Z czego składa się farba do włosów?

Dzisiejsze farby do włosów mają bardzo bezpieczny skład. Sporo z nich zawiera także naturalne olejki, które pielęgnują włosy i skórę głowy. Dodatkowo producenci farb w zdecydowanej większości zrezygnowali z toksycznego i drażniącego amoniaku.

Wiele kobiet farbuje włosy w domu. Niestety, zwłaszcza na początku, brak umiejętności może spowodować, że farba znajdzie się nie tylko na włosach, ale też ubraniach i meblach. 

O tym, czym zmyć farbę do włosów ze skóry i jak zmyć farbę do włosów z ubrań, przeczytasz poniżej. Jeśli interesuje cię:

 • jak zmyć farbę do włosów ze skóry domowe sposoby,
 • czym zmyć farbę do włosów z mebli,
 • czym zmyć farbę do włosów z mebli lakierowanych, 
 • czym zmyć farbę do włosów ze skórzanej kanapy,
 • czym zmyć farbę do włosów z białych mebli

koniecznie przeczytaj praktyczne porady, które przygotowaliśmy. 

Zobacz: Gdzie kupić gumki recepturki stacjonarnie i online?

Czym zmyć farbę do włosów ze skóry?

Nie musisz martwić się o to, jak zmyć farbę do włosów ze skóry, ani czym zmyć farbę z czoła. Na to, jak zmyć farbę do włosów ze skóry domowe sposoby będą bardzo skuteczne. Większość plam usuniesz już podczas spłukiwania farby a potem mycia głowy szamponem. Szampon to także odpowiedź na pytanie, czym zmyć farbę do włosów z rąk. 

Jak zmyć farbę do włosów ze skóry domowe sposoby:

 1. Oliwka (ewentualnie olej, oliwa)

Przy pomocy wacika wetrzyj w brudną skórę trochę oliwki. Tłuszcz rozpuści brud, który przykleił się do skóry. To najlepsza rada na to, czym zmyć farbę z czoła. 

 1. Sok z cytryny

Pocieraj plamy na skórze plastrem cytryny. To również sposób na to, jak zmyć farbę do włosów ze skóry. 

Jeśli zastanawiasz się też, czym zmyć farbę do włosów z rąk – te same sposoby będą skuteczne. Możesz też wykorzystać peeling dłoni. 

Czym zmyć farbę do włosów z mebli?

W przypadku mebli środki zaradcze będą inne niż to, co radziliśmy w przypadku pytań: czym zmyć farbę z czoła lub czym zmyć farbę do włosów z rąk. 

Niestety jeśli zachlapałaś farbą do włosów meble, możliwe że nie uda się pozbyć całkowicie plam. Przedstawimy ci kilka sposobów na to:

 • czym zmyć farbę do włosów z mebli,
 • czym zmyć farbę do włosów z mebli lakierowanych, 
 • czym zmyć farbę do włosów ze skórzanej kanapy,
 • czym zmyć farbę do włosów z białych mebli

Zobacz: Sklep meblowy: Tanie.to – jakie są opinie klientów na forum o meblach i narożnikach?

Czym zmyć farbę do włosów z mebli lakierowanych?

Z meblami lakierowanymi może być największy problem. Nie możesz mocno trzeć plamy, bo zniszczyć politurę. Musisz też unikać silnych detergentów, które również uszkadzają strukturę mebli. Fryzjerki, które mają lakierowane meble w salonach podają, że plamy z farby można spryskać lakierem do włosów lub suchym szamponem, odczekać kilka minut i przetrzeć do sucha. Można również wykorzystać aceton (zmywacz), ale najpierw trzeba sprawdzić w niewidocznym miejscu, czy nie odbarwi mebli. 

Źródło: allegro.pl

Czym zmyć farbę do włosów ze skórzanej kanapy?

Świeże plamy powinnaś usunąć mokrą chusteczką dla niemowląt albo mleczkiem do demakijażu. Jeśli to nie pomoże, użyj odtłuszczacza Meglio.  

Czym zmyć farbę do włosów z białych mebli? 

Użyj magicznej gąbki (do kupienia w sklepach z chemią do sprzątania) – pocieraj wilgotną gąbką plamę. Możesz zrobić też pastę z sody oczyszczonej i wody – nałóż ją na plamę i odczekaj kilkanaście minut . Wiele zależy od tego, jak malowane były meble i czy wykonane są z płyty mdf, czy litego drewna. 

Czym zmyć farbę do włosów z ubrań?

Plamy z farby do włosów na ubraniach można usunąć, ale nie z każdej tkaniny zejdą całkowicie. Spróbuj następujących sposobów na to, jak zmyć farbę do włosów z ubrań:

 1. Lakier do włosów – spryskaj nim plamy i upierz jak zwykle
 2. Odplamiacz do tkanin, np. Vanish lub dr Beckmann do plam z farby
 3. Woda utleniona – to naturalny środek odplamiający, polej nim plamę i spłucz po kilkunastu minutach
 4. Wybielacz – potraktuj to jako ostateczność, stosuj tylko do białych rzeczy.  

Na przyszłość, do samodzielnego farbowania, załóż stare, najlepiej ciemne ubrania. Albo kup za kilka złotych pelerynę, którą ochronisz ubrania przed zachlapaniem. Lepiej zapobiegać, niż później szukać informacji na temat tego, czym zmyć farbę do włosów z ubrań albo jak zmyć farbę do włosów z ubrań. 

Zobacz: Gdzie kupić tanie ubrania na handel w Polsce?

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły