4F – co to za firma, czy to polska firma? Opinie

4F to znana marka odzieży sportowej, która na polskim rynku funkcjonuje już od dawna. Mimo wszystko niektórzy mogli jeszcze nie mieć z nią styczności, dlatego też w internecie pojawiają się liczne zapytania na temat konkretnych ubrań producenta. W jednym artykule nie zmieścimy wszystkich, wobec czego skupimy się na najpopularniejszych wyszukiwaniach: bieliźnie termoaktywnej 4F, kurtce 4F membrana 5000, sandałach 4F oraz opiniach na ich temat. Dodatkowo opowiemy nieco o samej marce i odpowiemy na nurtujące pytanie, czy aby na pewno jest to polska firma.

Zobacz: Suplementy 4F Fuel – opinie, forum. Białko z biedronki

4F – co to za firma, czy to polska firma?

Otóż tak – 4F to polska firma, która funkcjonuje na naszym rynku od 2003 roku. W ciągu tego dwudziestoletniego okresu zmieniła swoją nazwę 3 razy, zaczynając od 4Fun, przez 4F Sport Performance, by finalnie stać się obecnym 4F. Marka należy do polskiej spółki OTCF, która tworzyła ją od samego początku.

Przez te 20 lat 4F stopniowo zdobywał popularność i zaufanie wśród swoich klientów. Sprzedając przystępne cenowo produkty i pozycjonując się jako polska firma, rozrosła się do naprawdę sporych rozmiarów. Aktualnie nasz rodzimy rynek nie jest ich jedynym targetem, a swoją działalność prowadzą też w Czechach, Słowacji, Litwie, Łotwie i Rumunii. 

4F bardzo intensywnie angażuje się w polski sport. W 2022 ubrał 8 reprezentacji narodowych na zimowych igrzyskach w Pekinie. Jest partnerem technicznym dla kilku zespołów z ekstraklasy i całej Energa Basket Ligi. Od roku twarzą marki stał się Robert Lewandowski, który posiada własną linię produktów.

Kurtka 4F membrana 5000 opinie

Na temat kurtek membranowych można by opowiadać godzinami, skupmy się więc konkretnie na tym, co proponuje 4F. Ich kurtki z membraną 5000 mają bardzo pozytywne opinie na stronie 4F i podobnie na Allegro, gdzie średnia ocen wynosi 4,9. Ogólnie rzecz biorąc marka całkiem dobrze radzi sobie z kurtkami, a zwłaszcza tymi sportowymi. W wymienianych przez internautów zaletach są przede wszystkim wygoda i funkcjonalność.

Źródło: 4f.com.pl

Ważne, aby mieć świadomość, że kurtki 4F membrana 5000 to nie jeden model – jest ich całe mnóstwo. Zazwyczaj ich kroje niewiele się od siebie różnią, jednak pewne dystynkcje mogą być widoczne, chociażby w nazwie czy samej kolorystyce. Odczucia klientów do poszczególnych produktów mogą się nieco od siebie różnić, dlatego by zachować spójność, oceniać będziemy ogół.

Membrana 5000 w kurtkach 4F oznacza grubość membrany (specjalnej technologii odzieżowej), która zapobiega przemakaniu i ogólnej cyrkulacji wilgoci pomiędzy wewnętrznymi a zewnętrznymi warstwami kurtki. W przypadku membrany o grubości 5000 mm kurtka chroni nas jedynie przed niewielkimi opadami śniegu czy deszczu. Warto mieć to na uwadzę, kupując tego typu kurtki.

Źródło: 4f.com.pl

Wracając jednak do opinii o kurtce 4F membrana 5000, to jest to produkt godny polecenia. Nie powinniśmy się spodziewać po niej czegoś niesamowitego, ale jak na dość niską cenę, możemy cieszyć się naprawdę dobrą jakością.

Zobacz: Sprandi – opinie. Co to za marka, gdzie produkują?

Bielizna termoaktywna 4F opinie

W przypadku opinii na temat bielizny termoaktywnej 4F cała historia wygląda podobnie. Na serwisie opineo.pl bielizna osiągnęła ocenę 4,8, co w zasadzie oznacza, że ponownie mamy do czynienia z produktami dobrej jakości.

Ponownie zwracamy tu uwagę na możliwą rozbieżność w opinii dotyczącej poszczególnych modeli, jednakże w tym przypadku różnice będą naprawdę niezauważalne. Póki nie jesteśmy naprawdę wymagającym klientem, który od produktu wymaga czystej perfekcji, nie będzie to miało dla nas większego znaczenia.

Źródło: ceneo.pl

Bielizna termoaktywna 4F w opiniach internautów opisywana jest jako wygodna i spełniająca swoją najważniejszą funkcję – jest w niej naprawdę ciepło. 4F posiada w swojej kolekcji nawet bardziej zaawansowane technologicznie rozwiązania jak bielizna termoaktywna bezszwowa, która chroni nas przed otarciami i o wiele lepiej dopasowuje się do naszego ciała.

Sandały 4F opinie

Opinie sandałów 4F ponownie są bardzo pozytywne, choć znaleźliśmy ich naprawdę niewiele. Oceny poszczególnych modeli wahają się tu w obrębie 4-4,7 gwiazdki. To, co najbardziej przemawia do kupujących w kontekście sandałów 4F to wygoda i przystępna cena.

W zasadzie ciężko jest nam napisać więcej na ten temat, gdyż niestety internet milczy, a sami nie mamy doświadczenia z akurat tą kategorią produktów 4F.

4F inne produkty – opinie na forum

Wszystkie opinie na temat bielizny termoaktywnej 4F, kurtek z membraną 5000, sandałów czy jakichkolwiek innych produktów, można by podsumować tak: 

4F to marka, która ma być przystępna cenowo i jednocześnie dawać swoim klientom produkty o dobrej jakości. Prawdopodobnie, gdy kupimy cokolwiek z ich oferty, będziemy zadowoleni, jednak ciężko spodziewać się to przysłowiowych fajerwerków (może poza kilkoma przypadkami). Taka jest już charakterystyka tego przedziału cenowego ich odzieży.

Na koniec zestawmy jeszcze najważniejsze informacje i opinie:

Kurtka 4F membrana 5000 opinie: Allegro – 4,9 gwiazdki, dobry produkt w atrakcyjnej cenie – szczególnie na promocji.

Bielizna termoaktywna 4F opinie: opineo.pl – 4,8 gwiazdki, w nieco droższych modelach znajdziemy naprawdę świetne technologiczne rozwiązania.

Sandały 4F opinie: oceny wahają się od 4 do 4,7 gwiazdki, względnie dobra jakość w przystępnej cenie.

Czy to polska firma: tak.

Zobacz: Filtry Filtron – opinie, czy to polska firma?

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły