Lestlim, Strumyk TV – co to? Opinie, Fame MMA i High League ostrzegają

Wraz ze wzrostem popularności gal Fame MMA oraz High League, coraz więcej osób szuka sposobu, jak za darmo obejrzeć swoich idoli na oktagonie. Często widząc proponowane strony zastanawiamy się: “czy to legalne?”, “czy to bezpieczne?”. Nic w tym dziwnego. Technologia idzie do przodu, a wraz z nią sposoby na internetowe wyłudzenia pieniędzy czy kradzież danych. Wielu hakerów korzysta z naiwności i “oszczędności” internautów wrzucając linki czy reklamy do podejrzanych treści na portale streamingowe. Czy strony z darmowymi walkami są bezpieczne? Strumyk TV, Lestlim.xyz czy Strims.top: co to za strony? Czy korzystanie z nieoficjalnych transmisji jest karalne?

Zobacz: Mieć węża w kieszeni, co to znaczy?

Strumyk TV – opinie, co to?

Fanów gal Fame MMA przybywa. Niestety nie oznacza to, że rośnie liczba osób, gotowych płacić za tę rozrywkę. Wręcz przeciwnie. Wiele osób szukając dostępu do darmowych transmisji, korzysta ze stron, które nie do końca działają uczciwie. Jedną z nich jest Strumyk TV, którego częstotliwość wyszukiwania rośnie wraz ze zbliżającym się terminem walk. Co to dokładnie jest “Strumyk TV”? Jest to platforma streamingowa, która zyskała sporą popularność ze względu na darmowy dostęp do walk Fame MMA, KSW oraz meczy Ligi Mistrzów, La Ligi oraz Bundesligi.

Oczywiście samo stwierdzenie, że Strumyk TV to platforma streamingowa, nie wyczerpuje odpowiedzi na pytanie: “co to?”. Wielu zastanawia się, czy to legalne oraz czy to bezpieczne dla naszego sprzętu. W tej sytuacji warto prześledzić opinie i wrażenia osób, które korzystały z jej usług. Pierwsze, co się rzuca w oczy, to że tak naprawdę nie ma ich zbyt dużo. Mało kto się przyznaje do wchodzenia na tę stronę. I nie ma w tym nic dziwnego. Sama transmisja nie zawsze jest płynna, a dodatkowo w spokojnym oglądaniu przeszkadza cała masa podejrzanych reklam. Są osoby, które alarmują, że część z nich nie jest weryfikowana i może odsyłać do niestosownych treści lub stron mogących wyrządzić szkody na naszym komputerze lub telefonie.

Z powyższych informacji jasno wynika, że odpowiedź na pytanie, “czy to bezpieczne?”, jest przecząca. Wszelkie strony z pirackimi transmisjami online są potencjalnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa naszych danych. Tak samo należy odpowiedzieć na pytanie, “czy to legalne?”. Transmisja walk sportowych, do których nie ma się oficjalnie przyznanych praw jest niezgodne z prawem, a w konsekwencji może zostać zablokowane. 

Lestlim.xyz – opinie, co to?

Czy to legalne i czy to bezpieczne, możemy również pytać w przypadku strony Lestlim.xyz. Podobnie jak Strumyk TV, jest to witryna oferująca darmowy stream z rozgrywek Fame MMA. Opinie na jej temat są w zasadzie takie same, a wszelkie wpisy na forach dotyczą, uporczywych i podejrzanych reklam, które z daleka pachną phishingiem i kradzieżą danych. Strona Lestlim.xyz została sprawdzona pod kątem bezpieczeństwa przez Scam Detector, który uplasował ją najniżej ze wszystkich rankingów, jakie dotychczas przeprowadzał. W skali od 0 do 100 otrzymała 0,5. W świetle takiej oceny, wszelkie opinie, zachęcające do skorzystania z ich transmisji mogą się schować. 

Źródło: scam-detector.com

Zobacz: Marcin Dubiel – Wikipedia, kto to, ile ma lat, wzrost, dziewczyna

Strims.top – opinie, co to?

Kolejna strona na naszej haniebnej liście to strims.top, którą razem z poprzednimi, gorąco polecamy, jeśli interesują cię podejrzane reklamy, zacinające się, nielegalne transmisje o kiepskiej jakości oraz mimowolna adopcja wirusa na własny sprzęt, a do tego współudział w nielegalnym udostępnianiu materiałów objętych prawami autorskimi. Czy to bezpieczne? Nie. Czy to legalne? Zdecydowanie nie. Strims.top może podobnie, jak poprzednie strony kusić darmowym dostępem do wielu różnych meczy i walk, ale prawda jest taka, że więcej z tym kłopotu, niż korzyści. 

High League i strumyk TV – jak walczy z piractwem?

Komisja Europejska potwierdza, że oglądanie nielegalnych streamów nie jest nielegalne. Z technicznego punktu widzenia osoby korzystające z takich usług jedynie oglądają daną transmisję, co de facto zwalnia ich z odpowiedzialności karnej. Prawda jednak jest taka, że ile razy decydujemy się na skorzystanie z takich “darmowych” witryn, w pośredni lub bezpośredni sposób wspieramy osoby, które kradną czyjąś własność intelektualną. Kolejną kwestią jest również to, że osoby, które jawnie korzystają z nielegalnych źródeł mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności poprzez uiszczenie stosownej opłaty na rzecz podmiotu, z którego owoców pracy nielegalnie korzystały. W tym przypadku Fame MMA oraz High League.

Organizacje podają, że skala piractwa jest ogromna. Szacuje się, że może nawet sięgać 200 tys. widzów. Nie powinno więc dziwić, że High League oraz Fame MMA postrzegają wszelkie portale typu Strumyk TV, Lestlim.xyz czy Strims.top, jako poważny problem, z którym należy walczyć.

Fame MMA i strumyk TV – jak walczy z piractwem?

21 listopada 2020 roku na Facebooku Fame MMA znalazł się post, zachęcający do zgłaszania wszelkich podejrzanych i nielegalnych transmisji walk. W nagrodę organizatorzy mieli dać dostęp na kolejne gale. Lata mijają, a piractwo nadal jest dużym problemem High League oraz Fame MMA. W jednej z rozmów Krzysztof Rozpara, współprowadzący galę, wskazuje, że obecnie jest to niestety plaga wśród wszelkich producentów i artystów, którzy działają w Internecie. Wspomina również sytuację, w której pewien portal przechwycił sygnał z transmisji walk i sprzedawał dostęp do niej po niższej cenie.

Źródło: pl.wikipedia.org

W sieci możemy spotkać artykuły dotyczące sądowych procesów, osób, które zostały przyłapane na takim procederze. Zasądzone odszkodowania wyniosły ponad milion złotych. Więc następnym razem, kiedy będziesz chciał oglądać swoich ulubieńców na oktagonie, przemyśl, z jakich źródeł korzystasz i kogo chcesz wspierać: złodziei czy osoby zaangażowane w show, który tak chętnie oglądasz?

Zobacz: Czy High League można oglądać na dwóch urządzeniach?

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły