Czy można mieć pawie pióra w domu?

Zwierzęta bardzo często są inspiracją podczas aranżowania wystroju mieszkania czy domu. Motyw zwierzęcy króluje jako akcent dekoracyjny, czy to w postaci barwnych figurek, poszewek na poduszki, koców, czy też jako osobny element podkreślający styl, jaki wybraliśmy do wykończenia mieszkania. Nierzadko spotykamy się z ozdobami typu zwierzęce rogi czy skóry. Bardzo często do wykończenia wnętrz pod względem dekoracji wykorzystywane są także pióra. Małe piórka bardzo często spotkać można w łapaczach snów, jednak niektórzy idą o krok dalej. Mając na myśli pióra oraz dekoracje, bardzo często przychodzi nam do głowy obraz pawi.

Nie da się ukryć, że to jedne ze zwierząt, które pochwalić mogą się naprawdę pokaźnymi piórami, a ich wygląd zachwyca każdego. Długie, kolorowe, bardzo często posiadające charakterystyczne oczko – takie właśnie są pawie pióra. Zdobycie ich nie zawsze jest proste, bowiem w środowisku naturalnym pawie w Polsce nie występują. Spotkać możemy je w zoo, parkach bądź prywatnych hodowlach.

Znalezienie pawiego pióra bywa więc praktycznie niemożliwe. Wynika to również z faktu, iż pawie pióra są bardzo drogie, więc hodowcy, niezwykle często decydują się na ich sprzedaż. Trudna dostępność pawich piór nie oznacza tego, że nie możemy wejść w ich posiadanie. Co prawda będzie nas to trochę kosztować, jednak pawie pióra z powodzeniem można kupić. Dostępne są one zarówno w sprzedaży internetowej, jak i stacjonarnej. Bardzo często oferowane są one przez sklepy oferujące artykuły dekoracyjne do domu. Zakup pawich piór to jednak nie wszystko. Bardzo często wśród zainteresowanych wejściem w posiadanie owej dekoracji padają pytania, czy warto, czy to bezpieczne, czy to legalne? Co bardziej dociekliwi, zaczynają się zastanawiać, czy przesądy, o jakich mówiły mamy czy babcie mają przełożenie na rzeczywistość. 

Zobacz też: Czy łapacz snów przynosi pecha, czy jest zły?

W dzisiejszym artykule postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości i odpowiedzieć na pytania:

  • Czy można mieć pawie pióra w domu?
  • Czy posiadanie pawich piór jest legalne?
  • Pawie pióra w domu, a przesądy

Czy można mieć pawie pióra w domu? Przesądy

Zacznijmy od tego, że pióra są modnym i stylowym dodatkiem. Wykorzystywane są w wielu dziedzinach życia, poczynając od mody, kończąc na domowych dekoracjach. Nie każdy jednak pióra lubi. Tym, pochodzącym wprost z pawich ogonów jednak mało kto potrafi się oprzeć. Nie da się ukryć, że pawie pióra zachwycają nie tylko imponującym rozmiarem, ale także bogactwem barw, które mienią się niczym kameleon. W odróżnieniu od piór innych ptaków, które często spotykane są jako element dekoracyjny kapeluszy czy sukienek, pawie pióra nie mają zbytnio zastosowania w modzie. Są jednak bardzo częstym motywem umieszczanym na tekstyliach, kubkach czy innych elementach dekoracyjnych w domu. Dla wielu to wciąż za mało, a pragnienie posiadanie prawdziwych piór we własnym mieszkaniu, bardzo często rodzi pytanie, czy można mieć pawie pióra w domu?

Uspokajamy, pawie pióra są legalne i każdy może się zdecydować na ich zakup bez obawy o konsekwencje karne. Jednak istnieje wiele przesądów o pawich piórach w domu, które studzą optymizmy Polaków. Warto wspomnieć, że przesądy nie są czymś, co posiada ugruntowanie poparte badaniami naukowymi, jednak mimo wszystko sporo ludzi w nie wierzy. Co mówi więc najpopularniejszy przesąd o pawich piórach w domu?

Posiadanie pawich piór w domowym wazonie uznaje się jako zwiastuna rodzinnych niepowodzeń. Dlaczego? Wszak są one tak piękne? Pawie uznawane są za zwierzęta o niezwykłym instynkcie, które w sytuacjach zagrożenia sprawnie alarmują i wydają przeraźliwy wręcz, krzykliwy dźwięk. Niektórzy uważają wręcz, że dźwięk ten zwiastuje śmierć, a wszystko, co z pawiem związane, przynosi nieszczęście. Jak jest w praktyce? Ciężko stwierdzić. Oczywiście da się powiązać szereg zdarzeń w jedną składającą się historię, ale bardzo często to nie pawie pióra są przyczyną takiego stanu rzeczy, a nasza wyobraźnia. Na pytanie, czy można mieć pawie pióra w domu, odpowiadamy zdecydowanie tak, jeśli jednak wierzysz w przesądy, warto zastąpić tę dekorację – inną.

Zobacz też:

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły