Jacek Murański – wiek, żona, kto to, życiorys, skąd pochodzi, Wikipedia

Jeśli zastanawiasz się, kto to jest Jacek Murański, to nic w tym dziwnego. Jest to postać, o której naprawdę trudno nie usłyszeć. Jednak żeby zrozumieć, dlaczego jest o nim tak głośno, trzeba się naprawdę naharować. Dlaczego? Tyle konfliktów, ile „stary Murański” ma na swoim koncie, z pewnością może podchodzić pod jakiś rekord wśród freak fightów. 

Wikipedia z pewnością opisałaby go bardzo obiektywnie, ale żadna ze mnie Wikipedia, więc może być różnie. Nie jestem tu jednak po to, żeby go oceniać, dlatego postaram się przedstawić jego życiorys możliwie najmniej emocjonalnie.  Dzięki temu artykułowi poznasz, jaka jest data urodzenia Jacka Murańskiego, skąd pochodzi, gdzie mieszka, a także co go łączy z Legią Cudzoziemską. 

Oprócz tego sprawdzimy, kim jest jego żona i syn i weźmiemy pod lupę wykształcenie starego Murańskiego, którym ten wszędzie się chwali. Ze względu na jego wiek, wstrzymam się od nadmiernego użycia sarkastycznych komentarzy w jego stronę, ale niczego nie obiecuję. 

Mając już za sobą, ten krótki wstęp, przejdźmy do pierwszego punktu programu – kto to jest Jacek Murański?

Zobacz: Ziemowit Kossakowski – kto to, Wikipedia, wzrost, waga, dziewczyna, wykształcenie, poglądy

Jacek Murański – Wikipedia i inne informacje, życie prywatne. Kim jest?

Jeśli zastanawiasz się kto to Jacek Murański, to najważniejszą informacją, jaką musisz wiedzieć, jest jego udział w Fame MMA. Jego data urodzenia jest w tym przypadku nie tylko ciekawostką, ale również ważnym aspektem do oceny tej postaci. Zanim jednak do tego dojdziemy, sprawdźmy życiorys tego pana i dowiedzmy się, kim jest z zawodu, a także prywatnie.

Wikipedia nie stworzyła jeszcze zakładki dla tego człowieka, jednak patrząc na jego barwny i krzykliwy życiorys, może to być zaledwie kwestią czasu. Jest aktorem i grał w takich produkcjach jak „Wojenne Dziewczyny”, „Lombard. Życie pod zastaw”, czy „Asymetria”.

Z ważniejszych elementów jego życiorysu, jest ojcem Mateusza Murańskiego, z którym tworzy osobliwy duet podczas gal Fame MMA. Obaj mężczyźni znani są z prowadzenia długich i często animalistycznych niemal konfliktów. To właśnie spory ze wszystkimi dookoła wpłynęły na znaczny wzrost popularności obu panów. O Jacku Murańskim można powiedzieć naprawdę wiele, ale naprawdę niewiele z tych rzeczy jest pozytywnych. Jego nadmierna konfliktowość sprawia, że nie da się z nim dogadać. 

Chociaż urodził się ponad pięćdziesiąt lat temu, nadal z łatwością zniża się do poziomu przedszkolaka i wdaje się w przedziwne wyzywanie z ludźmi, których z jakiegoś powodu nie akceptuje. Nie chodzi tu nawet o swoich przeciwników, bo przecież freak fighty polegają właśnie na ognistych sporach i rozstrzyganiu ich na ringu, ale stary Murański z chęcią pluje wyzwiskami w stronę dopiero co poznanych osób (obrażanie nieświeżego oddechu osoby z publiki, która chciała zadać pytanie). 

Wiesz już, kto to jest, a nawet kim jest z zawodu, przejdźmy więc do kolejnego aspektu i sprawdźmy parametry „Murana” takie jak wzrost, czy waga, które z pewnością zainteresują fanów freak fightów.

Zobacz: Smolasty – dziewczyna, wiek, ile ma lat, wzrost, tatuaże, życie prywatne

Jacek Murański – wiek, wzrost, waga

Wiemy już, kto to jest i że urodził się ponad 50 lat temu, ale na kiedy przypada data urodzenia Jacka Murańskiego? Przyszedł on na świat 12 grudnia 1968 roku. Oznacza to, że niedługo będzie obchodził swoje 54. urodziny. Jak widać, wiek nie idzie u niektórych w parze z dojrzałością emocjonalną, a cyferki w peselu nie są wyznacznikiem do zachowywania się z klasą.

Data urodzenia jest pozytywnym aspektem, kiedy spojrzymy na jego osiągnięcia na siłowni. Jeśli chodzi o wzrost Jacka Murańskiego, to wynosi on 177 cm. Waga waha się natomiast w granicach 90-100 kilogramów, które to liczby zmieniają się w zależności od tego, z kim ma stoczyć walkę. Żona chętnie dopinguje Murańskiego podczas jego przygotowywań do kolejnych starć, co można zauważyć na wielu filmikach z treningów, z domu gdzie mieszkają państwo Murańscy. 

O tym, kim jest żona pana Jacka, opowiem już za chwilę, ale warto pamiętać, że jest to temat niezwykle wrażliwy, który już nie raz okazał się iskierką odpowiedzialną za wybuch opiekuńczego męża. 

Jacek Murański – żona, gdzie mieszka, skąd pochodzi, syn

Wiemy już kto to jest stary Murański, a także znamy jego obecne parametry, takie jak wzrost, czy waga. Jego data urodzenia też nie jest nam obca, przez co ekscesy mężczyzny są postrzegane w jeszcze gorszym świetle niż wcześniej. Jeśli nie wiek ma wpływ na podobną skłonność do awantur, to czy miejsce skąd pochodzi, powie nam o tym więcej? A może to jednak kwestia otoczenia albo samych życiowych priorytetów?

Jacek Murański – skąd pochodzi

Murański urodził się we Wrocławiu, gdzie mieszka do dzisiaj, co nie sugeruje jeszcze żadnych skłonności do konfliktów, ale jego rodzinne korzenie sięgają aż Sopotni Małej. Mimo że jest Wrocławianinem, czuje dumę ze swoich góralskich przodków, których często cytuje w swoich wypowiedziach w formie nauk ludowych. Są one obcesowe, prymitywne i pozbawione jakiejkolwiek kultury, co jednak nie przeszkadza mężczyźnie w dzieleniu się nimi ze światem. Można zatem powiedzieć, że wpływ na jego obecne zachowanie miało nie tyle, to, skąd pochodzi i gdzie mieszka, ale raczej forma wychowania. Z racji na niemłody już wiek, zmiana nastawienia jest bardzo mało prawdopodobna.

Jacek Murański – rodzina

Choć Wikipedia nie podaje nic na jego temat, w Internecie można znaleźć informacje, o tym, kto to jest, a także, że jest żonaty i ma dorosłego już syna Mateusza. Żona pana Jacka, Joanna Godlewska-Murańska, jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych, gdzie walczy za męża równie walecznie co on, ale jedynie za pomocą niewyszukanych słów. Pani Joanna jest obecnie w wieku 52 lat. To, skąd pochodzi, było do niedawna jedynie w sferze domysłów, jednak jakiś czas temu, jej mąż wyznał, że jest z Wałcza, przez co właśnie tam w większości utrzymuje swoje interesy. 

Para poznała się jeszcze w swoich nastoletnich czasach i od tamtej pory jest razem. Żona Murańskiego studiowała na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, a także we Wrocławskie Szkole Aktorstwa i Musicalu, tak samo jak jej mąż, a później syn. Można więc powiedzieć, że jest to rodzina aktorów, którzy dobrze odgrywają swoje role „zadymiarzy” freak fightów. O ile jest to faktycznie tylko odgrywana rola.

Wszystko wskazuje na to, że to właśnie więzy rodzinne, duma żony oraz syna, a nawet góralskich przodków, są odpowiedzialne, przynajmniej za część osobowości pana Murańskiego. Awantury i konflikty często wywoływane są właśnie na tej płaszczyźnie, a jeśli żona lub syn pana Jacka zostaną obrażeni, ten jak nic, ruszy w bój o walkę o ich honor. Właśnie taka postawa wpłynęła na wzrost popularności całej rodziny, choć raczej w negatywnym znaczeniu.  Tego Wikipedia nigdy Ci nie powie.

Jacek Murański i Legia Cudzoziemska

Wiele osób zastanawia się, jaki związek ma stary Murański z Legią Cudzoziemską. W pewnym momencie obserwujący dostrzegli u mężczyzny tatuaż, który jest powiązany z Legią Cudzoziemską. Obserwacja ta wywołała niemałą burzę wśród komentujących, którzy koniecznie oczekiwali od aktora wyjaśnienia tej sytuacji. W jednym z wywiadów w końcu padło pytanie, na które Murański odpowiedział w sposób enigmatyczny, zdradzając swoje nastawienie do całej sytuacji. Wypowiedź ta z początku powiedziała niewiele, ponieważ mężczyzna wypowiedział ją po francusku, ale można się domyślić z kilku znajomo brzmiących słów, że tatuaż miał być jedynie prowokacją. 

Jacek Murański – wykształcenie

Jeśli chodzi o wykształcenie Jacka Murańskiego to, podobnie jak jego żona i syn, jest absolwentem Wrocławskiej Szkoły Aktorstwa i Musicalu, co nikogo chyba nie dziwi, patrząc na jego aktorskie podboje dużego i małego ekranu. Oprócz tego, jego wykształcenie zahacza również o sfery Nauk Społecznym. Stary Murański jest absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego i magistrem nauk politycznych. Wszystkie jego stopnie naukowe nabywał we Wrocławiu, skąd pochodzi i gdzie mieszka.

Wiesz już, kim jest Jacek Murański i znasz jego życiorys na przestrzeni tych 54 lat jego życia. Awanturnik, „maskotka” Fame MMA, który ma konflikty ze wszystkimi, o najmniejsze szczegóły. Wraz z rodziną idą przez życie z takim nastawieniem i jak widać, wychodzą na tym całkiem dobrze. Za podobne ekscesy otrzymują od federacji dużą wypłatę, a widać, że spory ze wszystkimi nie przeszkadzają im, by dobrze się bawić. Choć wykształcenie Jacka Murańskiego wskazuje na sporą wiedzę, to w Internecie znajduje się naprawdę ogrom osób, które nigdy nie określiłyby go mianem innym niż „prostak”. Ocenę jego postaci pozostawiam jak zawsze Tobie. 

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły