Apcoa reklamacje — jak wyglądają?

Prawie każdy kierowca chociaż raz w życiu został ukarany za parkowanie bez uiszczenia opłaty. Wiele parkingów w miastach jest bowiem zarządzane przez prywatne firmy. Mają one prawo do wystawiania mandatów z brak biletu. Warto wiedzieć, jak zachować się w takiej sytuacji oraz złożyć reklamację, które ma szansę zostać uwzględniona.

Zobacz: Lectus24 – opinie, kontakt, reklamacje, zwroty

Co to za firma Apcoa?

Zanim złożysz reklamację do Apcoa, dowiedz się, czym jest ta firma. Jest to największe w Polsce przedsiębiorstwo zarządzające parkingami. Działa ona na terenie całego kraju. Ten wiodący operator parkingowy działa na rynku już od ponad 50 lat. 

Firma Apcoa zarządza infrastrukturą zlokalizowaną przy centrach handlowych, szpitalach, hotelach oraz lotniskach. Jeśli zdarzy Ci się korzystać z parkingu, a zapomnisz wykupić bilet, to możesz złożyć do Apcoa reklamację.

Czy Apcoa uznaje reklamację?

W przypadku otrzymania mandatu za korzystanie z zarządzanego przez Apcoa parkingu reklamację można złożyć wtedy, gdy jego wystawienie było bezzasadne. Trzeba to zrobić w ciągu 14 dni od otrzymania kary. W tym czasie należy wstrzymać się z opłacaniem mandatu. 

Po otrzymaniu reklamacji Apcoa rozpatruje każdy przypadek indywidualnie. Na podstawie otrzymanej reklamacji i zbadaniu konkretnej sytuacji wydaje właściwą decyzję, której informowany jest klient. 

To, czy firma Apcoa uzna reklamację, zależy od wielu czynników. Ciężko jest więc jednoznacznie stwierdzić, czy w konkretnej sytuacji mandat zostanie anulowany. Jeśli jednak uważasz, że otrzymałeś mandat niesłusznie, to warto złożyć taką reklamację. Może bowiem zdarzyć się, że mimo opłaconego biletu zostaniesz ukarany. Dzieje się tak najczęściej wtedy, gdy zapomnisz go umieścić za przednią szybą lub przez przypadek spadnie on na podłogę. Jeśli przydarzy się to także Tobie, to złóż reklamację i postaraj się o anulowanie kary.

Źródło: jakwyjsczdlugow.pl

Zobacz: Kozacka drogeria – opinie, kod rabatowy

Jak anulować mandat Apcoa?

Jeśli chcesz złożyć na zarządzany przez Apcoa parking reklamację, to musisz pamiętać o tym, aby zrobić to w ciągu 14 dni od otrzymania mandatu inaczej twój wniosek nie zostanie rozpatrzony. Firma udziela odpowiedzi na reklamację w ciągu kolejnych 14 dni. 

Wniosek o anulowanie mandatu znajdziesz pod adresem reklamacje.apcoapolska.pl Możesz go przesłać drogą elektroniczną lub za pomocą poczty na adres APCOA Parking Polska Sp. z o.o., Rondo ONZ 1, 00-124 Warszawa. Wszelkie informacje dotyczące wezwań do zapłaty otrzymasz również pod numerem telefonu +48 22/ 300 12 31. Infolinia jest czynna w dni powszednie w godzinach od 9:00 do 16:00.

Co napisać w reklamacji za parking?

Przed złożeniem reklamacji za parking Apcoa musisz wiedzieć, jak poprawnie ją napisać. Tylko właściwie skonstruowane pismo zawierające niezbędne informacje może zostać pozytywnie rozpatrzone. 

Pamiętaj, aby Twoja reklamacja do Apcoa zawierała imię i nazwisko, numer wezwania, datę wystawienia, numer rejestracyjny samochodu, adres zamieszkania, opis zaistniałej sytuacji oraz ewentualne załączniki.

W reklamacji zawrzyj wszelkie informacje, które mogą mieć wpływ na jej pozytywne rozpatrzenie. Opisz dokładne okoliczności oraz powody, przez które nie uiściłeś opłaty za parking. Może zdarzyć się, że zgubisz swoje wezwanie do zapłaty. Nie musisz jednak rezygnować ze złożenia reklamacji. Wystarczy, że wyślesz wiadomość mailową na adres parkingi@apcoa.pl zawierającą numer rejestracyjny Twojego samochodu, a także miasto i obiekt, w którym otrzymałeś mandat. W odpowiedzi zwrotnej otrzymasz numer wezwania, a także numer konta, na które trzeba wnieść opłatę. Wstrzymaj się jednak z tym, aż do uzyskania decyzji odnośnie do złożonej reklamacji.

Jeśli Twój wniosek zostanie uznany, to nie będziesz musiał opłacać mandatu. Zostaniesz o tym poinformowany mailowo lub drogą pocztową. W przypadku, gdy reklamacja za parking Apcoa zostanie odrzucona, to w ciągu 7 dni od otrzymania tej informacji będziesz musiał uiścić opłatę. 

Jeśli chcesz uniknąć kłopotów związanych z mandatami wystawianymi za brak opłat parkingowych, to zawsze sprawdzaj, czy tam, gdzie zostawiasz swoje auto, nie obowiązuje strefa płatnego parkowania. Jeśli tak, to pobierz z parkometru bilecik, a przed wyjazdem opłać go. 

Zobacz: Na czym zarabia Vinted na swoje utrzymanie?

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły