ALDI z jakiego kraju – kto jest właścicielem?

Aldi to jedna z popularniejszych sieci marketów spożywczych. Od lat jest liderem marketów w Niemczech. W Polsce swoją działalność prowadzi już od 2008 roku. Z jakiego kraju jest Aldi? Sprawdzamy najważniejsze informacje o firmie. Znajdziesz tu ciekawostki o historii założenia i aktualnym właścicielu. 

Zobacz: Z jakiego kraju pochodzi Żabka?

Z jakiego kraju jest ALDI? 

Aldi – z jakiego jest kraju? Historia popularnej sieci pierwotnie rozpoczyna się w Niemczech. Tam właśnie powstał ich pierwszy sklep. Pojawił się on w miasteczku Essen. W tym roku marka będzie obchodziła już sto dziesięć lat swojego istnienia. Firma szeroko się rozwinęła. Dzięki temu obecnie prowadzi swoje sieci aż w dziewięciu europejskich krajach. 

Państwa, w których znaleźć można sklepy Aldi to: Polska, Niemcy, Belgia, Dania, Francja, Luksemburg, Holandia, Hiszpania oraz Portugalia. Zasięg firmy obejmuje 70 spółek regionalnych, które łącznie zatrudniają ponad 60 tysięcy pracowników. Swoją sieć Aldi prężnie rozwija również na polskim rynku, gdzie zatrudnia już ponad trzy i pół tysiąca osób. Pierwszy sklep w kraju powstał w 2008 roku, gdzie znajduje się już ponad sto czterdzieści sklepów. 

Aldi od roku 2017 prężnie działa w kwestii unowocześnienia wizerunku marki. Odnosi się to przede wszystkim do wyglądu sklepów. Nowa formuła ma na celu ułatwienie i uprzyjemnienie zakupów w każdym z marketów tej marki. Ma to związek z poszerzeniem alejek, dla komfortu zakupów, kiedy w sklepie znajduje się większa liczba osób. Poza tym nowe sklepy Aldi zostały przekształcone na jaśniejsze i bardziej kolorowe. 

Źródło: aldi.pl

Poza wyglądem, zmiany zaszły również w asortymencie Aldi. Poszerzone zostały oferty produktów ekologicznych, wegetariańskich oraz wegańskich. Rozszerzył się również asortyment podstawowy, który był obecny w sklepach od zawsze. Można tu wymienić ryby, warzywa i owoce oraz na bieżąco wypiekane na miejscu pieczywo. Poza żywnością, w sklepach Aldi można znaleźć asortyment z zakresu kosmetyków i artykułów chemicznych. Od jakiegoś czasu, dostępne są tam również rzeczy takie, jak odzież. Dzięki temu można liczyć na niemiecką jakość na wyciągnięcie ręki, w każdym z marketów Aldi.

Zobacz: Lidl z jakiego jest kraju – kto jest właścicielem?

Kto jest właścicielem firmy ALDI? 

Pomysłodawcami rozwinięcia firmy z rodzinnego sklepu było dwóch braci. Przejęli oni od swoich rodziców sklep, który zaczęli wspólnie prowadzić. Karl i Theo Albrecht po niespełna trzech latach od przejęcia rodzinnej firmy, zaczęli realizację planów związanych z udoskonaleniem i rozpowszechnieniem marki. Był to rok 1948. Siedem lat później, na terenie Niemiec funkcjonowało już ponad sto sklepów sieci Aldi. 

Bracia po latach współpracy postanowili podzielić się zarządzaniem sklepów na północną i południową część punktów w odniesieniu do obszaru Niemiec. Podział wszedł w życie i od tamtego czasu powstałe przedsiębiorstwa współpracują ze sobą na co dzień. Karl jest określany za najbogatszego człowieka w Niemczech, a jego majątek wycenia się na ponad 17 miliardów euro. Podobnym majątkiem zarządza rodzina już zmarłego Theo Albrechta.

Już wiesz, z jakiego kraju jest Aldi. Warto podkreślić również osiągnięcia popularnej, niemieckiej sieci. W roku 2017 supermarket Aldi zajął pierwsze miejsce wśród najpopularniejszych marketów wśród młodzieży w Niemczech. Nagrodę otrzymał w ramach konkursu “Young Brand Awards”. W tym samym roku przedsiębiorstwo zostało określone przez spółkę Service Value na podstawie przeprowadzonych badań jako najbardziej przyjazne rodzinie. Rok 2017 jest również okresem, w którym Aldi został ulubieńcem klientów według „Kundenmonitor Deutschland”. Na podstawie badań sieć marketów jest również najlepiej oceniany względem stopnia zadowolenia klientów w stosunku cen do jakości produktów. 

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły