Castorama z jakiego kraju – kto jest właścicielem?

Castorama to sieć sklepów remontowo-budowlanych. Na polskim rynku jest największa w kategorii sieci DIV, czyli “zrób to sam”. Idea nawiązuje do sprzedaży produktów pomagających na samodzielne wykonywanie różnych czynności w domu, bez pomocy specjalistów. Z jakiego kraju pochodzi Castorama? Na to pytanie odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule. Przybliżymy Ci również skróconą historię i charakterystykę tego popularnego sklepu. 

Zobacz: Sinsay z jakiego kraju – kto jest właścicielem?

Z jakiego kraju pochodzi Castorama? 

Castorama – z jakiego kraju? Pierwszy wielkopowierzchniowy sklep z artykułami do majsterkowania otwarto w Englos, we Francji. Miał on 5 000 metrów kwadratowych. Firma zaczęła się rozwijać i rozrastać. Początkowo miało to miejsce na terenie Francji. 

W przeciągu dwudziestu lat firma Castorama miała już osiemdziesiąt sklepów na terenie kraju. Kolejnym krokiem było rozszerzenie swojej działalności na rynki zagraniczne. Rok 1988 był okresem, w którym powstał pierwszy sklep poza granicami Francji, we Włoszech. Dziewięć lat później Castorama otworzyła swój pierwszy sklep w Polsce. Od tamtego momentu na terenie Polski działa już ponad osiemdziesiąt sklepów firmy Castorama. 

Marka utrzymuje działalność, opierając się na sprzedaży produktów do remontu i budowy, ale również dekoracji domu czy mieszkania. Poza działem budowlanym można znaleźć tam też wszystkie potrzebne rzeczy do stworzenia wymarzonego ogrodu. Dzięki swojej polityce sprzedaży i szerokiej ofercie produktowej działają już na wielu rynkach zagranicznych. Do państw, na terenie których znaleźć można Castoramę, należą: Wielka Brytania, Francja, Polska, Chiny, Turcja, Hiszpania, Portugalia. Obejmuje to już ponad 800 placówek na terenie Europy i Azji. 

Źródło: facebook.com/ Castorama Polska

Zobacz: Dino z jakiego kraju – kto jest właścicielem?

Do kogo należy firma Castorama? 

Założycielem pierwszego sklepu we Francji był Christian Dubois. Otwarcie odbyło się w roku 1969. Rozwój firmy na arenie międzynarodowej sprawia, że staje się bardzo wartościowa. W roku 2002 właściciel odsprzedał wszystkie udziały w firmie Grupie Kingfisher. To firma międzynarodowa, która zajmuje się branżą około budowlaną. Poza Castoramą posiada jeszcze inne marki, takie jak np. Brico Depot czy TradePoint. Grupa zajmuje pierwsze miejsce w branży sprzedaży produktów “zrób to sam” w Wielkiej Brytanii, Polsce oraz Turcji. W pozostałych krajach w większości znajduje się na drugim miejscu na podium najbardziej rozwiniętych przedsiębiorstw w tej branży.

Czy Castorama ma sklepy w Rosji? 

Już wiadomo, z jakiego kraju pochodzi Castorama. Czy ich działalność obejmuje również Rosję? W 2018 roku właściciele Castoramy postanowili wycofać się z rynku rosyjskiego. Działanie miało być spowodowane niewielkimi zyskami w tym kraju. Ma to związek ze zwiększoną konkurencją ze strony spółki Adeo, która jest właścicielem Leroy Merlin. W Rosji jest on liderem niezmiennie od wielu lat. Spółka Kingfisher postanowiła skupić się na rynkach, gdzie ich pozycja jest dominująca i skąd czerpią najwyższy dochód. W związku z tym opowiedzieli się za rozwojem sklepów między innymi w Polsce, Francji oraz Wielkiej Brytanii. 

Polityka firmy jest ściśle określona. Spółka Castorama określa najważniejsze dla nich wartości, dzięki którym znajdują się pośród liderów rynku w swojej branży. Podstawą działalności firmy jest dbałość o pracowników. Marka odnosi się również do konieczności dbania o planetę, określając się jako przedsiębiorstwo ekologiczne. W odniesieniu do klientów gwarantują korzystną cenę, adekwatną do jakości sprzedawanych produktów. Firma odnosi się również do lokalnych społeczności, gwarantując działania mające na celu poprawę warunków mieszkaniowych.

Zobacz: Auchan z jakiego kraju i kto jest właścicielem?

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły