Szpaku – wzrost, wiek, więzienie, rodzina, dziewczyna, życie prywatne

Rap należy do jednego z najpopularniejszych gatunków muzycznych w Polsce. Nic dziwnego, skoro artystów wykonujących tego typu muzykę nie brakuje, a co pewien czas odkrywany jest nowy talent. Często są określani jako głos młodego pokolenia, które ma zupełnie inne spojrzenie na świat niż starsze roczniki. Nic więc dziwnego, że młodzież tak chętnie sięga po piosenki nowych, jak i znanych już wykonawców. 

Czy wiecie, kto to jest Szpaku i co zrobił? Ile ma lat, jakiego jest wzrostu i czy ma dziewczynę? O co chodzi z pobiciem, procesem i więzieniem? Jeśli jesteście ciekawi odpowiedzi na te i inne pytania, zapraszamy do przeczytania poniższego artykułu. Wydarzyło się parę rzeczy, które sprawiły, że o znanym raperze zrobiło się głośno nie tylko z powodu jego muzyki.

Zobacz: Guzior – wiek, wzrost, wywiad, dziewczyna, ile ma wzrostu, imię i nazwisko, skąd jest

Szpaku – kim jest? Wzrost, data urodzenia, jak ma na imię?

Jak już zdążyliśmy wspomnieć, Szpaku jest polskim raperem, pochodzącym z Morąga (woj. warmińsko-mazurskie). Jak naprawdę ma na imię? Pod pseudonimem kryje się Mateusz Szpakowski. Jego drugie imię to Jakub. Inne ksywki to Młody Simba, Młody Mati czy Młody 2pac. Zadebiutował singlem Zachcianki w 2015 roku, natomiast swoją pierwszą płytę Atypowy wydał trzy lata później. 

Ile ma lat i jakiego jest wzrostu? Okazuje się, że data urodzenia mężczyzny to 6.01.1994 r. – jest więc zodiakalnym Koziorożcem i ma tyle lat, ile Justin Bieber, czyli 28. Jeśli chodzi o wzrost, to brakuje potwierdzonych informacji. Krążą jednak pogłoski, że waha się on między 180-185 cm.

Szpaku – dziewczyna, czy ma dziewczynę?

Czy popularny raper ma dziewczynę? A jeśli tak, to ile ma lat? Drugie połówki znanych osób często budzą nie mniejsze zainteresowanie. Bywa, że trzymają się z dala od świateł jupiterów, ale nie brakuje też takich, którzy chętnie wystawiają się na świeczniku ze swoimi partnerami. Bohater artykułu raczej nie lubi dzielić się szczegółami, dotyczących sfery uczuciowej. Nie dotarliśmy do informacji, żeby raper był w związku. Nie możemy też temu zaprzeczyć. Być może Szpaku ma dziewczynę, ale chroni ją przed bezlitosnym światem show-biznesu? Ciężko odpowiedzieć na to pytanie. Tak czy inaczej, nie potwierdzamy ani nie zaprzeczamy, jakoby raper miał dziewczynę. 

Zobacz: Kukon – dziewczyna, wiek, wzrost imię i nazwisko, skąd jest?

Czy podobnie chroni prywatność w przypadku swojej rodziny? 

Szpaku – rodzina. Siostra, ojciec, matka

Rodzina ważna jest –  z tym zdaniem zgodzi się chyba każdy. Jeśli chodzi o relacje Szpaku z krewnymi, to na próżno szukać informacji w sieci. Zdecydowanie łatwiej znaleźć jego datę urodzenia. Sytuacja jest analogiczna jak w przypadku domniemanej dziewczyny. Czy Mateusz ma siostrę? Wiadomo tylko tyle, że ma młodszego brata, który także został raperem i tworzy pod pseudonimem Rolex. Nic natomiast nie wiadomo, żeby Szpaku miał siostrę. Trudno cokolwiek także powiedzieć o pozostałych członkach jego rodziny. Ciężko także stwierdzić, dlaczego w Internecie pojawiają się pytania o siostrę rapera. Tak jak wspomnieliśmy w poprzednim akapicie, podejrzewamy, że muzyk niechętnie obnosi się ze swoim życiem prywatnym i nie ma w tym nic złego. Szanujemy jego prywatność i jeśli będzie kiedyś chciał powiedzieć coś więcej o swojej rodzinie, na pewno uczyni to na własnych zasadach.

Szpaku i pobicie. Rozprawa, wyrok i więzienie, o co chodzi? Co zrobił Szpaku?

Dlaczego tak wiele zapytań dotyczy procesu, wyroku i więzienia? Co zrobił Szpaku i jak to się stało, że grożą mu aż dwa lata więzienia? Skandale z udziałem osób znanych nie są niczym nowym. Można wręcz powiedzieć, że przez tyle lat zdążyliśmy do nich przywyknąć, ponieważ tak często mają miejsce. Również na rodzimym podwórku skandalistów nie brakuje, a czołowym przykładem może być Doda. Co takiego więc musiał zrobić Szpaku, żeby dołączyć do tego niechlubnego grona?

Cała sytuacja miała miejsce w Morągu, skąd pochodzi bohater naszego artykułu. We wrześniu 2020 roku doszło do podpalenia auta na jednym z miejscowych parkingów. Sprawcą był 26-letni Damian G. W wyniku podłożenia ognia w płomieniach stanęły również inne samochody, w tym jeden należący do przyjaciół Szpaku. Raper wraz z kolegami postanowili sami wymierzyć Damianowi sprawiedliwość i doszło do pobicia mężczyzny. Sprawą zainteresowała się prokuratura, a Mateuszowi w wyniku procesu, zaczął grozić wyrok więzienia. Nie obyło się bez rozpraw w sądzie. W wyniku pobicia prokuratura postawiła raperowi zarzuty uderzenia butelką w głowę oraz kopania po całym ciele 26-latka.

Nie nam ocenić, czy to, co zrobił Szpaku jest dobre lub nie. W przyszłości odbędą się kolejne rozprawy, a mężczyzna powinien odpowiedzieć za swoje czyny. Dopiero pod koniec procesu dowiemy się, jaki zapadnie wyrok postępowania sądowego i czy raper faktycznie trafi do więzienia za pobicie. Mamy nadzieję, że wygra sprawiedliwość. 

Szpaku i Nitro – konflikt, który przemienił się w przyjaźń? 

Konflikty są nieodłączną częścią polskiej sceny muzycznej. Nie inaczej jest w środowisku raperów. Każdy chyba chociaż raz słyszał o kłótni między Tede a Peją. Podobnie sytuacja wyglądała między Szpaku a youtuberem Nitro (który naprawdę na imię ma Sergiusz). Co się wydarzyło między nimi i jaki udział mają w tym bluzy? 

Historia nie jest zbyt oryginalna. Zaczęło się od tego, że Szpaku skrytykował youtuberów, próbujących swoich sił jako raperzy i tym samym ściągnął na siebie uwagę wiernych widzów twórców filmów zamieszczanych na znanej platformie internetowej. Swoje pięć groszy dodał też Nitro, któremu nie spodobało się zachowanie wspomnianego rapera i na jednym ze swoich streamów powiedział, że nie rozumie, po co czepiać się młodych wykonawców, spotykających się z pozytywnym odbiorem ze strony słuchaczy. Mimo to okazuje się, że konflikt został zażegnany. No dobrze, ale jaki związek mają z tym bluzy? 

Szpaku oznajmił na swoim Instagramie, że Nitro dołącza do Gugu – marki odzieżowej, należącej do 28-latka. Młody youtuber testował ubrania brandu, w tym m.in. właśnie bluzy. Końcowa ocena Sergiusza wynosiła 8/10, co jest zaskakująco dobrym wynikiem, biorąc pod uwagę, w jakim konflikcie byli mężczyźni. 

Mamy nadzieję, że dzięki nam chociaż trochę dowiedzieliście się, kim jest Szpaku i czym się zajmuje. Lubicie tego znanego rapera? A może kupiliście jakąś bluzę z jego sklepu? Dajcie znać w komentarzach! 

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły