Sprandi – opinie. Co to za marka, gdzie produkują?

Jesteśmy w samym środku sezonu zimowego i co prawda w tym roku zima jak zwykle tylko trochę postraszyła nas śniegiem, ale na horyzoncie widnieją już pierwsze ferie zimowe. W miastach zima nas oszczędziła, ale jeżeli planujecie mniej lub bardziej aktywny wyjazd w ośnieżone góry, warto zabezpieczyć się przed przemoczonymi podeszwami.

W tym artykule przyjrzymy się obuwiu marki Sprandi. Odpowiemy na najczęściej wyszukiwane w internecie pytania:

  • Co to za marka? 
  • Gdzie produkują swoje obuwie?
  • Skąd oryginalnie pochodzi Sprandi?

Sprawdziliśmy i zebraliśmy opinie z różnych stron internetowych, by powiedzieć wam wszystko o Sprandi Earth Gear: o tym, czy warto kupić ich buty trekkingowe oraz, czy inni klienci polecają buty Sprandi dla dzieci. 

Jeśli zastanawiacie się, czy buty Sprandi są skrojone na miarę… waszych potrzeb, to koniecznie przeczytajcie ten artykuł do końca. 

Zobacz: Majestic Sport – opinie, kod rabatowy, Majestic Sport gumy opinie

Sprandi – co to za marka? Czy Sprandi to polska firma? 

Nazwa marki – Sprandi – pewnie nie raz obiła się wam o uszy. Szczególną uwagę przyciągnęła do siebie w ostatnim czasie, kiedy wypuściła drogą reklamę, w której ich obuwie promowane było przez między innymi aktora z popularnego serialu Stranger Things. Nazwa nie brzmi polsko, a zatem co to za marka? Skąd pochodzi? Czy Wikipedia powie nam, czy to polska firma? Cóż, przekonajmy się…

Jeśli zastanawiacie się co to za marka, to muszę was zmartwić – Wikipedia wam nie odpowie. Na pytanie “czy to polska firma”, również nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Oryginalny pomysł na markę Sprandi zrodził się w Hongkongu i tam też rozpoczął pierwszą produkcję. 

W Polsce marka Sprandi kojarzona jest z dystrybutorem CCC i słusznie. Informacje te nie widnieją w artykule na Wikipedii, ale na pytanie, czy Sprandi to polska firma, odpowiada oficjalna strona CCC. Polskie przedsiębiorstwo obuwnicze zakupiło prawa do marki w 2015. Od tamtego czasu Sprandi jest częścią polskiej firmy. 

Źródło: corporate.ccc.eu

Zatem na pytanie “skąd pochodzi Sprandi” odpowiemy: z Hongkongu, ale obecnie znajduje się w rękach rodzimego producenta. 

Wiadomo już co to za marka, ale pozostaje jeszcze pytanie, gdzie obecnie produkują swoje obuwie?

Sprandi – gdzie produkują? Czy Wikipedia nam coś powie?

Wiadomo, że Hongkong, skąd pochodzi marka, wytwarzał swoje produkty na terenie Chin i Bangladeszu – jak większość marek na świecie. Co stało się z produkcją po przejęciu przez CCC?

Jeśli nie wiecie co to za marka CCC, śpieszymy z krótkim wyjaśnieniem. Skąd pochodzi CCC? Czy to polska firma? Tak, przedsiębiorstwo CCC zaczynało w latach 90 jako mała polska firma “Miłek” produkująca obuwie, jak możemy przeczytać na portalu Wikipedia. Na pytanie “czy jest to polska firma” można zatem powiedzieć: jeszcze jak!

Pytanie czy Polska, skąd pochodzi CCC, jest również krajem, gdzie produkują swoje towary. Jak dowiadujemy się z oficjalnego oświadczenia na stronie polskiego producenta, przedsiębiorstwo współpracuje z ponad 19 dostawcami: 4 z Polski, 8 z Chin, 7 z Indii.

To gdzie produkowane, a co ważniejsze JAK produkowane jest obuwie, jest istotną kwestią. Chiny i Indie kojarzą nam się z ojczyznami pracy za bardzo niskie stawki, pracą dzieci i innymi nieetycznymi praktykami. CCC zapewnia jednak, że fabryki, z których pochodzą ich produkty, funkcjonują według etycznych zasad i nie nadużywają praw swoich pracowników. Jest to pozytywna praktyka, o której więcej możecie przeczytać na stronie CCC. 

Wiecie już co to za marka, gdzie produkują swoje towary i skąd pochodzi ich łańcuch dostaw. Wikipedia powiedziała nam wszystko o tym, czy to polska, czy nie polska firma. Teraz czas na opinie klientów o marce Sprandi. Czy buty z linii Earth Gear są warte zakupu? Co inni sądzą o tych butach trekkingowych? I czy warto zakupić buty Sprandi dla naszych dzieci?

Zobacz: Auto Bijak – opinie

Sprandi – opinie

Sprandi to marka, która zaczynała od produkcji obuwia inspirowanego latami 90. Obecnie jest to bardzo modny motyw, ale po przejęciu przez CCC Sprandi zaczęło produkować również buty trekkingowe i o nich chcemy dzisiaj wam opowiedzieć. 

Buty trekkingowe Sprandi są produkowane zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Główną linią Sprandi z zakresu butów trekkingowych jest linia Earth Gear. Zebraliśmy dla was opinie użytkowników tego obuwia, z pewnością pomogą wam w podjęciu decyzji czy warto zakupić te buty.

Źródło: opineo.pl

Sprandi Earth Gear – opinie 

Sprandi Earth Gear to kolekcja outdoorowa Sprandi. Cenowo Sprandi Earth Gear plasuje się na niskiej półce cenowej w zakresie butów trekkingowych, dostępnych na polskim rynku. Pieniądze, które wydacie na buty trekkingowe od Sprandi Earth Gear są porównywalne z innymi sieciówkami oferującymi tego rodzaju obuwie. 

Jeśli chodzi o rozwiązania technologiczne, użyte przy produkcji obuwia to również są one porównywane do innych butów trekkingowych na rynku. Naszą uwagę zwróciła technologia Waterproof. Jest to znane na rynku rozwiązanie, które ma zapewnić obuwiu nieprzemakalność. Istotna cecha z punktu widzenia osoby, która nie chce, by jej skarpetki przemokły podczas wspinaczki po ośnieżonych trasach górskich. 

Jak zatem sprawdza się Sprandi Earth Gear według opinii dotychczasowych klientów? 

Sprandi buty trekkingowe – opinie

Niestety wydaje się, że nie najlepiej. Nie wszystkie opinie o butach trekkingowych z serii Sprandi Earth Gear są negatywne, ale najlepiej opisuje je określenie “na dwoje babka wróżyła”. 

Opinie klientów są podzielone – jedni mówią o wygodzie i suchości buta. Z drugiej strony możemy przeczytać również opinie o tym, że buty trekkingowe Sprandi Earth Gear bardzo słabo tłumią twarde podłoże, nie posiadają odpowiedniej wentylacji. 

Najmniej zadowoleni klienci wyrażają opinię o tym, że buty trekkingowe po prostu przemakają, a podeszwa “luzuje się” i odchodzi po niedługim czasie użytkowania. To bardzo niedobry znak, szczególnie w perspektywie wyjazdu na narty lub po prostu w góry. 

Źródło: opineo.pl

Buty Sprandi dla dzieci – opinie 

W przypadku butów dla dzieci jest niewiele lepiej. Buty Sprandi dla dzieci mają mieć podobno niską odporność na wilgoć. Każdy rodzic wie, że utrzymanie pociech z daleka od kałuż czy śniegu jest praktycznie niemożliwe, dlatego opinie o tych produktach są raczej negatywne.

Czy można coś na to poradzić? 

Podsumowanie

Buty trekkingowe Sprandi Earth Gear posiadają dwie zalety: są tańsze w porównaniu z innymi butami trekkingowymi oraz znacznie lepiej się prezentują. Jeśli szukacie butów trekkingowych, które będziecie mogli założyć nie tylko na ośnieżone szczyty, ale również na wypad po mieście to Sprandi Earth Gear może być dla was – pod jednym warunkiem! 

Zalecamy odpowiednią pielęgnację i impregnację całego buta. Dzięki temu zabezpieczeniu powinien znieść znacznie więcej i służyć wam dłużej. 

Zobacz: Hisense – opinie, co to za firma, lodówki opinie, forum, pralki opinie, telewizory, Wikipedia, piekarnik

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły