Factcool – opinie, co to za firma, czas dostawy

Zakupy bez wychodzenia z domu dawno stały się uwielbiane przez rzesze użytkowników sieci. W dzisiejszych czasach możliwość niemarnowania czasu na stanie w kolejkach w sklepie i na rozczarowania, że jakiegoś towaru nie ma na miejscu na stanie magazynowym jest bardzo ceniona. Z tego powodu większość rzeczy od ubrań i sprzętów po kosmetyki i artykuły spożywcze możemy już zamówić przez Internet. Pojawia się coraz więcej usługodawców i sklepów do wyboru w sieci, ale pojawiają się przy tym także oszuści. Z tego powodu wiele osób zastanawia się, co to za firma Factcool, która jest stosunkowo młodą firmą.

Factcool – co to za firma? 

Factcool pojawiło się na polskim rynku stosunkowo niedawno, przy czym sklep oferuje jedynie sprzedaż online. Nic dziwnego, więc że wiele osób zastanawia się, co to za firma. Factcool jest w rzeczywistości firmą, która swoje korzenie ma w Czechach. Jednak działa na szerszą skalę, bowiem swoimi zasięgami obejmuje m.in. Słowacje, Chorwacje, Bułgarię, Węgry, Bośnie i Hercegowinę, Rumunię i Estonię. 

Firma Factcool powstała w 2015 roku i od tego czasu sukcesywnie poszerza swoje zasięgi o kolejne kraje europejskie. Czas przyszedł w końcu także na Polskę. Według informacji z forum i strony głównej firma zajmuje się przede wszystkim sprzedażą odzieży popularnych marek. Wśród luksusowych marek, jakie znajdziemy na stronie sklepu są m.in. Air Jordan, Calvin Klein, Dior, Burton, Adidas, czy Diesel. Firm nie jest także jedną z tych anonimowych, które posiadają wyłącznie stronę internetową. W sieci można obejrzeć reklamy sklepu, w których głównym bohaterem jest uroczy piesek chihuahua. Są one dostępne jedynie w czeskiej wersji językowej, jako że puszczane i przeznaczone są na rynek rodzimy.

Sprawdź: Gate Shop – zwroty, dostawa, opinie, ile trwa dostawa?

Factcool – opinie 

Wiadomo już, co to za firma Factcool, ale co o niej mówią klienci i użytkownicy sieci na forach? Tym bardziej, że pojawiały się głosy, że firma ma sprzedawać podróbki oryginalnych marek. Sama firma zapewnia, że produkty w sklepie pochodzą od oryginalnych producentów i są w 100% oryginalne. Wiele opinii o Factcool zdaje się to potwierdzać. 

Z tego, co można przeczytać o firmie na forach internetowych to pogłoski o sprzedawaniu podróbek przez nią są nieprawdziwe. Mają stanowić działania w ramach nieuczciwej konkurencji na rynku, mające na celu oczerniać sklep. Klienci podkreślają w opiniach o Factcool, że są produkty są oryginalne i jakość jest w porządku. Większość jest zadowolona z wysokiego poziomu usług i podejścia z nastawieniem przede wszystkim na klienta i jego dobro. Podobno sklep jest otwarty na potrzeby klientów i chętny do rozwiązywania jakichkolwiek problemów i niejasności. Kontakt w przypadku nieprawidłowości w związku z zakupem lub produktami według opinii jest natychmiastowy, a klienci nigdy nie są pozostawieni bez odpowiedzi i pomocy.

Sprawdź: Factcool – co to za firma? Opinie

Opinie o Factcool na forum 

W sieci opinie o Factcool są w większości pozytywne. Użytkownicy chwalą sklep nie tylko za jakość, ale także za szeroki wybór asortymentu i szybką realizację zamówień. Wiele osób podkreśla, że czas dostawy jest krótki. Mimo, iż sklep ma zaznaczony na stronie głównej dłuższy czas realizacji, to wiele osób pisało, że paczki dotarły w ciągu nawet 4 dni. W dodatku, sklep na bieżąco informuje o statusie przesyłki poprzez komunikaty przesyłane mailem. Klient zatem jest poinformowany dobrze o tym, co się dzieje i na jakim etapie jest jego zamówienie. Kolejnym plusem jest różnorodność form płatności – sklep umożliwia szybkie płatności online, przelew tradycyjny, ale także opcję płatności przy odbiorze (za pobraniem).  Niektórzy zwracali uwagę także uwagę na kody rabatowe, które są korzystne dla klientów i często dostępne. Ceny oryginalnych produktów luksusowych marek nie należą bowiem do najtańszych. 

Źródło: www.opineo.pl

Factcool – czas dostaw, adres zwrotu, kod rabatowy 

Co warto wiedzieć jeszcze na temat kodów rabatowych od Factcool? Po pierwsze to, że większość wyświetlana jest na stronie sklepu i pojawia się po wejściu w kartę danego produktu. Rabaty widoczne są nad listą rozmiarów do wyboru. Kody rabatowe można także otrzymać od influencerek, które nawiązały współpracę z brandem. Często udostępniają one specjalne kody rabatowe w postach i relacjach związanych z promowaniem marki. Każdy kod rabatowy należy wpisać lub skopiować i wkleić w koszyku zakupowym przed złożeniem zamówienia. 

Sklep Factcool ma wszelkie niezbędne informacje podane w przejrzysty sposób na swojej stronie. To właśnie stamtąd dowiemy się, że standardowym czasem realizacji zamówienia jest przedział 7-12 dni roboczych, liczonych od momentu złożenia zamówienia w systemie. Jednak wiele osób podkreślało, że czas dostawy jest krótszy od podanego na stronie. Czas dostawy można także śledzić, a przed doręczeniem zawsze przychodzi wiadomość SMS od kuriera.

Sprawdź: Arlento – co to za sklep? Opinie, forum, adres, kontakt, oszuści, zwroty

Factcool w swoich usługach oferuje także zwrot towaru. Jednak, co dziwne, nie podaje na stronie adresu zwrotu. W celu dokonania zwrotu należy wypełnić dostępny na stronie formularz, w którym konieczne jest podanie numeru zamówienia i adresu e-mail. Po tym klient otrzyma w odpowiedzi adres zwrotu do wysyłki towaru. Należy pamiętać, że na zwrot przysługuje okres 60 dni bez podawania przyczyny. Koszt wysyłki na adres zwrotu leży po stronie kupującego. Rozpatrzenie zwrotu może zająć do kilku dni roboczych, a o otrzymaniu i rozpatrzeniu zwrotu klient zostanie poinformowany mailowo.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły