiska, nie boi się mówić prosto z mostu i nie owija w bawełnę. 

Wywiad z raperem na portalu Glamrap mówi, że dedykuje on swoją muzykę głównie młodszym słuchaczom spragnionym czegoś wyluzowanego i rozrywkowego. Równocześnie zaznacza, że dla niego samego nie ma ograniczeń w muzyce i nie lubi wpisywać się w żadne ramy. 

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły