Teletubisie imiona – fioletowy – żółty – czerwony – zielony

Teletubisie to brytyjski program telewizyjny, który od wielu lat cieszy się dużą popularnością wśród dzieci nie tylko na Wyspach. W Polsce również nie brakuje małych zwolenników czterech przyjaznych stworzeń, posiadających kostiumy w różnych kolorach, ekrany telewizyjne na wysokości swoich brzuchów oraz niejednolite pod względem kształtu antenki na głowach. Warto też pamiętać, że mają one swoje imiona. Teletubisie i ich „dane osobowe” są na pewno znane Twoim dzieciom, a czy Ty wiesz, jak się nazywają? Jeśli nie, a z różnych powodów chcesz to zmienić, chętnie Ci pomożemy. Przedstawiamy też kilka innych faktów dotyczących sympatycznych pluszaków, które skradły serca milionów maluchów z całego świata.  

Zobacz: Fajne imiona dla jaszczurek nasze TOP

Jak ma na imię fioletowy Teletubiś?

Fioletowy Teletubiś, którego znakiem rozpoznawczym jest posiadanie dość dużej torebki w kolorze czerwonym, nazywa się Tinky Winky (czyt. „Tinki Łinki”). Na tle pozostałych bohaterów naszych dzieci wyróżnia się także najbardziej imponującym wzrostem. Antenka fioletowego bohatera serialu dla najmłodszych ma kształt trójkąta. Tinky Winky najczęściej podąża na czele swojej grupy, a poza tym ma wyjątkowo łagodne usposobienie. W pewnych sytuacjach bywa mało zdecydowany, ale z drugiej strony jest najbardziej rozważny. Cechą fioletowego pluszaka jest również jego skłonność do częstego przytulania swoich przyjaciół, określanych jako Teletubisie. Imiona tej trójki są zaś równie charakterystyczne, jak w przypadku Tinky’ego Winky’ego, o czym przekonasz się poniżej.

Jak ma na imię zielony Teletubiś?

Teletubiś z futerkiem w kolorze jasnozielonym nazywa się Dipsy (czyt. „Dipsi”). Czym się charakteryzuje? Przede wszystkim jest bardzo radosną postacią. Uwielbia taniec i podskakiwanie, gdy znajduje się w pozycji siedzącej. Jego ręce niemal nieustannie pozostają w ruchu, wykonując różnego rodzaju gesty. Ponadto Dipsy ma tendencję do kończenia swoich szalonych układów tanecznych upadkiem na pupę, co najmłodszym może wydawać się bardzo zabawne. Warto też wspomnieć o uwielbianym przez zielonego bohatera wszystkich miłośników brytyjskiego serialu przedmiocie – czarno-białym kapeluszu. To właśnie on często zdobi jego głowę, pozwalając odróżnić go od reszty Teletubisiów. Imiona tych przyjaznych postaci także bez wątpienia w tym pomagają.

Źródło: empik.com

Zobacz: Bajeczki.org – opinie. Czy są legalne i bezpieczne?

Jak ma na imię czerwony Teletubiś?

Czerwony Teletubiś ma najkrótsze i zarazem najłatwiejsze do wymówienia imię – Po. Na swojej głowie posiada okrągłą antenkę, a jego dłonie często składają się niczym u prawdziwego karateki. Uwielbia jeździć na hulajnodze, a kiedy wstaje, robi to w taki sposób, by jego ręce znajdowały się z tyłu, a brzuch był bardziej skierowany do przodu. Po wyróżnia również posiadanie ciągle szeroko otwartych oczu, którymi stara się ujrzeć wszystko dookoła. Bardzo lubi, kiedy przytulają go pozostałe Teletubisie. Imiona większości z nich już znasz, a więc czas na poznanie „personaliów” ostatniego z nich – żółtego.

Jak ma na imię żółty Teletubiś?

Laa-Laa (czyt. „La-La”) – tak nazywa się żółty Teletubiś. Bardzo lubi śpiewać oraz tańczyć. Poza tym lubi się delikatnie obracać, a także bawić swoją ulubioną pomarańczową piłką. Podobnie jak pozostała trójka ulubieńców milionów dzieci z całego świata, Laa-Laa posiada wiele energii i cieszy się życiem. Na jej głowie znajdują się dwie podłużne antenki. Dodatkowo bardzo często obdarza swoich współtowarzyszy mocnymi, serdecznymi uściskami. I w ten oto sposób poznałeś wszystkie imiona Teletubisiów.

Od jakiego wieku Teletubisie?

Skoro znasz już imiona Teletubisiów, pamiętaj, że jest to bajka przeznaczona dla najmłodszych dzieci (w wieku 1-4 lat). Jeśli więc Twoja pociecha lubi spędzać czas przed telewizorem, a Ty chcesz, by oglądała programy dla niej odpowiednie, możesz być pewny/pewna, że brytyjski serial będzie odpowiednim wyborem. Nie ma w nim bowiem niewłaściwych dla maluchów treści. Poza tym produkcja liczy sobie aż kilkaset odcinków, dlatego jesteśmy pewni, że zbyt prędko nie znudzi się nawet najbardziej wymagającemu małemu telemaniakowi. Teletubisie bez problemu znajdziesz również w Internecie, by Twoje dziecko mogło oglądać ich przygody zawsze, gdy tylko poczuje na to ochotę.

Zobacz: Imię dla smoka — fajne imiona dla smoków

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły