Przystojny lekarz, czyli Michał Warszawski

Michał Warszawski, znany jako najprzystojniejszy lekarz Ameryki, tak naprawdę nazywa się Mikhail Varshavski i jest synem rosyjskich emigrantów. Kiedy miał sześć lat wraz z rodzicami przeprowadził się do Stanów Zjednoczonych. Tam ukończył studia medyczne i pracuje jako lekarz rodzinny. W 2015 roku magazyn People nazwał go najseksowniejszym żyjącym lekarzem. Popularny był już wcześniej, ale to wtedy Ameryka oszalała na jego punkcie. Jak przystojny lekarz na co dzień wykorzystuje swoją popularność? Sprawdź, co robi Michał Warszawski i czy rzeczywiście jest przystojny. 

Najprzystojniejszy lekarz

Michał Warszawski urodził się w 1989 roku w Sarańsku w żydowskiej rodzinie. Jego ojciec również jest lekarzem. Matka była profesorem matematyki, zmarła na białaczkę kilka lat temu. 

W sieci znany jest jako doktor Mike. Ten pseudonim przylgnął do niego już w szkole średniej. Koledzy Warszawskiego wiedzieli, kim jest jego ojciec i w związku z tym tytułowali nastolatka w ten sposób. 

Najprzystojniejszy lekarz na świecie, co myślicie?

Najprzystojniejszy lekarz prowadzi kanał na Youtube i bardzo popularne konto na instagramie. Profil @doctor.mike śledzi 4,4 mln ludzi z całego świata. Mikhail Varshavski dzieli się tam wiedzą medyczną, propaguje sportowy tryb życia i wreszcie publikuje zdjęcia, które udowadniają, że to przystojny lekarz. Ma też pół miliona fanów na Twitterze. Przy pomocy mediów społecznościowych walczy z fałszywymi informacjami na temat zagrożeń medycznych. Zaangażował się w akcję Verified, którą w obliczu dezinformacji na temat pandemii Covid-19 zainicjowało ONZ. 

Zobacz: A-cardin – opinie lekarzy, internatów, forum. Negatywne opinie i ściema?

Najprzystojniejszy lekarz nie spoczywa na laurach. Regularnie publikuje teksty medyczne i popularnonaukowe w topowych czasopismach, m.in. MedPageToday, Reader’s Digest, New York Daily News, Women’s Health, Men’s Health, a także American Academy of Family Physicians Blog. Kwestie medyczne porusza też w telewizji. Jest regularnie zapraszany do CNN, ABC i Fox News. Tam też zdarzało mu się przeprowadzać wywiady z najbardziej znanymi lekarzami w Stanach Zjednoczonych, m.in. z szefem Google Health, dr Davidem Feinbergiem. 

Zobacz: Sklep Życia – opinie, kod rabatowy, kontakt

Michał Warszawski na fali popularności organizuje wiele akcji charytatywnych, w ramach których wspiera młode talenty. Kocha zwierzęta i chętnie angażuje się w projekty, których celem jest zbiórka środków na ich utrzymanie. Wśród Amerykanów panuje pogląd, że przystojny lekarz Michał Warszawski to filantrop i entuzjasta zdrowego trybu życia. W czasach pandemii przekazał swojemu szpitalowi środki na zakup masek ochronnych dla pacjentów i personelu.

Ma za sobą dwa głośne związki. W latach 2018-2019 spotykał się z Jennifer Lahmers, amerykańską prezenterką i modelką. Później widywano go też z Miss Universe z 2015 roku, Pia Alonzo. 

Pracownicy służby zdrowia (lekarze, pielęgniarki, rehabilitanci) dość szybko zorientowali się, że przy pomocy mediów społecznościowych mogą zrobić wiele dobrego. Dzięki propagowaniu wiedzy medycznej udaje im się dotrzeć do wielu osób. Forma przekazywania wiedzy, którą wybrali na Instagramie albo tiktoku, jest nieskomplikowana i sprawia, że nawet o trudnych zagadnieniach medycznych można opowiedzieć w prosty sposób. 

W Polsce również nie brakuje osób ze środowiska medycznego, które zbudowały ogromną społeczność w internecie i dzięki temu mogą propagować wiedzę medyczną w szerszym gronie. Należą do nich m.in. dr Łukasz Durajski, dr Monika Działowska i Róża Hajkuś – najbardziej znani publicznie pediatrzy. Z kolei dr Nicole Sochacki-Wójcicka jest znanym ginekologiem. 

Lekarze, którzy prowadzą działalność w mediach społecznościowych podkreślają, że ich celem jest przybliżanie zagadnień medycznych w przystępny sposób. Pacjenci sięgają do internetu i dobrze, by trafili tam na rzetelne informacje. Żaden z nich nie udziela porad przez internet, ani nie leczy przez komunikatory medyczne. 

Osoby takie, jak amerykański najprzystojniejszy lekarz Michał Warszawski i inni medycy mogą dzięki globalnym zasięgom zrobić wiele dobrego. 

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły