Miszel – wiek, wzrost, imię i nazwisko, kto to?

Polska scena rapowa od jakiegoś czasu flirtuje z drillowymi wpływami z amerykańskiego Chicago i brytyjskiego Brixton. Czy to chłopak, czy dziewczyna, jeżeli jesteście fanami polskich zakusów na drillowe odsłony raperskich kawałków musieliście słyszeć o Miszelu. Wzrost zainteresowania drill rapem w Polsce nie zaliczyłby takiego wzrostu popularności, gdyby nie Miszel Traper. Drill na amerykańskiej scenie muzycznej gości już od 2010 roku, ale na polskim podwórku dopiero od paru lat – właśnie za sprawą takich kawałków Miszela jak Puzzle, 6 kobiet czy Ghetto. Paradoksalnie to ukryta twarz jest jego znakiem rozpoznawczym i tym co przyciąga świeżaków do okładek jego płyty.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się kto to jest Miszel Traper, albo chcecie dowiedzieć się o nim więcej informacji takich jak prawdziwe imię i nazwisko, jego wiek, wzrost, i czy ma dziewczynę, to zapraszamy was do dalszej lektury. 

Zobacz: Rogal DDL — twarz, bez kominiarki, w więzieniu, nie żyje, co z nim, wiek

Miszel – imię i nazwisko. Kto to? 

Jego pseudonim sceniczny, podobnie jak muzyka, zainspirowany jest rzeczywistością rapera, którego imię i nazwisko stało się głównym motywem jego ksywki. Prawdziwe imię i nazwisko rapera to Michał Łysiak. 

Miszel, znany jako polska odpowiedź na UK drill, to raper pochodzący z Katowic. Twarz skrywa pod białą maską, co nadaje jego teledyskom jeszcze bardziej mroczny charakter. Z drugiej strony nie ma problemu z pokazaniem jej od czasu do czasu. Jeśli chodzi o manię ukrywania twarzy, to prym wiedzie raczej Rogal DDL, a nie Miszel. Raper wpisuje się w schematy polskiego rapu ulicznego, ale nadaje im nową jakość brzmieniem trapu połączonego z bardziej mrocznymi tekstami – przesyconymi zachwytem i gloryfikacją hedonistycznego podejścia do zarobionych tysięcy.

Chociaż polski drill jest trochę bardziej dojrzały i równocześnie bardziej depresyjny niż jego amerykańskie odpowiedniki (wiek raperów drillowych w USA jest bardzo niski, w Polsce drill rap zapodają głównie dorośli mężczyźni), to bardzo blisko mu do swojego odpowiednika z brytyjskich wysp. Miszelowi bliżej z pewnością do drillu brytyjskiego niż amerykańskiego, głównie przez wzgląd na to, że w życiu raper przez jakiś czas mieszkał w Leicester. Wpływ brytyjskiego rapu słychać w jego tekstach, w których bardzo często zamieszcza nawijkę w całości po angielsku.

Miszel rzadko pokazuje swoją twarz w teledyskach

Miszel aktywnie angażuje się w produkcję za granicą: w 2021 roku ukazała się premiera nowego kawałka rapera w całości w języku angielskim. God Save The Queen razem z hasztagiem polishdrill ukazał się na kanale YouTube Mixtape Madness, który ma ponad 1,2 mln subskrybentów. Raper z pewnością ma wysokie ambicje – produkcje wychodzące pod jego ksywką tylko zyskują przez ciągły wzrost jakości teledysków i nagrywanych tekstów.

Zobacz: Pikers — wiek, imię i nazwisko, jak się nazwa, ile ma lat, skąd jest, wywiad

Miszel – wiek, wzrost, życie prywatne 

Raper urodził się w 1997 roku, więc wiek Miszela to 25 lat. Ciężko stwierdzić jaki jest dokładny wzrost rapera – jedyny wzrost, który jest dokładnie podany w internecie to wzrost jego popularności na Spotify, ale nie o taki wzrost zapewne wam chodziło. Można się domyślać, że Miszel ma około 180 cm, patrząc po tym jak prezentuje się względem innych raperów, występujących w ramach featów w jego teledyskach.

Raper w życiu prywatnym pochodzi ze Śląska, ale obecnie swój czas musi pewnie rozdzielać pomiędzy rodzinnymi Katowicami a Warszawą odkąd produkuje muzykę pod flagą wytwórni QueQuality założonej przez Quebonafide. Dodatkowo Miszel jest obecnie w peaku swojej popularności, w roku 2022 fani drillowych rytmów mogli posłuchać go między innymi w Sławie na Rap Stacji, czy w Płocku na Hip-hop Festival. 

Miszel dużo rapuje o swoich ziomeczkach i rodzinie – ogromne znaczenie mają dla niego ludzie z otoczenia dlatego można domyślać się, że na swoje koncertowe wojaże zabiera przynajmniej kilka osób z jego stałej ekipy. Wsparcie bliskich osób w tak istotnym momencie kariery wyjdzie raperowi tylko na dobre. Kto to widział, żeby cieszyć się całym takim blichtrem bez swoich mordeczek? Na pewno nie Miszel. Raper nie traci twarzy ani rezonu. 

Miszel – dziewczyna, gdzie mieszka? 

Każda dziewczyna słuchająca drillowych, nastrojowych kawałków rapera pewnie nie raz fantazjowała o tym czy Miszel to wolny facet. Kto to słyszał, żeby polski raper tak dużo uwagi poświęcał wartościom takim jak rodzina czy wierność zasadom? Która dziewczyna nie byłaby ujęta przez tego rycerza w białym ortalionie? 

Na profilu Instagram (@miszeltraper) raper jakiś czas temu zamieścił zdjęcia z urlopu. Zasłużone wakacje Miszel spędzał na Zanzibarze, ale poza widokami z egzotycznej wyspy, razem z raperem na zdjęciach pojawiła się również tajemnicza dziewczyna. Twarz dziewczyny pokazana jest na zdjęciu zrobionym na białych plażach. Osoba widniejąca na zdjęciach nie została otagowana w opisie, nie wiadomo za bardzo kto to ani skąd pochodzi, czy gdzie mieszka. Nie wiadomo czy jest to obecna partnerka Miszela, czy tylko koleżanka. W każdym razie pozycja “dziewczyna rapera” jest oficjalnie otwarta. 

Życie romantyczne jest w środowisku raperskim kwestią bardzo prywatną. Trzymanie danych osobowych najbliższych, a w szczególności swojej dziewczyny, jest dobrym pomysłem. Pomijając publiczne zerwania, które mogą stać się bardzo szybko bardzo brudne i medialne , poprzez ukrywanie swojego życia prywatnego raper daje możliwość swojej potencjalnej partnerce na spokojnie życie. Dlatego może nie warto wyszukiwać informacji czy Miszel ma dziewczynę, a zamiast tego povibeować do jego kawałku 6 kobiet?

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły