Drogie marki ubrań – samochodów – zegarków – znasz je?

Drogie marki, określane też mianem luksusowych, definiuje się jako te, które mają wyższą cenę i wysoki poziom jakości. Ludzie wybierają je, ponieważ w ten sposób budują swój prestiż. Są też przekonani, że drogie firmy, czy drogie marki samochodów są niezawodne. Wielu podkreśla też, że wybiera drogie marki odzieżowe, bo ich produkty wyglądają lepiej. Poniżej poznasz najbardziej popularne:

  • drogie marki ubrań, 
  • drogie marki samochodów,
  • drogie marki zegarków oraz
  • drogie marki kosmetyczne. 

Przekonasz się też, jak drogie marki przekonują klientów do tego, by kupowali ich produkty. 

Zobacz: Gdzie kupić tanie ubrania na handel w Polsce?

Drogie marki ubrań

Jeśli chodzi o drogie marki odzieżowe, to bez wątpienia wymienić musimy markę Gucci. Guccio Gucci S.p.A. to dom mody z Florencji. Prócz ubrań ma własną linię luksusowych zegarków. Skórzany pasek Gucci kosztuje około 3 tys. złotych, za wełniany płaszcz trzeba zapłacić prawie 12. tys. 

W naszym zestawieniu nie może zabraknąć również francuskiej marki Chanel. Kultowe perfumy Chanel no. 5 wszyscy znają przynajmniej ze słyszenia. Wszystkie drogie marki odzieżowe wpływają na to, jakie będą trendy na kolejne sezony, ale to Chanel wiedzie w tej kwestii prym. 

Każdy, komu każesz wymienić drogie marki ubrań, na pewno wspomni o Hermès. Ten paryski dom mody początkowo projektował tylko akcesoria jeździeckie. W latach 20. ubiegłego wieku pojawiła się pierwsza kolekcja ubrań. 

Źródło: Facebook Hermes

Drogie marki samochodów

Wszystkie drogie marki charakteryzuje to, że ich kolekcje w sporej części są limitowane. Przez to, że tworzą wrażenie niedostępności, bogaci klienci (głównie ci, którzy sami posiadają drogie firmy), chcą mieć ich produkty. W ten trend doskonale wpisują się drogie marki samochodów, wypuszczając na rynek światowy kilkanaście modeli samochodu i ani jednego więcej. 

Prezentację na temat tego, jakie są znane i drogie marki samochodów otwiera u nas marka Bugatti. Model Veyron Super Sport to najszybszy seryjnie produkowany samochód. Marka wypuściła około 2500 egzemplarzy. Za taki samochód trzeba zapłacić około 7 mln zł. 

Niektórzy uważają, że najbardziej luksusową marką świata jest jednak Rolls-Royce. Marka przygotowuje swoje samochody specjalnie na zamówienie klienta, dopasowując indywidualnie do niego wszystkie detale. 

Na polskim rynku za drogie marki samochodów uznaje się także Porsche oraz Ferrari. Model Porsche 918 Spyder kosztuje trochę mniej niż 5 mln zł. 

Drogie marki zegarków

Luksusowy zegarek to atrybut każdej zamożnej osoby. Drogie marki zegarków potwierdzają status finansowy i społeczny osób, które je noszą. 

Najbardziej rozpoznawalną marką zegarków na świecie jest Rolex. Do ich produkcji wykorzystuje się unikalne materiały, a cały proces jest pilnie strzeżoną tajemnicą. Niektóre modele kosztują ponad 100 tys. zł. 

Źródło: rolex.com

W naszym zestawieniu nie może też zabraknąć marki Longines, choć te zegarki można kupić już za kilkanaście tys. zł.

Z kolei zegarki Breitling kojarzone są z rozwojem lotnictwa. Marka dostarczała swoje czasomierze producentom samolotów. Zaś same zegarki chętnie nosili piloci. 

Drogie marki kosmetyczne

Nasze zestawienie, w którym prezentujemy luksusowe drogie marki zamykają drogie marki kosmetyczne. Bez wątpienia zacząć trzeba od produktów Marc Jacobs. Tu ceny nie zwalają z nóg tak bardzo, jak wtedy, gdy prezentowaliśmy drogie marki odzieżowe, czy drogie firmy produkujące zegarki, ale też wieje luksusem. Woda toaletowa Marc Jacobs kosztuje około 400 zł, a perfumowany żel pod prysznic prawie 200 zł. 

Pomadki marki Dior kosztują od 100 do 200 zł,  zaś za krem trzeba zapłacić prawie 500 zł. Marka poza kosmetykami projektuje także ubrania. Sporą furorę robi linia tych dla dzieci – baby Dior. 

Kończąc nasze zestawienie, musimy napisać o marce Giorgio Armani, która ma kolekcję luksusowych perfum oraz kosmetyków do makijażu. Podkład, czy puder tej marki kosztują po około 300 zł. 

Drogie marki kupują ci, których na to po prostu stać. I w dużej mierze to jest czynnikiem dominującym. Na pewnym poziomie finansowym nie da się dać klientowi jeszcze wyższej jakości. Buty za 10 tys. nie będą mniej wygodne od tych za 30 tys. zł, a mimo tego jedne i drugie będą się sprzedawać. 

Niektórzy ludzie wybierają drogie marki po to, by poczuć się wyjątkowo. Nie interesuje ich moda z sieciówek, bo jest ogólnodostępna. Nie chcą seryjnych samochodów, bo te może mieć każdy. Czasami też wybierają drogie marki zegarków, bo taki zakup traktują jak inwestycję. 

Zobacz: Z czego składa się farba do włosów?

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły