Rogal DDL — twarz, bez kominiarki, w więzieniu, nie żyje, co z nim, wiek

Rogal DDL, raper wydający w warszawskim składzie AAAWARIA od dłuższego czasu nie pokazuje się na scenie. Nie udziela się również w social media. Co stało się z raperem i czy są jakieś szanse na jego powrót na scenę?

Rogal DDL — twarz, czy są zdjęcia rogala bez kominiarki?

Rogal DDL znany jest ze swojej ikonicznej kominiarki. Raper na koncertach, zdjęciach i nagraniach stroni od pokazywania swojej twarzy. Jego fani z rosnącym zniecierpliwieniem przeszukują wyniki wyszukiwania w Google z frazami “Rogal DDL — twarz”. Na pierwszy rzut oka twarz rapera pozostaje wciąż ukryta pod materiałem kominiarki, jednak co wytrwalsi są w stanie znaleźć wskazówki dotyczące wyglądu rapera na jego wideoklipach. 

W 2018 roku Rogal DDL wypuścił na, jakże ironicznie nazwanym, kanale Miszyn impasibel lvl ostateczny film ukazujący jego osobę. Na filmiku widać jak postać mężczyzny kuca, pali i bawi się nożem, a w tle słychać tekst z filmu Olafa Lubaszenki z podłożoną ścieżką dźwiękową autorstwa Rogala DDL. Mężczyzna występuje na filmiku bez kominiarki, ale jego twarz pozostaje w cieniu. Przyglądanie się twarzy rapera utrudnia dodatkowo nałożony na clip filtr, który go zniekształca. Przez całą długość klipu mamy nadzieję na, chociażby urywek bliżej wykadrowanego ujęcia, jednak na marne. Na końcu filmiku raper raczy nas tylko własnym głosem, kiedy zza kamery filmuje ekran komputera. 

Należy przyznać, że klip nie stanowi najlepszej odpowiedzi na pytanie jak wygląda twarz Rogala bez kominiarki. Istnieje jednak drugie wideo — krótkie, kilkusekundowe nagranie, na którym raper zaprasza osobiście na koncert charytatywny, w którym weźmie udział. Nagranie, podobnie jak poprzednio omawiany klip, jest nieostre, a światło pada pod niezręcznym kątem, ale pozwala z bliska przyjrzeć się twarzy rapera. Napiszcie w komentarzach czy tak właśnie wyobrażaliście sobie twarz rapera bez kominiarki, czy może zupełnie inaczej?

Rogal – na tym zbliżeniu możemy sobie wyobrazić jak wygląda bez kominiarki

Zobacz: Szpaku – wzrost, wiek, więzienie, rodzina, dziewczyna, życie prywatne

Rogal DDL nie żyje? Co z nim się dzieje? Dlaczego go nie ma w Internecie?

Rogal DDL na swoim artystycznym koncie ma ponad pięćset nagranych utworów. Pilne śledzony jest nie tylko przez swoich fanów, ale również przez portale poświęcone muzyce hip-hop i rap. 

Afera wśród fanów Rogala wybuchła w momencie, kiedy to organizator koncertu, na którym wystąpić miał Rogal oświadczył, że wykonawca niestety nie może zagrać. Usprawiedliwieniem nieobecności rapera miało być jego domniemane zatrzymanie przez policję. Fani bardzo szybko podchwycili temat i w bardzo szybkim tempie zapełnili social media hasztagiem “FREEROGAL”. Informacja rozprzestrzeniła się po internecie z zawrotną szybkością, a osoby dowiadują się o całym zajściu jako ostatnie, wierzyły na słowo portalom plotkarskim. Fani drżeli o swojego idola, mogącego zostać bez kominiarki. Czy Rogal naprawdę był w więzieniu?

Podgrzewanie atmosfery wokół afery z podejrzewanym zatrzymaniem Rogala zatrzymane zostało przez samego rapera. Na portalach Glamrap i Popkiller pojawiły się wpisy rzekomo cytujące Rogala. W poście znalazły się rzekome wyjaśnienia rapera, w których pozdrawia swoich fanów i zwierza się z problemów zdrowotnych. Chodziło w głównej mierze o zdrowie psychiczne – raper miał zdementować plotki o jego zatrzymaniu przez policję, zamiast tego przyznając się do pobytu w szpitalu psychiatrycznym. Pobyt miał w całości pokrywać czas jego nieobecności. W swoim poście miał również ostrzec fanów przez używaniem narkotyków, mówiąc że to przez ich działanie trafił do zakładu. Cóż, pewnie niektórzy powiedzieliby, że pobyt tam nie różni się szczególnie od pobytu w więzieniu…

Zobacz: Pikers — wiek, imię i nazwisko, jak się nazwa, ile ma lat, skąd jest, wywiad

Jak okazało się po niedługim czasie również i ta informacja okazała się nieprawdziwa. Chociaż podejrzenia o pobycie rapera w szpitalu psychiatrycznym były potwierdzane przez kilka, zwykle rzetelnych, źródeł sam Rogal zaprzeczył im, podobnie jak pogłoskom o jego pobycie w więzieniu. W utworze „Psycho” Rogal rapuje: Zbierasz na mnie haki? Puścisz to w Glamrapy \ I kto komu bardziej teraz robi tu reklamy \ Popkillery podłapują widać poziom Pudelek \ Rogal zjechał psychiatryk \ This is prank bro this is prank bro. Zapytacie “co z nim nie tak?”, ale tego typu żarty są bardzo w stylu Rogala. Raper zwraca się w wersie bezpośrednio do redakcji serwisów hip-hopowych i wyśmiewa za popełnienie „kaczki dziennikarskiej”. Sprawa rozeszła się na szczęście po kościach, kiedy na portalach opublikowane zostały sprostowania. 

Cała afera ze zniknięciem Rogala nie została do tej pory w pełni wyjaśniona. Raper nie pojawia się już od dłuższego czasu w social mediach, nie produkuje i nie zapowiada nowych utworów. Fani widząc nieobecność raperazaczęli podejrzewać najgorsze: czy Rogal nie żyje? Co z nim? Nawet oficjalny profil na Facebook’u został częściowo zablokowany. Główne źródło komunikacji pomiędzy artystą a fanami zostało zdezaktywowane, nie dziwi zatem dramatyczna reakcja fanów. Rogal, co z nim? – pytają w komentarzach. Odpowiedź wydaje się być bardziej przyziemna niż opowieści o policyjnych zatrzymaniach, czy pobytach w szpitalach psychiatrycznych. 

Zdaje się, że raper z początku potrzebował przerwy — możliwe, że dotychczasowe tempo pracy było dla niego zbyt intensywne. Nie samą pracą człowiek żyje – co za tym idzie nie żyje też nią raper. Czasami warto odpuścić i zrobić sobie przerwę.

A co z nim w życiu prywatnym? Tego też nie wiemy: rzadkie pokazywanie twarzy zapewniła mu możliwość pozostania anonimowym. Rogal jest raperem, który nie żyje dla sławy ani rozpoznawalności. Nie wiemy również czy nie żyje w tym momencie z rodziną, a może partnerką. W przyszłości o tym czy rzeczywiście nie żyje, czy może to tylko kolejna plotka moglibyśmy dowiedzieć się co najwyżej od jego ścisłego grona przyjaciół – w przypadku innych źródeł nie możemy być pewni czy otrzymamy rzetelną informację.  Niewykluczone, że Rogal zwyczajnie potrzebował dłuższego urlopu. Koledzy po fachu mówią, że raper nie ma na razie potrzeby powrotu do nagrywania. Nie żyje w stresie i zdaje się korzystać z tego czasu. Nie żyje również  w ciągłej presji ze strony fanów. To bardzo ważne dla zdrowia psychicznego – niezależnie od tego czy żartował o pobycie w szpitalu psychiatrycznym. Jego rozmowa z raperem Restem potwierdziła, że na razie jego fani nie mają co liczyć na żadne nowe produkcje. 

Rogal DDL — co o nim wiemy? Wiek, wzrost, skąd jest?

Rogal DDL tak naprawdę nazywa się Marcin Rogala i pochodzi z Warszawy. Jak spekulują na forach jego fani, raper ma około 170 cm wzrostu, ale nie jest to potwierdzona informacja. Podobnie jest z wiekiem rapera — można się domyślać, że jest osobą dość młodą, ale jego dokładny wiek nie jest znany szerszemu gronu odbiorców. 

Obecnie Rogal DDL nie żyje jako osoba publiczna. Prowadzi życie szarego Kowalskiego, korzystając z oddechu, który zapewnia mu urlop. Z pewnością nie jest w więzieniu — oddycha pełną piersią na wolności. Możliwe, że jeżeli powróci do kiedyś do nagrywania i koncertów będziemy mogli sprawdzić co z nim. Mamy nadzieję, że jego dotychczasowe przygody zarówno w domniemanym więzieniu jak i szpitalu nigdy już się w jego życiu nie powtórzą. 

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły