Co robić w sobotę, gdy pogoda nie dopisuje? Pomysły na deszczowy weekend

Chłodne wieczory zbliżają się wielkimi krokami, przez co już niedługo każdy stanie przed dylematem, co robić w sobotę, aby spędzić w domu czas w sposób wartościowy. Spacery, jazda na rowerze i zwiedzanie lokalnych atrakcji nie wydają się być wówczas najlepszymi rozwiązaniami, dlatego warto poszukać innych opcji. Co można robić w weekend w domu? Czy w zaciszu mieszkania można dobrze się bawić?

Co można robić w weekend z chłopakiem? Pomysły dla par

Nie ma nic przyjemniejszego niż wieczór spędzony z ukochanym partnerem. Okazuje się, że nieatrakcyjna pogoda nie musi oznaczać nudy, bowiem istnieją inne ciekawe rozwiązania. Klasyczną opcją jest seans filmowy, który warto urozmaicić wcześniejszym przygotowaniem przekąsek oraz wyborem repertuaru na całą noc. Taki pomysł sprawdzi się znakomicie w kontekście deszczowej aury, przyjmując formę wieczoru z horrorami lub komediami romantycznymi.

Ciekawym rozwiązaniem jest również wspólne przygotowanie pysznego posiłku, który może być próbą odtworzenia kuchni poznanej podczas pobytu za granicą na wakacjach.

Pomysłów na to, co robić w weekend z chłopakiem jest znacznie więcej. Można zaliczyć do nich zaaranżowanie domowego SPA dla dwojga, wspólne czytanie książek oraz zabawy typu „rzeczy, których o mnie nie wiesz”. Sobotni wieczór z ukochanym nie musi być nudny – czasami wystarczy tylko uruchomić swoje pokłady wyobraźni!

Wieczór w domu, czyli co można robić w weekend ze znajomymi

Jeszcze większa liczba opcji dotyczy spotkań w gronie najbliższych przyjaciół. Wyjście na miasto nie jest jedynym sposobem uatrakcyjnienia wolnego wieczoru, bowiem równie ciekawa może być zwykła gra w planszówki. W tej roli znakomicie sprawdzą się doskonale wszystkim znane gry Monopoly oraz Scrabble, a także szereg innych zestawów. Na rynku można znaleźć setki znakomitych gier, natomiast warto zwrócić uwagę na minimalną liczbę graczy uczestniczących w rozgrywce. Wieczorne spotkania w gronie znajomych mają bardzo często trzech lub czterech uczestników, dlatego warto dobrać taką grę, aby możliwe było przeprowadzanie samej rozgrywki w okrojonym gronie.

Dla fanów wirtualnej zabawy ciekawą opcją będą również wszelkiego rodzaju konsole – nie tylko współczesne Playstation lub Xboxy, ale również i zestawy sprzed dekad, takie jak na przykład Atari lub Pegasus. Przy takim wyborze nie musisz się martwić o niewystarczającą liczbę znajomych, bowiem można się również doskonale bawić w kameralnym gronie, a Mario lub Pac-Man wyświetlane na ekranie będą stanowiły znakomite urozmaicenie całego wieczoru.

Co robić w sobotę wieczorem, kiedy pogoda nie rozpieszcza? Opcje dla rodzin

Deszczowy sobotni wieczór nie musi oznaczać nudy dla rodzin z dziećmi. Istnieje wiele aktywności, które mogą w pełni zrekompensować chłód i słotę za oknem. Świetnie sprawdzają się wszelkiego rodzaju zabawy manualne, które wyzwolą w dzieciach skrywane pokłady kreatywności. Wystarczy bowiem przygotować kilka kartek papieru oraz kredki i pisaki. Inwencja twórcza pojawi się prędzej, niż można by się tego spodziewać Jest jednak jeden warunek! W sam proces malowania lub rysowania powinni być zaangażowani również rodzice! Kto wie, może pałace, smoki i zamki, jakie pojawią się w dziełach opiekunów, obudzą w dorosłych wewnętrzne dziecko?

Jeśli wspólne oglądanie filmu lub czytanie książki z dziećmi wydaje się być nudnym rozwiązaniem, to warto rozważyć przygotowanie własnego toru przeszkód lub wykonanie kilku domowych eksperymentów chemicznych, takich jak na przykład zrobienie cieczy nienewtonowskiej lub wulkanu z octu i sody oczyszczonej. Każdy pomysł należy jednak skonsultować z pociechami, ponieważ to ich zadowolenie w danym przypadku będzie najważniejsze.

Co można robić w weekend w domu? Inne opcje

Jeśli deszczowa pogoda przywołuje u Ciebie negatywne myśli i skłania do momentów refleksji, to warto poświęcić wolny weekend na zaplanowanie nadchodzącego czasu. Rozwiązanie to tylko pozornie wydaje się być najmniej rozrywkowe, jednak pozwala spożytkować czas w sposób wartościowy i potrzebny. Sobota może być świetną okazją do organizacji nadchodzącej podróży, sporządzenia listy niezbędnych zakupów lub zaplanowania najbliższych wakacji. Może się bowiem okazać, że tego typu „porządki” wpłyną na samopoczucie psychiczne lepiej niż nawet najbardziej szalona noc w klubie!

Jeśli jednak wciąż zastanawiasz się, co robić z dzieckiem w weekend lub w jaki sposób spędzić czas z partnerem, to zawsze istnieje opcja podjęcia zwykłej konwersacji. Takie działania pozwalają się zbliżyć do siebie, przez co sama relacja dużo na tym zyskuje – niezależnie od tego, kim będzie Twój współtowarzysz rozmowy.

Powyższe propozycje nie mają jednak uniwersalnego charakteru, dlatego zastanawiając się nad tym, co można robić w weekend przy brzydkiej pogodzie, weź pod uwagę własne potrzeby i oczekiwania. Najważniejszym aspektem jest zadowolenie i komfortowe spędzenie jesiennego lub zimowego wieczoru.

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły