Ralph Kamiński – orientacja, życie prywatne, gej, rodzice, wzrost

Tego, kim jest Ralph Kamiński, chyba nie trzeba nikomu wyjaśniać. Wszyscy kojarzą go z ekscentrycznych strojów, pięknej barwy głosu, emocjonalności i otwartości. Na jego koncertach bawią się ludzie w najróżniejszym wieku.

Jaki jest prywatnie? Kim się inspiruje? Jakie ma wykształcenie? Czy ma żonę, partnera lub partnerkę? O co chodzi z plotkami o jego dzieciach? Z tego artykułu dowiesz się kilku ciekawostek o laureacie Paszportu Polityki – zapraszam do lektury. 

Ralph Kamiński – kim jest?

Kim jest Ralph Kamiński? Wokalistą, multiinstrumentalistą, kompozytorem i autorem piosenek. W szkole muzycznej uczył się w klasie skrzypiec. Później na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku ukończył wokalistyce na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej. Wykształcenie zdobywał również na jednym z uniwersytetów w Holandii – studiował tam na Wydziale Popu.

Ralph Kamiński – życie prywatne, jaki jest prywatnie?

Nie wiemy, jaki dokładnie jest Ralph Kamiński prywatnie, ale znamy kilka ciekawostek z życia prywatnego artysty. Na przykład wiemy, że jest on wegetarianinem. W jednym z wywiadów powiedział, że cierpi na depresję – leki i terapia pomogły mu odzyskać zdrowie psychiczne. Co jeszcze wiemy o życiu prywatnym Ralpha Kamińskiego? Artysta ma kilka tatuaży – są nimi między innymi napisy: mama, babcia i brat. Każda z tych osób napisała je samodzielnie, a tatuażysta odwzorował charakter ich pisma. Guilty-pleasures Ralpha to oglądanie dziwnych seriali na Netflixie i słuchanie piosenek Aldony Orłowskiej. Wiemy również, że uwielbia Korę, a jego ulubionymi tekściarzami z Polski są: Anita Lipnicka, Artur Rojek, Maria Peszek, Karolina Kozak i Katarzyna Nosowska. 

Ralph Kamiński – ojciec, matka, rodzice, rodzina, co o tym wiemy

O swojej rodzinie Ralph Kamiński często wspomina w wywiadach. Rodzina jest dla niego również inspiracją do tworzenia muzyki – jeden z jego popularniejszych utworów nosi tytuł Tato. Ralph opowiada w nim o tym, co znaczy dla niego nieobecność jednego z rodziców. W rozmowie dla Zwierciadła powiedział, że brak ojca jest dla niego stratą, którą odczuwa  niemal zawsze. Jednak w braku aktywnego udziału w wychowaniu jednego z rodziców, artysta widzi również pozytywy. Jednym z plusów jest na przykład jego emocjonalność, której nikt z jego rodziny nie próbował nigdy stłamsić. Rodzice Ralpha, którymi była mama i babcia, nie mówiły mu rzeczy w stylu Nie płacz – chłopaki przecież nie płaczą!, dlatego teraz nie boi się on wyrażać tego, co czuje, również na scenie. 

Jasne, nie wszyscy ojcowie odbierają synom możliwość wyrażania smutku, jednak mimo wszystko to mężczyźni dużo częściej powiela stereotyp, że faceci muszą być silni i niewzruszeni. Dlaczego? Bo sami zostali tak wychowani przez swoich ojców. Kiedyś dostęp do terapii nie był tak łatwy, jak dzisiaj. Przez to właśnie to głównie mężczyźni wtłaczają swoim synom do głowy, że nie wolno się mazać, bo to przecież wstyd, żeby chłopiec płakał – robią to nie umyślnie, bo nie widzą szkodliwości tego stereotypu. Poza babcią i mamą, dla Ralpha ważny jest również o 7 lat młodszy brat. Rodzeństwo mimo kłótni i bójek, których sporo było w dzieciństwie, dzisiaj są dla siebie ogromnym wsparciem. 

Porównanie wizerunków. Bez peruki i z peruką.

Ralph Kamiński – orientacja seksualna. Czy jest gejem?

Ralph na scenie jest kreacją, sam o tym mówi. Jest ona dla niego pewnego rodzaju zasłoną – ciężko bez niej byłoby mu się otworzyć. Jego wizerunek wzbudza oczywiście wiele kontrowersji – artysta nie ubiera się jak typowy, 30-letni mężczyzna mieszkający w Polsce. W jednym z teledysków został ucharakteryzowany na drag queen, a na scenie nosi peruki, biżuterie i makijaż. 

Oczywiście dla wielu osób z automatu oznacza to, że Ralph jest na pewno gejem. Nie wiemy, czy Ralph jest gejem, ale nawet jeśli taka byłaby jego orientacja seksualna, to z tego? Po ziemi nie chodzą tylko heteroseksualni ludzie. Wszyscy Polacy w okresie świątecznym nucą Last Christmas, I gave you my heart…, a mało kto wie, że autor tej piosenki był gejem. To samo dotyczy Freddiego Mercurego, którego również wszyscy uwielbiają – w tym osoby przeciwne innym (niż heteroseksualna) orientacjom seksualnym. 

Najbardziej zażarta dyskusja na temat tego, czy Ralph Kamiński jest gejem, odbyła się po gali wręczania Fryderyków. Krzysztof Zalewski, który odbierał na niej nagrodę z rąk Ralpha, pocałował go na scenie – oczywiście wzbudziło to ogromne kontrowersje. Obaj artyści są znani z otwartości i zabawy wizerunkiem. Zalewski w wywiadzie powiedział, że był to akt solidarności z LGBTQ+. 

Ralph Kamiński – żona, dzieci, co to za plotki?

Ciężko stwierdzić, kto był źródłem plotek o żonie i dzieciach Ralpha Kamińskiego. Nie wiemy, czy artysta ma partnera lub partnerkę. Mimo że w wywiadach czasem zdradza, jaki jest prywatnie i mówi o swojej rodzinie, tak o partnerce lub partnerze życiowym nigdy nie wspomina. I nie ma się co dziwić – nie jedna znana osoba żałuje, że publicznie pochwaliła się swoim ukochanym lub ukochaną. 

Ralph Kamiński – wzrost, wiek, jak wygląda bez peruki?

Ultra fanów Ralpha ciekawią takie informacje jak jego wzrost, wiek, a nawet waga. Pewnie nie będziesz zdziwiony/a, jak powiem Ci, że Ralph nie jest twórcą, który robi na Instastory Q&A, w którym odpowiada na pytania związane ze swoim wzrostem czy wagą. W jednym z wywiadów powiedział, że czasem ćwiczy, ale nie jest specjalnie wkręcony w fitness i siłownie. U Karola Paciorka powiedział, że jest utożsamia się z ruchem body positive. Jednak na pocieszenie podam Ci wiek artysty – Ralph skończy w tym roku 32 lata. Urodził się 30 listopada 1990 roku w Jaśle. 

Ralph Kamiński bez peruki – jak wygląda? Osoby, które nie śledzą Ralpha od pierwszego albumu, nie wiedzą, jak artysta wygląda bez niej. Na teledyskach do piosenek z płyty Morze zobaczysz Ralpha bez peruki – jego naturalne włosy są ciemne i krótkie. Ralph świadomie kreuje swój wizerunek, bawi się nim. W klipie do utworu Bal u Rafała zobaczysz go w całkiem nowej peruce – wcześniej nosił długie blond włosy z grzywką, a teraz jego fryzura to brązowe włosy, obcięte na tzw. grzyba. W jednym z wywiadów powiedział, że wizje na kolejne wcielenia artystyczne ma przeważnie na długo przed tworzeniem kolejnego projektu, w którym wykorzysta swój pomysł. Ralph lubi świat kreacji, uwielbia stać za kamerą – kręci go reżyserka. 

Już wiesz, kim jest Ralph Kamiński – koniecznie daj znać w komentarzu, która ciekawostka o tym artyście zaskoczyła się najbardziej!

Sprawdź:

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły