Ball Packaging Europe Lublin – opinie, zarobki, rekrutacja

Firma Ball Packaging Europe Lublin zajmuje się produkcją opakowań – głównie puszek na aerozole oraz napoje. Obecnie w firmie trwa rekrutacja na kilka stanowisk, głównie produkcyjnych. Zgodnie z tym, co piszą pracownicy na forum, potrzeba będzie wielu nowych rąk do pracy z uwagi na to, że firma się rozbudowuje. Zdarza się też, że zatrudnione osoby rezygnują i trzeba szukać kogoś nowego. 

Sprawdzamy, jakie warunki oferuje Ball Packaging na początek nowo zatrudnionym osobom i jakie wymagania przed nimi stawia. Przeglądamy też opinie osób, które pracowały dla Ball Packaging lub nadal są zatrudnione. 

Ball Packaging Europe Lublin – opinie

Każda osoba może wystawiać opinie firmom, w których była zatrudniona. W internecie można to zrobić zupełnie anonimowo, choć oczywiście nie bezkarnie. Czasem, przeglądając opinie na temat jakichś produktów lub firm, można łatwo zauważyć, że pisane są w sposób złośliwy lub przesadnie pozytywny. Dlatego warto podchodzić do nich z dystansem. Lepiej sprawdzać wśród znajomych, czy opinie z internetu znajdują potwierdzenie w rzeczywistości. Jeśli znasz warunki pracy w tej firmie, podziel się opinią w komentarzu. 

Z tego, co mówią pracownicy, wystawiając opinie na serwisach dla zatrudnionych, praca w Ball Packaging nie należy do najlżejszych, zwłaszcza na hali produkcyjnej. Obsługi maszyny można nauczyć się w miesiąc, ale kiedy pojawią się usterki, nowy pracownik może mieć kłopot z naprawą, czy nawet postawieniem diagnozy. 

Sporym minusem jest też praca w systemie czterobrygadowym, czyli w ciągłym ruchu – także w weekendy. Dla wielu ludzi to jest największa wada pracy w fabryce. Niestety w wielu zakładach produkcyjnych pracuje się w takim systemie, bo jest najtańszym sposobem na zachowanie ciągłości produkcji. 

Źródło: GoWork

Ball Packaging Europe Lublin – zarobki, opinie o wynagrodzeniu

Źródło: GoWork

W ostatnim czasie firma podniosła wynagrodzenie. Zdaniem internautów, przychodząc też na nadgodziny, można zarobić od 4000 do 7000 zł. Do podstawowej pensji każdy pracownik dostaje 20% premii. Najlepsi mogą liczyć na podwyżki. Każdy pracownik oceniany jest według systemu punktowego. Ci z najwyższymi wynikami otrzymują wyższe wynagrodzenie. 

Obecnie na rynku pracy obserwuje się to, że zarobki się zmieniają. W wielu zakładach pracownicy otrzymują podwyżki z uwagi na wysoką inflację. Podwyżki wynikają też z tego, że zmienia się płaca minimalna. Jaka będzie płaca minimalna w 2023 roku?

Od 1 stycznia 2023 r. płaca minimalna wzrośnie do kwoty 3490 zł brutto , a od 1 lipca przyszłego roku – do 3600 zł brutto. Stawka godzinowa od 1 lipca przyszłego roku będzie wyższa o 3,80 zł brutto od obecnej. Można więc spodziewać się tego, że w przyszłym roku zarobki nadal będą rosły. 

Zobacz: Ile zarabia Robert Lewandowski na minutę, dziennie, miesięcznie, rocznie? Zarobki Lewego

Jeśli chodzi o zarobki w Ball Packaging, można spotkać dwojakie opinie: jedni uważają, że jest w porządku i osoba pracowita może dobrze zarobić. Inni są zdania, że pensja na początek jest bardzo niska. Zdaniem internautów w okresie próbnym wynosi 2700 zł. 

Pracownicy zatrudnieni w Ball Packaging poza wynagrodzeniem mogą liczyć również na:

  • prywatną opiekę medyczną,
  • świadczenia socjalne, w tym prezenty świąteczne,
  • dodatkowe szkolenia. 

Ball Packaging Europe Lublin – rekrutacja, na jakie stanowiska rekrutują?

Firma prowadzi stronę internetową, na której można sprawdzić, na jakie stanowiska trwa rekrutacja. Obecnie Ball Packaging szuka:

  • operatorów maszyn produkcyjnych i 
  • operatorów wózków widłowych.

Firma zatrudnia na stanowiskach dla pracowników fizycznych i mężczyzn i kobiety, co jest rzadkością. W większości zakładów produkcyjnych prace fizyczne wykonują tylko mężczyźni. 

Wymagania dla osób, które są poszukiwane, nie są wygórowane. Wystarczy wykształcenie zawodowe lub techniczne. Do tego operator wózka musi mieć odpowiednie uprawnienia. Nawet jeśli dziś nie ma zatrudnienia na stanowisku, które by cię interesowało, zostaw kontakt do siebie. Jeśli w przyszłości pojawi się praca, którą chcesz wykonywać, rekruter może do ciebie zadzwonić i zaprosić na rozmowę, gdy będzie prowadzona kolejna rekrutacja. 

Zobacz: ELIT Polska – opinie, katalog, NIP, praca

Warunkiem koniecznym, który musi zaakceptować każdy pracownik jest praca na trzy zmiany w systemie czterobrygadowym. W związku z tym studenci, którzy chcą w weekendy iść do szkoły, czy osoby samotnie wychowujące dzieci, najpewniej nie będą mogli podjąć tam pracy. 

Osoby zainteresowane pracą w Ball Packaging znajdą kontakt e-mail potrzebny do rekrutacji na stronie internetowej. Swoje CV można wysłać na kontakt e-mail: rekrutacja<at>ball.com

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły