Facet flirtuje a jest zajęty – co to oznacza?

Choć dziś nikt nie wymaga od osób w związku, by zerwały wszystkie relacje z osobami przeciwnej płci, ciągle istnieją granice, których nie powinny przekraczać. Dla jednych jest to randka i czułe gesty, dla innych niewinny flirt. Co robić, gdy facet flirtuje a jest zajęty? Czy flirt to pierwszy krok do zdrady? Sprawdź z nami, jak powinnaś zachować się w takiej sytuacji. 

Zobacz: Czy milczenie działa na faceta, czy go boli?

Facet flirtuje a jest zajęty

Kiedy wiesz, że facet, który z tobą flirtuje jest zajęty, możesz zachować się dwojako. Po pierwsze, co zawsze jest najlepszym rozwiązaniem, powinnaś jak najszybciej sprowadzić go na ziemię, by miał świadomość tego, że nie interesuje cię flirt z zajętym gościem. Możesz zapytać, czy dla swojej dziewczyny też jest taki miły albo, czy żonie również mówi tyle wspaniałych rzeczy. W ten sposób dasz mu do zrozumienia, że wiesz o jego partnerce i nie pochwalasz tego, jak się zachowuje. W ten sposób nie tylko pokazujesz typową babską solidarność, ale też zwyczajnie jesteś uczciwa wobec siebie. 

Po drugie, co jest już nieco bardziej ryzykowne, możesz pójść z prądem i sprawdzić, jak potoczy się wasza rozmowa. Wielu facetów nie uważa flirtowania za coś złego i nie ma zamiaru posunąć się krok dalej. Komplementy, które mówią innym kobietom są dla nich zupełnie niezobowiązujące i traktują to jako normalny element każdej rozmowy. Pamiętaj zatem, że facet, który z tobą flirtuje, może wcale nie mieć zamiaru nawiązać bliższej znajomości. Dla niego flirt to tylko słowa, które nie mają żadnego głębszego znaczenia.  

Źródło: pixabay.com

Musisz wiedzieć też, że do tanga zawsze trzeba dwojga i fakt, że zajęty facet zaczął cię podrywać, nie oznacza, że rzuca na ciebie magiczny urok. To nie jest tak, że zdradzi z tobą swoją partnerkę bez twojej wiedzy, czy woli. Jeśli nie dasz się ponieść emocjom i zachowasz trzeźwy umysł, nic złego się nie stanie. Romans to zawsze wynik dobrowolnego działania dwojga ludzi. Nie możesz się usprawiedliwiać tym, że facet tobą flirtował i przez to doszło między wami do czegoś więcej. 

Zobacz: Jak poznać, że dziewczyna miała wielu partnerów? Ilu facetów miała Twoja żona?

Co może oznaczać, że facet flirtuje a jest zajęty? 

  1. Jest babiarzem

Choć skłonność do flirtowania to domena kobiet, które są o wiele bardziej ekstrawertyczne niż mężczyźni, i facetom zdarza się puszczać oczko w kierunku ładnej dziewczyny. Najczęściej wynika to z tego, że facet po prostu jest babiarzem i rozmowa pełna niuansów, czy niedopowiedzeń sprawia mu przyjemność. Lubi balansować na krawędzi i rzucać aluzjami. Nie jest to jednoznaczne z tym, że zdradza swoją partnerkę, ale na pewno ryzyko rośnie. Szczególnie wtedy, gdy kobieta obdarzona komplementami nie pozostaje mu obojętna. 

  1. Jest miły

Komplementy względem koleżanek z pracy albo dwuznaczne żarty, które one akceptują, nie są dla niego flirtem. Po prostu jest miły i chce być lubiany. Nie odczuwa, że przekracza jakąkolwiek granicę i prawdopodobnie nie ma zamiaru od flirtowania przejść do romansu. Niewykluczone, że wychowywał się wśród sióstr i ich koleżanek, więc w naturalny sposób nauczył się prawić komplementy i czuć swobodnie w damskim gronie. 

  1. Szuka przygód

Choć to najsmutniejszy scenariusz, może się okazać, że jeśli facet flirtuje a jest zajęty, to szuka kobiety, z którą mógłby mieć niezobowiązujący romans. Przygodny seks traktuje jak sport i choć wydaje mu się, że najbardziej na świecie kocha tylko żonę, to nie potrafi odmówić sobie kontaktów z innymi kobietami. 

  1. Nie jest szczęśliwy w związku

Niewykluczone, że gdy facet flirtuje a jest zajęty, to zwyczajnie chce zakończyć swój związek i szuka nowej partnerki. Być może nie potrafi być sam i nie jest w stanie rozstać się z obecną kobietą, nim nie namierzy nowej. 

Zobacz: Czy warto być z kimś kto kłamie? Związek oparty na kłamstwie

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły