Gdzie kupić szydełko stacjonarnie i online?

Szydełkowanie to świetny sposób na relaks, z którego korzystały nasze babcie. To obok malowania i wyklejanek jedno z artystycznych zajęć, które może pochłonąć cię bez reszty. Sprawdź, gdzie można kupić szydełko i co oprócz niego przyda ci się na początek. Z nami dowiesz się, jak nauczyć się szydełkować i czy w ogóle warto się za to zabierać. 

Zobacz: Gdzie kupić gumki recepturki stacjonarnie i online?

Gdzie kupić szydełko stacjonarnie

Dziś sklepów stacjonarnych, które oferują włóczki oraz szydełko lub druty jest coraz mniej. W większych miastach znajdziesz pasmanterię, gdzie można kupić szydełko i włóczkę. 

Możesz też sprawdzić popularne sieciówki: Action oraz Tedi. W zależności od miasta, oferują różne zestawy do robótek ręcznych. Prawie każdy z nich zawiera szydełko i kilka rodzajów włóczki. 

Na rynku dostępne są szydełka w różnych rozmiarach, które dopasowane są do grubości włóczki. Gdy nabierzesz wprawy, zaczniesz korzystać z nich wszystkich. 

Osoby początkujące powinny wybrać lekkie szydełko wykonane z plastiku lub aluminium. Kiedy na dobre wkręcą się w robótki ręczne, możesz zdecydować się na zestaw szydełek. Te najczęściej zawierają szydełka w rozmiarze od 2 do 8 mm. 

Poniżej przeczytasz, gdzie można kupić szydełko online.

Gdzie kupić szydełko przez internet?

W internecie bez problemu kupisz zestaw do szydełkowania dla początkujących. 

Popularnym sklepem, który oferuje materiały potrzebne do rękodzieła jest pracownia Sznurki Polskie. Tam za zestaw 12 aluminiowych szydełek zapłacisz jedynie 22 zł. 

Innym sklepem dla miłośników robótek ręcznych jest Hobbii. Znajdziesz tam szydełka (ceny od 9 zł) i włóczki. Ze strony możesz pobrać też darmowe wzory, zgodnie z którymi stworzysz własne serwetki, szaliki albo czapki. 

Akcesoria potrzebne do szydełkowania znajdziesz też w sklepie internetowym Karoliny Szydełko. Jego właścicielka prowadzi też kanał na YouTubie, gdzie pokazuje w przystępny sposób, jak szydełkować. 

Źródło: karolinaszydelko.pl

W sklepie Oplotki.pl poza szydełkiem i włóczką kupisz też kurs szydełkowania dostępny w ramach video tutoriali. 

Sklep Pasjanitka to kolejne miejsce, gdzie można kupić szydełko i inne materiały potrzebne do pracy.  

Spory wybór szydełek znajdziesz też na portalu Allegro.pl. Zwracaj uwagę na tych sprzedawców, którzy oferują także włóczkę. Wtedy uda ci się zebrać zestaw pozwalający na skorzystanie z bezpłatnej dostawy. 

Wiesz już, gdzie kupić szydełko. Sprawdź co jeszcze może się przydać.

Zobacz: Taśma dwustronna gdzie kupić stacjonarnie i online?

Co trzeba kupić do szydełkowania?

Tradycyjnie rodzaj i wielkość szydełka trzeba dopasować do robótki, którą się wykonuje. Jeśli dopiero chcesz nauczyć się szydełkowania, to kup w miarę duże szydełko i dopasowany do niego grubością kordonek. Gdy praca na szydełko spodoba ci się, przydają się jeszcze:

  • znaczniki dziewiarskie, które wepniesz w oczko, od którego masz zmienić wzór (potrzebne, gdy korzystasz z gotowych szablonów i robisz konkretną rzecz)
  • przyrządy do robienia pomponów, którymi często wykańcza się robótki,
  • plastikowa igła do zszywania dwóch elementów,
  • dobre nożyczki.

Jeśli zamierzasz robić przy pomocy szydełka zabawki, kup dodatkowo:

  • wypełnienie silikonowe lub watę,
  • oczka, noski, wąsiki, które doszyjesz swoim zabawkom
Źródło: allegro.pl

Do wykonywania czapek i szalików przyda się młynek dziewiarski lub koło dziewiarskie. Aby zrobić chusteczki, serwetki i koszyczki, będziesz potrzebować bazę dziewiarską. Jeśli kupisz wszystkie akcesoria i kilka rodzajów włóczek, pomyśl też o pudełko do przechowywania. Może to być zwykły karton, jednak na rynku dostępne są ozdobne pudełka do ręcznych robótek.  

Ile kosztuje szydełko?

Szydełka nie są drogie. Za jedno zapłacisz około 10 zł. Zestaw aluminiowych szydełek dla osoby początkującej kosztuje około 20 zł. Na sam początek musisz liczyć się z wydatkiem rzędu 50 zł. Wszystko inne znajdziesz bezpłatnie w internecie.

Na wielu blogach pasjonatki szydełkowania dzielą się swoimi wzorami i pokazują, jak krok po kroku wykonać daną robótkę. Niektórzy umieszczają również film instruktażowe, które pomagają osobom początkującym. Jeśli potrzebujesz profesjonalnej pomocy, wybierz jakiś kurs online, który będziesz zawierał więcej szczegółów. 

Zobacz: Gdzie kupić tanie ubrania na handel w Polsce?

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły